שתף קטע נבחר

ההונגרים יסייעו לחפש עצמות יהודים שנרצחו בשואה וגופותיהם הושלכו לדנובה

שר הפנים ההונגרי נענה לבקשת שר הפנים הישראלי, אריה דרעי, המבקר בבודפשט, והודיע שינחה לחפש עצמות יהודים שנרצחו בשואה, וגופותיהם הושלכו למימי הנהר הקפוא

 

 

 

בפגישה שנערכה הבוקר (ב') בבודפשט בין שר הפנים ההונגרי וסגן ראש הממשלה, שאנדור פינטור לשר הפנים הישראלי אריה דרעי, ביקש האחרון סיוע לארגונים יהודיים וישראלים שברצונם לחפש עצמות יהודים שנרצחו בשואה, וגופותיהם הושלחו לנהר הדנובה, וזאת כדי להביאם לקבורה בישראל.

 

שר הפנים ההונגרי, שאחראי גם על המים והנהרות במדינה - נענה לפניית השר דרעי והודיע כי יקצה מיד סיוע של מומחים ואמצעים מתקדמים לטובת החיפושים.

אריה דרעי בביקור בבודפשט, הונגריה, בעקבות חיפוש עצמות יהודים שהושלכו לנהר בשואה ()
אריה דרעי בביקור בבודפשט, הונגריה, בעקבות חיפוש עצמות יהודים שהושלכו לנהר בשואה

אריה דרעי בפגישה עם שר הפנים ההונגרי ()
אריה דרעי בפגישה עם שר הפנים ההונגרי
 

דרעי ביקר באנדרטת הנעליים על גדות נהר הדנובה בבודפשט, המקום שבו נורו יהודים והושלכו למימי הנהר הקפוא בעת שואת יהודי הונגריה בין השנים 1945-1944.

 

בנהר הדנובה יש זרימה חזקה של מים ולא בטוח שניתן יהיה למצוא בו עצמות. עם זאת, האחראים על החיפושים מקווים שניתן יהיה למצוא כאלה בסבך הקרקעית. מומחים לנושא אומרים, כי בקרקעית הדנובה יש סבך בכמה וכמה מוקדים, ושם יתמקדו בחיפושים. ככל הידוע, בעבר לא נמצאו עצמות יהודים בנהר אך לא התבצעו חיפושים נרחבים כאמור.

 

יו"ר ארגון זק"א, יהודה משי זהב, שהיה בין אלה שביקשו את האישורים לבצע את החיפושים, אמר כי "זה החסד האחרון שאנו יכולים לעשות עם אותם קדושים הי"ד שנהרגו על קידוש ה', ארגון זק"א רואה בזה שליחות ממדרגה ראשונה וערך עליון, לעשות הכל כדי להביאם לקבר ישראל".

 

ארגון זק"א צפוי להיות זה שיוביל את מבצע החיפושים בדנובה, וזאת לאחר שצוות צוללים של זק"א הגיע כבר השבוע להונגריה כדי לבצע תיאומים ראשוניים עם המקומיים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים