שתף קטע נבחר

בין קיסריה לאור עקיבא: השכונה החדשה

אור חדש: על החולות הזהובים שבין קיסריה העתיקה לאור עקיבא המתחדשת מתרחש מחזה נדיר בישראל של 2019: על אחת העתודות האחרונות במרכז הארץ של קרקע בתולית ואטרקטיבית נבנית שכונה חדשה. כ-3,500 יחידות דיור צפויות להיבנות בשנים הקרובות בשכונת "אור ים", שעתידה לקלוט אלפי משפחות צעירות, מבני ציבור וריאות ירוקות. הכירו את השכונה החדשה

בשיתוף שיכון ובינוי נדל"ן

 

עתודות הקרקע המועטות שנותרו במרכז הארץ הופכות לאטרקטיביות ובעלות פוטניצאל אדיר לביקושים. בימים אלה מתקיים מחזה נדיר בישראל של 2019, על החולות הזהובים שבין קיסריה העתיקה לאור עקיבא. שכונת חדשה העונה לשם "אור ים" מוקמת בין כביש 4 לכביש 2, בחלקה הדרומי של אור עקיבא המתחדשת.

 

"בהחלט מדובר בקרקע נדירה - זה מתחם ייחודי במדינת ישראל", אומר האדריכל אבישי קימלדורף, סמנכ"ל תכנון ואדריכל ראשי בשיכון ובינוי נדל"ן , חברה ליזמות בנייה שהוקמה לפני יותר מ-80 שנה. "בפרויקט כזה אפשר לייצר שכונה חדשה ולא צפופה על קרקע איכותית במרכז הארץ - זו בהחלט סיטואציה נדירה, חד-פעמית ולדעתי די אחרונה", מוסיף קימלדורף.

שכונת אור ים  (באדיבות החברה לפיתוח קיסריה)
שכונה חדשה על קרקע בתולית ואטרקטיבית (באדיבות החברה לפיתוח קיסריה)

 

"מושגת פה תוצאה שאנחנו לא רגילים לראות בשנים האחרונות בענף הנדל"ן מבחינה תכנונית - מאחר שמדינת ישראל מפנה משאבים לטובת העלייה לגובה, ציפוף הערים והתחדשות עירונית, ופה הייתה הזדמנות תכנונית ייחודית", אומר קימלדורף. מי שאמונה על תכנון השכונה מראשיתה היא החברה לפיתוח קיסריה - הזרוע הביצועית של קרן רוטשילד קיסריה. "את הפרויקט הזה מפתחת, מהתכנון ועד סוף הביצוע של התשתיות הציבוריות, החברה לפיתוח קיסריה מקרן רוטשילד. החברה מפתחת גם את האזור הזה, ומחויבת לרמה מאוד גבוהה של תשתיות ושטחים ציבוריים", מציין קימלדורף.

 

חלומות אור ים (הדמיות באדיבות viewpoint)
הקפדה על שטחי ציבור ומרחבים פתוחים - הדמיה של שכונת אור ים(הדמיות באדיבות viewpoint)
 

  

שכונת אור ים תכיל כ-3,500 יחידות דיור, מבני ציבור, מסחר, ריאות ירוקות והיערכות לתוספת עשרות גני ילדים ובתי ספר - סמוך לחוף הים בקיסריה ולנתיבי תחבורה ראשיים, בהם כביש 4 וכביש 2 ממערב. "החזון בנדל"ן בכלל הוא לדמיין מה הולך להיות בקרקע הזאת שאנחנו רואים פה היום כקרקע ריקה, בחול הזה. אנחנו נמצאים כאמור בין כביש 4 לכביש 2 ממערב - במקום הכי מרכזי במדינת ישראל", אומר ארז דינר, מנהל חטיבת מגורים בחברת אלדר, החברה שמשווקת את פרויקט חלומות אור ים. "מדובר בשכונה חדשה שהולכת לקלוט בעיקר משפחות צעירות מכל הארץ - מאזור נתניה עד חיפה וגם מרעננה, כפר סבא, הרצליה וצפונה, משום שאין כיום אלטרנטיבה למשפחות צעירות, לזוגות צעירים עם ילדים, לרכוש דירה בישראל במחירים שפויים במקום כזה מתפתח ואטרקטיבי", מוסיף דינר.

 

חלומות אור ים (הדמיות באדיבות viewpoint)
משפחתיות וקהילתיות: שכונה חדשה תכיל כ-3,500 יחידות דיור (הדמיות באדיבות viewpoint)

היתרון בבנייה על קרקע חדשה ובתולית הוא הגמישות התכנונית הניתנת, והחופש להעניק משנה חשיבות לשטחי ציבור וריאות ירוקות. "בשכונות רבות יש פארק שצריך להגיע אליו עם הילדים, בדרך כלל בנסיעה או בהליכה ארוכה, וכמובן תוך כדי חצייה של כבישים. הפרויקט הזה ייחודי מהבחינה הזו שמרבית הבניינים יושבים על הפארק, וכשאתה יורד עם הילד לפארק והולך איתם לגן הילדים אתה לא חוצה שום כביש – זו סיטואציה נדירה, שאפשר לקיים אותה רק באזור שבאמת מתכננים אותו מחדש", אומר האדריכל קימלדורף.

 

שכונת אור ים  (באדיבות החברה לפיתוח קיסריה)
לתכנן מאפס: יתרונות לעיצוב שכונה ידידותית למשפחות(באדיבות החברה לפיתוח קיסריה)
 

 

פרויקט "חלומות אור ים" של חברת שיכון ובינוי נדל"ן עתיד להיבנות בלב השכונה החדשה, ויכיל 650 יחידות דיור בתמהיל דירות מגוון של 3, 4 ו-5חדרים. "זה הפרויקט הגדול ביותר בתוך השכונה הזו - היתרון הגדול הוא שאנחנו נמצאים סמוך לאור עקיבא הוותיקה, עם שירותי הקהילה הקיימים שלה, וגם נהנים משירותי הקהילה, החינוך המתפתח והמסחר של שכונת אור ים החדשה. אנחנו בונים 23 בניינים שיושבים על הפארק - חלקם בניינים של שלוש קומות טיפוסיות ושתי קומות פנטהאוז, וחלקם בניינים של שבע קומות", אומר דינר.

 

חלומות אור ים (הדמיות באדיבות viewpoint)
תמהיל מגוון של דירות על שפת הפארק(הדמיות באדיבות viewpoint)

 

"המחשבה על הדייר, מהדירה דרך השטח הציבורי וכלה בפארקים ובמבני הציבור - החשיבה הכוללת הזו תחת עקרונות הקיימות והבנייה הירוקה - היא דבר שבעיניי נותן ערך מוסף לשכונה הזו", מסכם האדריכל קימלדורף.

 

בשיתוף שיכון ובינוי נדל"ן

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיות באדיבות viewpoint
הכירו את השכונה החדשה
הדמיות באדיבות viewpoint
מומלצים