שתף קטע נבחר

ממוסקבה עד עזריאלי: השגריר שלא מפסיק לקפוץ

שגריר ישראל במקדוניה דן אוריין הצטרף לפרויקט מיוחד עם אלוף קפוארה חרדי ועם צעירים בעלי צרכים מיוחדים. צפו בתמונות מרחבי הארץ, ובאוריין מנתר במוסקבה

 

השגריר קופץ בחוץ עם צעירים עם צרכים מיוחדים (צילום: יחזקל אטקין)
הצעירים עם השגריר ואלוף הקפוארה בחוף הים(צילום: יחזקל אטקין)

שגריר ישראל במקדוניה, דן אוריין, שהתפרסם בתמונותיו הקופצניות מסביב לעולם, לוקח חלק בפרויקט חברתי מיוחד שבו הוא קופץ יחד עם אלוף הקפוארה החרדי מיקי חייט שפועל עם בני נוער חרדים וצעירים בעלי צרכים מיוחדים.

 

אוריין, שמנהל בין היתר את מחלקת הבלקן במשרד החוץ, צולם כשהוא קופץ יחד עם הצעירים באתרים המפורסמים של ישראל, בהם הכותל המערבי בירושלים, מגדלי עזריאלי בתל אביב, חופי הים ועוד. הצילומים שהופקו יחד עם היזמת החברתית, עפרה כהן יוצגו החל מסוף השבוע הקרוב בתערוכת "קופצים ביחד" ברחבי העולם. 

דן אורין (צילום: סשה אליכוב)
קפיצה במוסקבה לפני כעשר שנים(צילום: סשה אליכוב)

 

השגריר עם עמידת ידיים עם צעירים על גשר עזריאלי (צילום: ערן גיל)
"יש משהו בקפיצה עם חליפה ועניבה ששובר את הקרח". עומדים על הידיים ליד מגדלי עזריאלי(צילום: ערן גיל)

עמידתי ידיים בגשר של עזריאלי (צילום: ערן גיל)
(צילום: ערן גיל)

זו לא הפעם הראשונה שהשגריר אוריין פועל לשילוב בעלי צרכים מיוחדים. בחודש מרץ הקרוב הוא מתכנן להטיס למקדוניה קבוצת צעירים בעלי צרכים מיוחדים שישירו בטקסי הזיכרון לזכר היהודים שנרצחו במדינה והפיק יחד עם עמותת שק"ל (שילוב קהילתי לאנשים עם מוגבלויות) סרט במקדוניה שהוקרן לאחר מכן בוועדת התרבות של הכנסת. באירועי שנת ה-70 לישראל השגריר אוריין הטיס למקדוניה שני שפים בעלי צרכים מיוחדים שסייעו בהכנת אוכל ישראלי אותנטי.

 

השגריר אוריין אמר כי "יש משהו בקפיצות בחליפה ועניבה ששובר את הקרח. אני אוהב את הנסיון לשבור מוסכמות ואם באמצעות הקפיצה אפשר לחבר קצוות ולהעלות חיוך על שפתי הצעירים המיוחדים הללו, אז אני בפנים. כשראיתי את הפנים הקורנות שלהם ביום הצילומים בחוף הים התרגשתי מאוד".

השגריר קופץ עם אלוף קפוארה חרדי (צילום: שלומי אמסלם.)
השגריר אוריין ואלוף הקפוארה מיקי חייט(צילום: שלומי אמסלם.)

עמידות ידיים עם ילדים בגן הבוטני בירושלים  (צילום: שלומי אמסלם)
עמידת ידיים בגן הבוטני בירושלים(צילום: שלומי אמסלם)

השגריר וחרדים צעירים קופצים בים  (צילום: שלמה גלבר)
(צילום: שלמה גלבר)
 

אלוף הקפוארה החרדי מיקי חייט אמר כי "הקפוארה שינתה לי את החיים. זוהי שליחות חיי להביא לבני הנוער החרדים את הכלי המדהים הזה. לכן השותפות עם הצעירים בעלי הצרכים המיוחדים ועם השגריר אוריין נראתה לי טבעית לגמרי".

 

"גם אנחנו יכולים לשיר, להופיע ולקפוץ. יחד אנחנו יוצרים חברה שרואה את עוצמות האנשים בעלי המוגבלויות", אמרה היזמת החברתית שהובילה את הפרויקט, עפרה כהן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יחזקל אטקין
השגריר עם הצעירים ואלוף הקפוארה בחוף הים
צילום: יחזקל אטקין
מומלצים