שתף קטע נבחר

צמרת הליכוד באילת: מחריף הטון נגד מערכת אכיפת החוק והיריבים

על רקע הפריימריז נחתו רוב השרים והמועמדים ב"לאומיאדה". השרה רגב התייחסה לחקירות ראש הממשלה ואמרה: "מנדלבליט הוא איש ישר והגון. אבל מסביבו יש חבורת אנשים מורכבים שילחצו אותו עד הסוף". ח"כ אוחנה: "גורמים שלא נבחרו על ידי הציבור מחליטים ליטול לידיהם את מושכות המדינה"

 

 

לאירוע ה"לאומיאדה" הצטרפו היום (ו') לראשונה גם השרים הבכירים ביותר בליכוד, שבדרך כלל הדירו רגליהם מהאירוע המתקיים מדי שנה באילת. במהלך האירוע, בכירי הליכוד החריפו את הטון נגד מערכת אכיפת החוק והיריבים הפוליטיים.

 

הבוקר נחתו באילת גם השרים גלעד ארדן וישראל כץ ורוב חברי הכנסת של הליכוד, התייצבו לקושש קולות ודילים לקראת הפריימריז הקרבים. השרים, במהלך נאומיהם, החריפו את הטון ותקפו את יאיר לפיד, ציפי לבני ואנשי מפלגות המרכז. השר ישראל כץ תקף יריבים פוליטיים שדיברו על הקמת תשתיות חדשות: "אנשים שעוד לא דיברו, אבל מה כתבו במצע? שהם יעשו תשתיות. מה, הם עיוורים? לא רואים מה קורה במדינה? גבאי יעשה? לפיד יעשה? גנץ יעשה? מבטיחים עכשיו לעשות את מה שאנחנו כבר עשינו".

 

 

השר גלעד ארדן אמר: "אווירה מדהימה, מזג אוויר מופלא, חגיגה של דמוקרטיה. הרבה הצעות חוק שלנו נולדו במפגשים האלה. זאת הדרך שלנו לשמוע את הציבור מכל חלקי הארץ וזה היתרון האדיר של הליכוד, לאף מפלגה אין אנשים כאלה. ההצטרפות של יואב גלנט וניר ברקת והחזרה של גדעון סער מלמדת שיש אנשים איכותיים שמצטרפים".

 

השר ארדן הוסיף עקיצה לבני גנץ: "הנהגת המדינה לא קשורה לפלאפלים ודרגות. הרמטכ"ל האחרון שהצטרף לפוליטיקה לא מדבר ונהנה מזה שהוא עדיין לא פתח את הפה, לא סיפר לנו אם הוא בעד או נגד מדינה פלסטינית והאם הוא מוכן לוויתורים בירושלים. הוא מסתיר את עמדותיו וזה לא יחזיק עוד הרבה זמן, ברגע שהוא ידבר, אתם תראו שלא סתם הוא היה צנחן - הוא יצנח במנדטים באופן משמעותי". 

 

בניידת השידור שחנכה השרה מירי רגב לקראת הפריימריז ושתלווה אותה בבחירות, היא תקפה את היריבים הפוליטיים: "גנץ הוא איש שמאל. לא לחינם הוא לא אומר את מה שהוא חושב. הוא מבין שרוב הציבור במחנה הלאומי - בימין. הוא גם מבין שכאשר יגיד במה הוא באמת מאמין, הוא יירד במנדטים". היא המשיכה במתקפה:  "הוא דיבר בבקינט על המנהרות ב'צוק איתן' ואמר שאין להן שום יכולות. עכשיו ברור שוב למה הוא שותק. המנהרות הרי נועדו לחטוף חיילים ולהרוג, אז להגיד דבר כמו זה שהוא אמר מסביר את השתיקה. הציבור חכם ולא יקנה חתול בשק".

 

 

אבל לא רק היריבים הפוליטיים היו על הכוונת של ראשי הליכוד. רגב התייחסה בניידת השידור שלה גם לחקירות נתניהו ואמרה: "שמעתי שמבקשים עכשיו השלמות חקירה בתיק 4000. במקביל, אומרים גם שרוצים שימוע. אני רוצה להאמין שמערכת המשפט היא לא מעל החוק ולא תצטרף למקהלת 'רק לא ביבי'". על היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, היא אמרה: "אני מכירה את היועץ המשפטי לממשלה. הוא איש ישר והגון. אבל מסביבו יש חבורת אנשים מורכבים שילחצו אותו עד הסוף. אני מקווה שהוא ינהג בהגינות, יתחיל שימוע לפני הבחירות ויסיים אותו, או שיעשה הכל אחרי הבחירות".

 

השרה גילה גמליאל אמרה: "הליכודיאדה או הלאומיאדה היא הזדמנות נהדרת לפגוש את פעילות ופעילי משפחת הליכוד באופן אישי, משפחתי ובלתי אמצעי. במפגש זה, עם למעלה מ-1,500 פעילי הליכוד, אני זוכה להציג את העשייה והפעילות שלי כשרה לשוויון חברתי למען עם ישראל. הליכוד היא תנועה תוססת, חיה, מאוחדת ומגובשת ורבים מבקשים להצטרף אליה. אני מאמינה שבעזרת השם בבחירות הקרובות ננצח עם 40 מנדטים וארבע שנות עשייה נוספות למען עם ישראל וארץ ישראל".

 

מירי רגב בלאומיאדה של הליכוד (צילום: מאיר אוחיון)
השרה רגב באירוע באילת(צילום: מאיר אוחיון)

מירי רגב וגילה גמליאל בלאומיאדה של הליכוד (צילום: מאיר אוחיון)
היריבות הפוליטיות רגב וגמליאל(צילום: מאיר אוחיון)

גילה גמליאל בלאומיאדה של הליכוד (צילום: מאיר אוחיון)
השרה גמליאל בלאומיאדה(צילום: מאיר אוחיון)

כנס ליכוד באילת (צילום: י' צילומים,
חברי הכנסת גליק וחזן(צילום: י' צילומים, "הלאומיאדה")

היום השני של הלאומיאדה של הליכוד (צילום: מאיר אוחיון)
היום השני של הלאומיאדה של הליכוד(צילום: מאיר אוחיון)

 

גם ח"כ אמיר אוחנה החריף את הטון ואמר: "מדינת ישראל הופכת לאט לאט מדמוקרטיה שבה מי ששולט הוא הציבור באמצעות נבחריו - למשפטוקרטיה או פקידוסטן. זה מה שקורה כאשר גורמים שלא נבחרו על ידי הציבור, ולא באים לבקש אחת לארבע שנים את אמונו של הציבור, מחליטים ליטול לידיהם את מושכות המדינה". אוחנה המשיך במתקפה: "זו התמשכות של תהליך שקורה כבר לפחות 20 שנה ואני קורא לו שלטון המשפטנים. לא יהיה פה שלטון המשפטנים. שלטון החוק - כן; שלטון המשפטנים - לא".

 

יוזם חוק הלאום ח"כ אבי דיכטר התייחס למחלוקת סביב החוק ואמר: "חוק הלאום לא פוגע באף זכות של אף אזרח במדינת ישראל. אף עתירה לא עסקה במה שכתוב בחוק אלא רק במה שאין בו. בג"ץ לא יעז לגעת בחוק. כל ניסיון של בג"ץ לשנות את החוק - יחולל מהפכה בין הרשויות".

 

ח"כ אורן חזן תקף אף הוא את אנשי מערכת אכיפת החוק: "אני פונה מכאן ליועמ"ש ואומר לו - ידידי אביחי מנדלבליט, אל תתערב לעם בבחירות. אל תעניש את ראש הממשלה, את תנועת הליכוד ואת מיליוני הבוחרים ברחבי המדינה שיודעים שיש רק מפלגה אחת שיכולה להמשיך את המדינה הזאת ביד רמה ובצורה הכי טובה".  

 


היום השני של הלאומיאדה של הליכוד (צילום: אסף קמר)
הזמנה להקרנת סרט על נתניהו(צילום: אסף קמר)

אמיר אוחנה של הלאומיאדה של הליכוד (צילום: מאיר אוחיון)
ח"כ אמיר אוחנה(צילום: מאיר אוחיון)

איוב קרא בלאומיאדה של הליכוד (צילום: מאיר אוחיון)
השר איוב קרא(צילום: מאיר אוחיון)

 

"ליכודניקים רדומים הצטרפו לליכוד"

ראש עיריית ירושלים לשעבר, ניר ברקת: "זו לא הפעם הראשונה שלי פה. אין עוד מפלגה בארץ או בעולם שבה מתרחש כזה קרנבל של דמוקרטיה ואנשים מגיעים להתחבר ולהכיר. אני מאוד אוהב אנשים וזה המקום להתחבר אליהם. בכניסתי לליכוד אני מביא לא מעט אנשים חדשים, ליכודניקים רדומים שהצטרפו לליכוד והם מחזקים את התנועה".

 

חבר הכנסת יהודה גליק הגיע לאילת עם ארוסתו הדס דיסין. גליק: "הליכוד זה אהבה, חום ומשפחתיות. אין דבר כזה יותר מידי אהבה, תמיד יש מקום לעוד". ארוסתו הוסיפה: "האהוב שלי מקבל המון חיבוקים והמון אהבה. אני לא יודעת אם הוא רק שלי, כי לפני שהכרנו הוא היה של כולם, הוא שייך לעם". נראה כי כל המשתתפים בלאומיאדה היו יכולים להפוך בקלות לאורחים בחתונה של השניים, אבל דיסין הבהירה: "מבחינתי אפשר חתונה של 20 איש". גליק, כמו פוליטיקאי טוב, מתקן ל"אולי 20 אלף אורחים".

 

יעקב דקל, פעיל ליכוד מהרצליה, סיפר על הפגישה שלו עם שרת התרבות: "כשמירי רגב מחבקת, ההרגשה היא שהיא מחבקת בחזרה. כל מי שיכול להגיע לאילת יכול להתחבר, אין פה מאבטחים ושומרים - כל מי שמגיע נכנס. אני לא רואה פה אנשים חשובים עם תארים, אני רואה פה חברים של שנים".

  

הרצל סולטנה, חבר ליכוד מפתח תקווה, סיים להתחבק עם מירי רגב. "אנחנו מחבקים את כל השרים ואת כל חברי הכנסת שלנו, אנחנו אוהבים את המועמדים שלנו ויש לנו את הזכות לבחור אותם. אין דבר יותר יפה מזה, יש לנו משפחה גדולה ומעניינת ויש לנו את ראש הממשלה הכי טוב שהיה ויהיה. מדובר בתקופת הפריימריז ומתחת לפני השטח יש מחנות שונים, אבל פה כולם מתחבקים עם כולם. יש מצב שאני מחבק שר אבל לא מצביע עבורו, לא תמיד יש מקום לכולם ברשימה".

 

נחמן שכטר מאילת מגדיר את עצמו כאחד הפעילים הכי ותיקים בליכוד: "אני כבר 50 שנה מחבק את כל השרים, חבר של כולם. חיבקתי הרבה שרים, את כל השרים של הליכוד, כל מי שהגיע לפה קיבל חיבוק, זה ה-DNA של הליכוד. הליכוד בית חם, כולם אוהבים את כולם, זו פוליטיקה יפה, חגיגה דמוקרטית. תאמין לי, אין מפלגות כאלה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: י' צילומים, "הלאומיאדה"
"הלאומיאדה" באילת
צילום: י' צילומים, "הלאומיאדה"
מומלצים