שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  דרום אפריקה: תלמידים לבנים ושחורים הופרדו

  מורה בבית ספר יסודי הפרידה בין התלמידים ביום הראשון ללימודים, צילמה ושלחה להורים. התמונה עוררה זעם וטענות לגזענות. "זה היה אמור להיות יום מרגש עבורי", אמרה אמא של אחד הילדים השחורים. המורה הושעתה

  מורה בבית ספר יסודי בפרובינציה הצפון-מערבית בדרום אפריקה הפרידה בין ילדים לבנים ושחורים בכיתה. תמונות של הקבוצות הנפרדות עוררו זעם גדול וטענות לגזענות, והמורה הושעתה.

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

   

  ילדים שחורים ו לבנים הופרדו ב בית ספר ב דרום אפריקה ()
  בבית הספר טענו שלא מדובר בגזענות
  המורה צילמה את הילדים יושבים בקבוצות הנפרדות אתמול, ביום הראשון ללימודים בעיירה שווייצר-רנק, ושלחה תמונה להורים כדי להרגיעם. בתמונה נראים כל הילדים הלבנים יושבים יחד סביב שולחן במרכז הכיתה, וארבעת התלמידים השחורים היחידים שלומדים בה יושבים בנפרד בשולחן צדדי.

   

  התמונה הופצה במהרה גם ברשתות החברתיות ועוררה זעם רב. הורים לתלמידים בבית הספר סיפרו שדרשו הסבר להפרדה, ואחרי שהתלוננו נשלחה תמונה נוספת שבה יושבים התלמידים ללא הפרדה.

   

  אמא של אחד הילדים השחורים סיפרה לרשת מקומית שהיא נדהמה לראות את התמונה. "זה היה אמור להיות יום מרגש עבורי, אבל זה לא", היא אמרה.

  ילדים שחורים ו לבנים הופרדו ב בית ספר ב דרום אפריקה ()
  אחרי שההורים התלוננו, נשלחה תמונה נוספת

  לפי רשת BBC, בבית הספר טענו שההפרדה לא נבעה ממניע גזעי, וכי הילדים חולקו לקבוצות של דוברי אנגלית ודוברי אפריקאנס (אחת השפות הרשמיות בדרום אפריקה).

   

  הבוקר התאספו מפגינים מחוץ לבית הספר, רבים מהם תומכי מפלגת השמאל הקיצוני "לוחמי החופש הכלכלי" (EFF). כמה מהורי התלמידים הלבנים הוציאו את ילדיהם מבית הספר מחשש לחייהם.

   

  הרשויות המקומיות גינו את המקרה. הן הוסיפו כי המורה הושעתה מיד ועד לסיום החקירה בנושא. "אנחנו רוצים שהחקירה תהיה הוגנת", אמר סלו להאר, שר החינוך במחוז.

   

  שווייצר-רנק היא עיירה כפרית ושמרנית עם 41 אלף תושבים. כמעט 25 שנה אחרי סיום שלטון האפרטהייד, הגזענות עדיין מוטמעת עמוק במדינה. במשך שנים השתמשו השלטונות בשפה כסיבה להדרת שחורים מהלימודים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים