שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  נפרדנו כך, הייתה דממה: ג'ון אוגו והפועל ב"ש כבר לא
  הקשר הניגרי, שבחמש השנים האחרונות הפך לזר הטוב בתולדות המועדון, נמצא בדרך החוצה. השינויים הדרמטיים בחייו, הירידה בכושר, ההצעה הנדיבה של אלונה ברקת והמחזרות מעבר לים: כל הסיבות לעזיבה הצפויה של אוגו
  קשר הפועל באר שבע ג'ון אוגו פירסם הודעה דרמטית בדף הטוויטר שלו: "אני שמח להמשיך לייצג את הפועל באר שבע. אני מבטיח לתת את הטוב ביותר שלי על המגרש. תודה לנשיאה אלונה ברקת, למאמנים, לצוות המקצועי ולחברים שלי בקבוצה שאיפשרו לי להתפתח. אני רוצה להגיד תודה לאוהדים שלנו. אחזיר לכם על האמון. אתם הופכים אותי לשחקן טוב יותר".

   

  מדובר בהודעה משמחת מאוד לאוהדי האלופה, הודעה בה מאשר הקשר הניגרי, משחקניה הטובים בשנים האחרונות, שהושג הסכם להארכת חוזהו והוא ימשיך להיות שחקן הקבוצה גם בעונות הבאות.

   

  ג'ון אוגו (צילום: אורן אהרוני)
  קשה להאמין שהוא ימשיך. ג'ון אוגו(צילום: אורן אהרוני)

  זה לא "פייק ניוז" אלא הודעה אמיתית לחלוטין, אבל לצערם של הבאר שבעים היא לא נכתבה ופורסמה היום (שבת) אלא ב-6 בספטמבר בשנת 2016. מי מאוהדי באר שבע שמצפה להודעה דומה גם בעתיד הקרוב צפוי להתאכזב.

   

  גם אז, לפני כמעט שנתיים וחצי, כמו היום, הייתה תקופה של חוסר ודאות במהלכה התנהל משא ומתן בינו לבין קבוצתו על הארכת חוזהו. בזמנו הוא אף הוזכר כמועמד להגיע ליריבה הגדולה, מכבי תל אביב. גם הפעם ישנם פירסומים שהצהובים עשויים להיכנס לתמונה כדי לצרפו כשחקן חופשי בסוף העונה. בכל מקרה, נראה שהפעם תיאלץ ברקת להיפרד בסיום העונה מאחד הזרים הטובים בתולדותיה, יש שיגידו אפילו הטוב שבהם.

   

  אבל יש גם שוני בין התקופות. בזמנו החיים חייכו לאוגו. מבחינה מקצועית, בפעם הראשונה בחייו הוא זכה בתואר קבוצתי, אליפות ישראל, והיו שראו בו גם כשחקן הזר הטוב ביותר בארץ. מבחינה אישית, אימו בדיוק סיימה בהצלחה סדרת טיפולים ונראה היה שהיא התגברה על מחלת הסרטן. כמה חודשים קודם לכן הוא גם התחתן עם חברתו הניגרית, לה הציע נישואין על כר הדשא של אצטדיון טוטו-טרנר.

   

  ועכשיו? מבחינה מקצועית, כמו כל הפועל באר שבע, אוגו נמצא בירידה וכבר לא מצביעים עליו כזר הטוב בארץ, אפילו לא בתפקיד הספציפי שלו כקשר אחורי. אימו חזרה לא מכבר לישראל להמשך טיפולים לאחר שהתברר שלא החלימה בצורה מלאה. הוא ואשתו נפרדו, והיא עזבה את הארץ יחד עם הבת שלהם.

   

  ג'ון אוגו (צילום: עוז מועלם)
  נמצא בירידה, כמו כל החברים שלו. ג'ון אוגו ונייג'ל האסלביינק(צילום: עוז מועלם)

   

  בעיית הוותק 

  ועל אף כל אלו, ההבדל הכי משמעותי שגורם לכך שהסיכויים לחתימה על הארכת חוזה נמוכים מהסיכויים שהוא יעזוב קשורים לוותק שלו בארץ. הוא הגיע לישראל ולבאר שבע בספטמבר 2014 ומאז הוא שחקן הקבוצה. למעשה, בסגל הנוכחי רק בן ביטון, שהגיע כמה חודשים לפניו, ומאור מליקסון, בסיכום שתי קדנציות, נמצאים בקבוצה יותר ממנו.

   

  הוא גם שני בכל הזמנים בדירוג הזרים ששיחקו הרבה זמן בבאר שבע אחרי וויליאם סוארס הברזילאי. בספטמבר 2019 הוא ישלים חמש שנים בישראל, ולכן על פי החוק כבר העונה הוא משלם מס הכנסה כמו אזרח ישראלי לכל דבר, שזה הרבה יותר מהמס אותו הוא שילם עד העונה. מבחינתו, המשכורת שמועברת לחשבון הבנק שלו לא השתנתה, אך סכום הברוטו, שבאר שבע משלמת לו, גבוה בהרבה.

   

  למרות זאת, במועדון מעוניינים מאוד להשאיר אותו וגם הוא רוצה להישאר, אבל באפריל הוא יהיה בן 31 ועם הבעיות הכרוניות שלו בברכיים סביר להניח שהוא לא ישחק עד גיל מאוחר ושהחוזה הקרוב יהיה החוזה הגדול האחרון שלו בקריירה.

   

  לפני כחודשיים נפגשו הצדדים ובאר שבע הגישה לו הצעה לחוזה לשנתיים בשכר נטו גבוה יותר משכרו הנוכחי, מה שהיה מציב אותו בראש טבלת המשתכרים בקבוצה. אחרי מספר ימים אוגו חזר עם תשובה שגרמה להפסקת המשא ומתן: "נדבר בסוף העונה כשאהיה שחקן חופשי ואז אראה איזה הצעות יש לי מקבוצות אחרות".

   

  אלונה ברקת (צילום: עוז מועלם)
  הגישה לו הצעה נדיבה. אלונה ברקת(צילום: עוז מועלם)

   

  אלונה ברקת נדרשה להתעסק עם סוגיה זהה בתחילת העונה הנוכחית, כשטוני ווקאמה ביקש לעזוב. ווקאמה כבר החל את עונתו החמישית בארץ והיה נחוש לעזוב לאחר שלא קיבל שידרוג בשכרו למרות שמבחינת המועדון העלות שלו עלתה – באותו זמן הוא קיבל הצעה מטרבזונספור הטורקית, חוזה לשלוש שנים עם שכר של 800 אלף אירו לעונה ופיצוי של מיליון אירו לבאר שבע.

   

  מבחינה כלכלית, שני הצדדים - השחקן והמועדון - הרוויחו, אך מבחינה מקצועית שני הצדדים יצאו מופסדים. באר שבע איבדה את הכוכב הכי גדול שלה ושחקן דומיננטי שהיה חסר לה בצורה קריטית ו-ווקאמה הפך לעוד שחקן, כזה שלמרות הופעה נהדרת נגד בשיקטאש, טרם הפך לבאנקר בהרכב קבוצתו – אבל מבחינת באר שבע זה לא משנה. "כבר שילמנו משכורות גבוהות מאוד על זרים, על איסאק קואנקה ותומאש פקהארט. היינו מוכנים ללכת רחוק גם בשביל טוני ואוגו, אבל עד גבול מסוים", טענו במועדון.

   

  חלומות על אירופה 

  למרות שמבחינת שני הצדדים ברור שפרידה היא לא הצעד המושלם, גם השחקן וגם באר שבע כבר עושים מהלכים לצורך עזיבתו של אוגו, פשוט כי מבחינתם הפרידה בלתי נמנעת. מבחינת באר שבע ההחלטה כבר התקבלה, לאוגו לא יוצע שכר גבוה יותר מזה שהוצע לו עד עתה. הם גם מבינים שאין להם דרך להשאיר אותו, כי כשחקן נבחרת ניגריה לא אמורה להיות לו בעיה לקבל את החוזה עליו הוא חולם בקבוצות אירופאיות בדרג השני והשלישי.

   

  בדרכו של החבר הטוב? אוגו עם ווקאמה (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  בדרכו של החבר הטוב? אוגו עם ווקאמה(צילום: אורן אהרוני)

   

  לכן כבר השבוע, ככל הנראה ביום שני, אוגו יגיע לאימון קבוצתו ויפגוש את מי שכבר סומן כמחליף שלו, קווין טאפוקו, שנרכש מהפועל חדרה. שכרו מוערך בפחות מחצי מזה שמקבל הניגרי.

   

  במקביל, השחקן כבר החל לחפש את היעד הבא ונתן אישור לסוכנים לייצג אותו מול מועדונים בחו"ל. האנובר הגרמנית וסינסינטי מארצות הברית הביעו בו עניין ראשוני שעשוי להתפתח, אבל נראה שכמו חברו הטוב ווקאמה, גם פניו של אוגו מועדות
  לעבר הליגה הטורקית. הסוכן הראשי שלו, אוטון אחמדי הבריטי, דיווח לבאר שבע שהוא נמצא בטורקיה כדי לנהל משא ומתן עם מספר קבוצות, אך אף אחת מהן היא לא טרבזונספור. באר שבע, שאם תאבד אותו בקיץ, לא תקבל תמורתו דמי העברה, הציבה דרישה ראשונית של מיליון דולר כדי לשחררו כעת, אך למתעניינות הובהר שזוהי הצעה ראשונית בלבד והוא יימכר גם בהרבה פחות כסף.

   

  בשורה התחתונה, אם תתקבל הצעה עליו כבר בחלון ההעברות הנוכחי, באר שבע לא צפויה להעמיד קשיים ובמועדון בהחלט לוקחים בחשבון אפשרות שכזאת. ומה בנוגע לאופציה שבכל זאת הוא יישאר בבאר שבע גם בעונה הבאה? כרגע זה נראה כמו מדע בדיוני.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים