שתף קטע נבחר

שמפניות, 900 שקל לחדר ובני ציפר: הצצה ללאומיאדה של הליכוד

החגיגה המסורתית של מפלגת השלטון החלה: תור ארוך השתרך בעמדת הצילום ליד הסלפי המפורסם של חזן וטראמפ, מלצרים במדים לבנים מזגו יין, שלטי רגב הסתירו את הלהקה והפעיל מג'וליס ביקש "תרדו מנתניהו לשלושה חודשים". מי כונה "גיס חמישי של שמאלנים?" ואיך לפיד השתרבב?

  

כוכבים נוצצים, זירה הוליוודית, רקדנים משתלשלים בחבלים מהתקרה ותור ארוך לסלפי עם תמונת הסלפי המפורסמת: סוף השבוע המפנק של פעילי הליכוד בכנס הלאומיאדה במלון קלאב הוטל באילת נפתח אתמול בצהריים (יום ה') באווירה שמחה והמון מצב רוח טוב.

 

הכוכב הבלתי-מעורער של פתיחת האירוע שיימשך עד מוצאי שבת היה ח"כ אורן חזן. עשרות מעריצים קיבלו אותו במחיאות כפיים סוערות. הוא מצדו הוביל את התומכים הרבים ואת העיתונאים אל לוח קאפה, ולאחר שהכריז על הסרת הלוט ניתן האות למעריצים לעשות סלפי עם התמונה המפורסמת של חזן לצד נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ.

כנס ליכוד באילת (צילום: מאיר אוחיון)
ח"כ חזן ברקע הסלפי המפורסם עם טראמפ(צילום: מאיר אוחיון)

"מי שמסתכל לאנשים בגובה העיניים ואומר את מה שיש לו בלב מעל דוכן הכנסת, בתקשורת ומעל כל במה אפשרית - בוודאי שהוא יקבל את אהבת הציבור", אמר ח"כ חזן. "אני נשארתי אותו אורן שגדל באריאל ובתנועת הליכוד, ובגלל זה אתה רואה את כל האהבה הזאת אליי".

 

מתקרת המלון השתלשלו חבלים, שעליהם התנדנדו רקדנים. מלצרים חייכנים במדים לבנים של קצינים בצי הסוחר מזגו שמפניה ויין מוגז למשתתפים, והקירות של הלובי מותגו בכל זווית אפשרית בפניהם של המתמודדים בפריימריז של המפלגה שייערך ב-5 בפברואר.

 

"כמו שבת חתן" 

יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד אמסלם, זכה להמון חיבוקים ונשיקות מהפעילים המרוגשים. "באתי לאירוע ליכודי מסורתי, אווירה חמה, אני רואה פה את החברים ומתרגש - זה הליכוד", אמר אמסלם. "אני מכיר כמעט את כל האנשים פה, זה כמו אירוע משפחתי, כמו שבת חתן ואני אוהב את זה מאוד - זה הליכוד".

 

האירוע שבעבר נקרא "ליכודיאדה", עמד במרכז דו"חות של מבקר המדינה על קבלת תרומות אסורות לפעילות פוליטית, ולכן הוחלף שמו. משה בן זקן, ממפיקי האירוע, טען כי השם הוחלף מאחר שאנשי ימין בכללותם רצו להצטרף להפנינג. לדבריו, "אלפי אנשים הגיעו ללאומיאדה מכל רחבי הארץ. יש פה גם אנשים מכולנו ומהבית היהודי. מדובר בחגיגה לאומית ודמוקרטית אמיתית".

כנס ליכוד באילת (צילום: אסף קמר)
מוזגים יין לפעילים(צילום: אסף קמר)

כנס ליכוד באילת (צילום: אסף קמר)
נהנים מקינוחים(צילום: אסף קמר)

כנס ליכוד באילת (צילום: י' צילומים,
"יש פה גם אנשים מכולנו ומהבית היהודי"(צילום: י' צילומים, "הלאומיאדה")

כנס ליכוד באילת (צילום: י' צילומים,
ח"כ חזן לצדו של בני ציפר(צילום: י' צילומים, "הלאומיאדה")

החלק המרכזי באירוע הפתיחה של הלאומיאדה היה למעשה יריית הפתיחה לקראת הפריימריז, וכלל הצבעה חשאית בבחירות דמה. אחד המתמודדים הסביר כי "להצבעה עצמה ולהודעה על הזוכים אין משמעות אמיתית בשטח, כיוון שלא כל חברי הליכוד הגיעו לכנס. מי שממלא את החדרים בתומכים שלו בעלות של 900 שקל לאחד - הוא זה שינצח".

 

להרבה אהבה זכה גם יו"ר הקואליציה לשעבר, ח"כ דוד ביטן, שחשוד בקבלת שוחד ובהלבנת הון. "כיף גדול לבוא לפה ולפגוש את כל החברים", אמר ביטן לנוכח האהבה העצומה שלה הוא זכה מהפעילים שהקיפו אותו.

כנס ליכוד באילת (צילום: י' צילומים,
השרה גמליאל(צילום: י' צילומים, "הלאומיאדה")

כנס ליכוד באילת (צילום: י' צילומים,
השר לשעבר סער(צילום: י' צילומים, "הלאומיאדה")

כנס ליכוד באילת (צילום: י' צילומים,
השרה רגב(צילום: י' צילומים, "הלאומיאדה")

"הליכודניקים החדשים", תנועה פנים-מפלגתית שמבקשת לשנות את תמונת הרשימה לכנסת, הלחיצו חלק מהמשתתפים מחשש שיגיעו לאירוע. "אלה גיס חמישי של שמאלנים", אמר אחד מהנוכחים. ח"כ חזן הוסיף: "הם מחבלים בתנועת הליכוד ופועלים בלי דרך ארץ. אם אמצא פה אחד מהם - אזמין אותו לעימות: חד"שניק מול ליכודניק אמיתי".

 

הניסיונות שלנו לאתר "ליכודניקים חדשים" באירוע הפתיחה עלו בתוהו. פניו של כל מי שנשאל אם הוא קשור אליהם הלבינו מיד. היו גם כאלה שלא הסתפקו בתשובה "לא", והחלו לנסות לספק הוכחות לכך שהם משתייכים לליכוד האמיתי, זה של מנחם בגין ויצחק שמיר.

 

"יש מצב שהם מכירים אותי מהעיתון" 

למקום הגיע גם בני ציפר, עורך מדור הספרות של "הארץ" ותומך ידוע של ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה. "האווירה כאן היא של התרוממות רוח", אמר ציפר. "הרבה פרצופים חדשים לחצו לי יד וחילקו סטיקרים. יש מצב שהם מכירים אותי מעיתון 'הארץ' או מהטלוויזיה".

 

תומכי שרת התרבות והספורט מירי רגב הקשו על הלהקה שניגנה מוסיקת רקע: שלטי הפרסום הענקיים של רגב יצרו מעין חומה שהסתירה את הנגנים. "זה מאוד מוזר, לא נוח שמסתירים אותנו עם הקאפות, אבל אנחנו עושים את מה שאומרים לנו", הלין אחד מחברי הלהקה. בן זקן, ממפיקי האירוע, אמר: "זה מוזר, אולי הלהקה ביקשה שיסתירו אותם".

כנס ליכוד באילת (צילום: י' צילומים,
הבדרן מיקי גבע באירוע(צילום: י' צילומים, "הלאומיאדה")

 

השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל משכה תשומת לב בקרב הנשים. בזו אחר זו התקרבו אליה המשתתפות בהתלהבות רבה, והעניקו לה אהבה וחום כמו לכוכבת קולנוע הוליוודית. "אנחנו באים לכאן כדי לשבת עם החברים ולספר על העשייה שלנו", אמרה גמליאל. "אחת המטרות שלי היא לחזק את השוויון המגדרי בליכוד ולצרף נשים רבות לתנועה".

כנס ליכוד באילת (צילום: אסף קמר)
ח"כ ביטן(צילום: אסף קמר)

חוק הלאום, שהכעיס רבים בקרב המיעוטים במדינה, לא מפריע לפעילים הדרוזים הרבים שפוקדים את האירוע. אוסמה נבואני, דרוזי מג'וליס, אמר: "חוק הלאום לא הפריע לי. מפריע לי מה שלא כתוב בו ונטפל בזה כשאבחר. מי שליכודניק הוא ליכודניק בדם. אני נולדתי ליכוד. מה שחשוב זה שראש הממשלה נתניהו ייבחר והוא יסדר את העניינים. עשו לו משפט שדה, וזה פשע. הגיע הזמן לרדת ממנו לשלושה חודשים".

 

ולא רק "הליכודניקים החדשים" נחשבים ל"אויבי הציבור". גם כשמזכירים את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, נשמעים קולות של זעם. אחד הפעילים אמר: "ראש הממשלה יישאר ראש הממשלה. הוא ייבחר על ידי העם וזה מה שקובע בדמוקרטיה. למה לא בודקים על יאיר לפיד? למה לא בודקים את אהוד ברק? ואם שמעון פרס לא היה מת - הייתי דורש לבדוק גם אותו".

 

זאב בן יוסף, מועמד בפריימריז במחוז ירושלים וחבר מזכירות הליכוד, טען כי מצב המפלגה מצוין. לדבריו, "יש לנו ראש תנועה מדהים שעושה בית ספר פוליטי למתנגדיו, לא רק בארץ אלא גם בעולם כולו. הדברים זזים בכיוון הנכון ואני מאוד אופטימי".


פורסם לראשונה 10/01/2019 22:57

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: י' צילומים, "הלאומיאדה"
השרה רגב בלאומיאדה
צילום: י' צילומים, "הלאומיאדה"
מומלצים