שתף קטע נבחר

"הכרזתי קוד הוריקן": התצפיתנית שסיכלה פיגוע משיכה

זמניי טגניה זיהתה מחבלים שפתחו באש לעבר לוחמים ליד מגדל עוז, הקפיצה כוחות והזהירה אותם מלהגיע למקום - מחשש שמדובר במארב מתוכנן. תוך פחות משבוע נעצרה החוליה: "אמרו לי שכנראה הצלתי חיים". צפו בזיהוי החוליה

 

 

התצפיתנית שסיכלה פיגוע משיכה: רב"ט זמניי טגניה (20) מבית שמש זכתה השבוע להערכה מיוחדת מקצינים בחטיבה המרחבית עציון שבה היא משרתת כתצפיתנית, לאחר שזיהתה במוצאי שבת חוליית מחבלים שארבה ללוחמי צה"ל בעיירה הפלסטינית בית פג'אר, דרומית לבית לחם. היא הבינה שמדובר ככל הנראה בפיגוע משיכה - ירי שנועד לגרום לכוחות להגיע לזירה ואז לפתוח עליהם באש מנגד או להפעיל נגדם מטען - והזהירה את הכוחות מלהגיע למקום.

 

הלילה נסגר המעגל ולוחמי גדוד שמשון מחטיבת כפיר, שאחראים על הגזרה, עצרו את חברי החוליה והחרימו את הנשק שברשותם - רובה מייצור עצמי וכדורים לצדו. עם אותו הנשק הם ביצעו לפי החשד את ניסיון הפיגוע במוצאי שבת, באזור גוש עציון. המחבלים הועברו להמשך חקירה. 

התצפיתנית זמניי טגניה ()
התצפיתנית זמניי טגניה

התצפיתנית זמניי טגניה ()
זמניי טגניה: "קצינים באו ואמרו לי שפעלתי היטב"

הציוד שהוחרם לאחר סיכול חוליית הטרור (צילום: דובר צה
הציוד שהוחרם לאחר מעצר החוליה(צילום: דובר צה"ל)

הציוד שהוחרם לאחר סיכול חוליית הטרור (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

"זה קרה סביב 23:00 במוצ"ש, במשמרת רגילה", שחזרה טגניה את האירוע בשיחה עם ynet. "ביצעתי סריקה של הגזרה ולפתע זיהיתי הבזק של פיצוץ. דיווחתי על זה מיד למפקדת שלי בחמ"ל התצפיות ועדכנתי את הכוחות בשטח. הזהרתי אותם בקשר שלא להגיע לנקודה כי לפי ההבנה שלי וההיסטוריה הגזרתית זה כנראה פיגוע משיכה. בשלב זה המחבלים שזיהיתי התחילו לברוח, ואז הם עמדו על גג אחד הבתים כשהם אוחזים ככל הנראה בנשק בידם לכיוון מגדל עוז. הכרזתי קוד הוריקן". קוד זה הוא אות קריאה לזיהוי נשק.

 

מהירי של המחבלים איש לא נפגע, והם הספיקו להימלט. אבל בשל הזיהוי המוצלח של טגניה, חקירת השב"כ לאיתורם נשאה פירות והלילה נלכדה החוליה בבית פג'אר. "זהו אירוע חריג", הוסיפה טגניה, שהתגייסה לפני כעשרה חודשים לצה"ל לשרת כלוחמת בתותחנים, אך נשרה במהלך הטירונות ועברה לשרת כתצפיתנית. "אנו מזהות יידויי בקבוקי תבערה וזריקות אבנים על כלי רכב בכבישי הגזרה, מקפיצות כוחות ומכווינות את הלוחמים. אחרי האירוע הגיעו לכאן קצינים ואמרו לי שפעלתי היטב וכנראה גם הצלתי חיים".

 

מג"ד שמשון, סגן-אלוף בני קטה: "מדובר בסגירת מעגל מוצלחת שבוצעה בזכות עבודה מקצועית של התצפיתנית והלוחמים בשטח. נמשיך לפעול נגד כל מי שינסה לפגוע בתושבי הגזרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים