שתף קטע נבחר

נתניהו, מנדלבליט, גנץ, אשכנזי ולבני יחד באירוע הפרידה מהרמטכ"ל

ראש הממשלה ושר הביטחון אמר בערב פרידה מהרמטכ"ל בקריה: "תחת פיקודך נעשתה עבודה גדולה בצה"ל, ועבודה גדולה עוד לפנינו". הנשיא ריבלין קרא בטקס לאיזנקוט: "מקווה שנראה אותך ממלא תפקידים ציבוריים, עם ישראל זקוק לאנשים כמוך"

 

 

בקריה בתל אביב נערך הערב (ראשון) ערב פרידה מהרמטכ"ל היוצא, רב-אלוף גדי איזנקוט, שיוחלף ביום שלישי הקרוב על ידי אלוף אביב כוכבי. בערב משתתף ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו. נתניהו אמר: "גדי, תחת פיקודך נעשתה עבודה גדולה בצה"ל, ועבודה גדולה עוד לפנינו. גדי, היינו יחד אינספור שעות בדיוני קבינט, אינספור כוסות קפה, אני יודע בדיוק איך אתה אוהב את הקפה שלך בשעות השונות של היום, היינו יחד בסריקות מקצועיות בשטח, בחמ"לים כדי להבטיח שיהיה לנו מענה נגד כל איום, נגד כל אויב, בכל זירה".

 

צפו: שלמה ארצי הכריח את הרמטכ"ל איזנקוט לשיר את "שיר פרידה"

 

הוא הוסיף כי "אם נהיה נכונים להגן על מדינתנו בכל מעודנו, ייתכן שלא נדרש למערכה כוללת. ואם נדרש לכך, צה"ל יעמוד באתגר, אזרחי ישראל יעמדו באתגר ויחד נבטיח את נצח ישראל". נתניהו פרט את היעדים שהוצבו לצה"ל בכהונת איזנקוט, הארוכה ביותר בתולדות הרמטכ"לים, וכיצד עמד בהם הצבא. נתניהו פנה גם לרמטכ"ל הנכנס ואמר: "אביב, אני רוצה להבטיח לך, גם לך לא יהיה יום אחד של חסד, אבל אנחנו סומכים עליך". נתניהו עזב את האירוע מבלי ללחוץ את ידו של הרמטכ"ל לשעבר וראש מפלגת "חוסן לישראל" בני גנץ. עם זאת, לחץ את ידו של הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי ושוחח איתו. 

 

 

 

ערב פרידה מהרמטכ
(צילום: יואב זיתון)

ערב פרידה מהרמטכ
(צילום: יואב זיתון)

ערב פרידה מהרמטכ
(צילום: יואב זיתון)

באירוע משתתפים גם נשיא המדינה ראובן ריבלין, שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, הרמטכ"לים לשעבר גבי אשכנזי ובני גנץ, חברת הכנסת ציפי לבני, שר החינוך נפתלי בנט, שר התחבורה ישראל כץ, שרי ביטחון לשעבר ובכירי צה"ל בעבר ובהווה.

 

הנשיא ריבלין אמר בערב הפרידה: "אנחנו נפרדים ממך היום כרמטכ"ל צה"ל, שר צבא ישראל ושומר חומותיה. לוחם, מפקד, ואדם ממלכתי, צנוע, ערכי, אמיץ, אחראי. אסטרטג מן המעלה הראשונה ואיש של אנשים. בארבע השנים האחרונות לא הייתה מלחמה, אבל צה"ל בפיקודך לא חדל להילחם".  

הנשיא קרא לאיזנקוט לשוב לעשייה ציבורית בקרוב ואמר: "כשמונית לתפקיד, אמרתי שאני שמח שההגה בידיים שלך. בארבע השנים האחרונות, הוכחת לי ולנו שהתקוות שלנו היו נכונות. היית האדם הנכון במקום הנכון. אשרי העם שזכה לבן כמוך. אני יודע שאתה מעדיף להיות רחוק מאור הזרקורים, ובכל זאת אני מקווה שעוד נראה אותך בחזית העשייה ממלא תפקידים ציבוריים. עם ישראל זקוק לאנשים כמוך!"

 

איזנקוט נפרד מהתפקיד על רקע שתי הכרזות ביטחוניות: ההודעה על חשיפת ומלכוד מנהרה שישית שחפר חיזבאללה משטח לבנון לתוך שטח ישראל - מה שהוביל לסיומו של מבצע "מגן צפוני". המנהרה, שאותרה אתמול, יוצאת מהכפר ראמייה והיא ככל הנראה הגדולה ביותר שחפר ארגון הטרור.

 

ערב פרידה מהרמטכ
הרמטכ"לים לשעבר, גבי אשכנזי ובני גנץ, הגיעו להיפרד מאיזנקוט(צילום: יואב זיתון)

ערב פרידה מהרמטכ
יו"ר התנועה ציפי לבני יחד עם גנץ(צילום: יואב זיתון)

ערב פרידה מהרמטכ
הרמטכ"ל איזנקוט מגיע לערב הפרידה(צילום: מוטי קמחי)

ערב פרידה מהרמטכ
שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון נפרד מאיזנקוט(צילום: יואב זיתון)

ערב פרידה מהרמטכ
הרמטכ"ל הבא, אלוף אביב כוכבי(צילום: מוטי קמחי)

ערב פרידה מהרמטכ
היועמ"ש אביחי מנדלבליט(צילום: מוטי קמחי)

ערב פרידה מהרמטכ
שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן(צילום: מוטי קמחי)

בנוסף, ראש הממשלה ושר הביטחון נתניהו אישר היום באופן חריג כי ישראל תקפה בסוף השבוע האחרון מחסני נשק איראניים בשדה התעופה הבינלאומי בדמשק. "צה"ל תקף מאות פעמים מטרות של איראן וחיזבאללה. רק ב-36 השעות האחרונות חיל האוויר תקף מחסנים של איראן עם נשק איראני בשדה התעופה הבינלאומי בדמשק. צבר התקיפות האחרונות מוכיח שאנו נחושים יותר מתמיד לפעול נגד איראן בסוריה", אמר.

 

על סיום תפקידו אמר נתניהו: "אנחנו נפרדים היום מהרמטכ"ל. גדי, אתה מסיים מחרתיים 40 שנות שירות מסורות לצה"ל וארבע שנים כרמטכ"ל. בזמן הזה פעלנו יחד נגד איומים לבצר את ביטחון ישראל. צה"ל פעל תחת פיקודך בשיתוף פעולה יוצא מן הכלל עם כל זרועות הביטחון. פעלנו בצורה מרשימה להתבססות הצבאית של איראן בסוריה, ובמסגרת הזאת צה"ל תקף שם מאות פעמים. פעלנו יחד נגד ייצור נשק מדויק בלבנון ובלפרק את נשק המנהרות של החיזבאללה. פעלנו נגד מנהרות בחמאס ופעולות נגד טרור יחידים ביהודה ושומרון. פעולות גלויות וסמויות מהעין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב זיתון
הרמטכ"ל איזנקוט
צילום: יואב זיתון
מומלצים