שתף קטע נבחר

עורכי דין ובעלי קבוצת כדורגל חשודים: הונו במאות מיליונים

חשד להונאת קרקעות ענקית: שישה נעצרו ושישה עורכי דין עוכבו לחקירה באזהרה בלהב 433, בין היתר בחשד לסחיטה באיומים ולהענקת הלוואות בשוק האפור. החלו חיפושים בבתיהם ובצ'יינג'ים

עורכי דין, בעלי קבוצת כדורגל ואנשי עסקים נוספים חשודים בהלבנת הון ובהונאת קרקעות במאות מיליוני שקלים. הבוקר (יום ב') נעצרו שישה חשודים ועוכבו שישה נוספים לחקירה באזהרה, בחשד למעורבות לכאורה בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לפשע, סחיטה באיומים, עבירות לפי פקודת מס הכנסה, עבירות על פי חוק איסור הלבנת הון וכן עבירות נוספות של סחיטה באיומים.

 

בין העצורים - עורך דין, בעלי קבוצת כדורגל ואנשי עסקים נוספים. על פי החשד, הם העניקו הלוואות בשוק האפור. מלבדם עוכבו שישה נוספים לחקירה באזהרה, כולם עורכי דין.

 

מהמשטרה נמסר כי נוכח ראיות לכאורה שהעלו חשדות לביצוע עבירות פליליות וכלכליות, היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית (יאחב"ל) בלהב 433 ויחידת יהלום ברשות המיסים, בליווי יחידת יא"ל של רשות המיסים והרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור, פתחו הבוקר בחקירה גלויה, בתום תקופה שבמהלכה התבצעה פעילות סמויה.

 

על פי החשד, המעורבים חברו בצוותא על מנת לעבור עבירות מס ועבירות הלבנת הון בסכומים של מיליוני שקלים, כל זאת באמצעות חברות לגיטימיות כמסווה לפעילות פלילית. עם מעצרם של החשודים החלו חיפושים בבתיהם ובעסקים להמרת מטבע (צ'יינג'ים), וכן מתבצעת אכיפה כלכלית נרחבת.

 

במשטרה אמרו כי "נמשיך למקד אכיפה נגד תופעות של פשיעה חמורה, תוך הפעלת כוחות משימה ואמצעים מיוחדים, על מנת לחשוף עבירות המסכנות את ביטחון הציבור ופוגעות בשלומו וכדי להביא את מבצעי העבירה לדין". מדובר בחקירה המנוהלת על ידי המשטרה בשיתוף רשות המיסים, בסיוע הרשות לאיסור הלבנת הון ובליווי פרקליטות מחוז מרכז.

  

תמיר סננס, סנגורו של הבעלים, אמר: "אנו משוכנעים כי לאחר שתיבחן גרסתו של מרשי הוא ישוחרר ללא כל תנאי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים