שתף קטע נבחר

חשד: חייל השליך רימון גז בחדר מלא אנשים

בחקירת מצ"ח עלה כי מפקדו של החייל, קצין בקבע, שמר את הרימון במשרדו במשך שלושה חודשים ולא אפסן אותו כנדרש. חייל שנכח בחדר שחזר: "משך את הנצרה, השליך את הרימון ואמר שכולם ימותו איתו"

רימון גז. ארכיון ()
רימון גז. ארכיון

המשטרה הצבאית עצרה אתמול (רביעי) חייל המשרת כתומך לחימה בחטיבה המרחבית שומרון בחשד שפוצץ רימון גז במוצב סמוך לשכם, בתוך המשרד של מפקדו.

 

מפרטי האירוע עולה כי החייל התבקש על-ידי מפקדו, איש קבע צעיר, לסדר את המשרד היחידתי. בזמן שסידר את המשרד עם חיילים נוספים הבחין החייל ברימון גז - משך את הנצרה והשליך אותו לרצפה.

 

לטענת החייל, המפקד ביקש ממנו להשליך את הרימון לפח האשפה, אך הוא החליט למשוך את הנצרה, לחבק את מפקדו ולהשליך את הרימון בחדר. תוך שניות הרימון התפוצץ, וקילוח הגז גרם לצריבות בעיני החייל, מפקדו ושאר הנוכחים בחדר.

 

אלון ארז ()
עו"ד אלון ארז

 

מתחקיר שנערך ביחידה לאחר מכן עלה כי הרימון היה במשרד בשלושה החודשים שקדמו לתקרית, ואיש הקבע החליט לשמור אותו במשרדו במקום להחזירו כנדרש לבונדקר היחידתי. לפי עדות של אחד החיילים שנכח בחדר, החייל צעק בזמן שהשליך את הרימון: "אני מת שכולם ימותו איתי".

 

במצ"ח התכוונו להאריך את מעצרו של החייל, אך לאחר שעורך דינו, אלון ארז, טען בפני הפרקליטות הצבאית כי החקירה זוהמה בשל תחקירים מקדימים שנערכו במקביל לפתיחת החקירה - והוחלט לשחרר את החייל בצהריים.

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בנושא נפתחה חקירת מצ"ח ובסיומה יובאו ממצאיה לבחינת הפרקליטות הצבאית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים