שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סוכם: ציון המעבר בבחינת לשכת עורכי הדין ישונה ל-60
  שרת המשפטים איילת שקד הודיעה כי ציון המעבר בבחינת ההסמכה של לשכת עורכי הדין יירד גם עבור מי שנבחן בשלושת המועדים האחרונים. במקביל תיעצר הצעת "חוק המתמחים" שעברה בקריאה ראשונה לפני פיזור הכנסת

  שרת המשפטים, איילת שקד (הימין חדש) הודיעה הלילה (ד') כי בסיכום עם יו"ר ועדת הכנסת ח"כ מיקי זוהר (ליכוד), ח"כ אסנת מארק (ליכוד) ונציגי לשכת עורכי הדין הוחלט להעמיד את ציון המעבר בבחינת ההסמכה של לשכת עורכי הדין על 60 במקום 65.

   

  על פי ההודעה, ציון המעבר המעודכן יהיה בתוקף לכל בחינות ההסמכה הבאות, וכן יחול על מי שנבחנו בשלושת מועדי הבחינה האחרונים שנערכו במתכונת החדשה.

   

  עוד סוכם כי מי שניגשו לאחד משלושת מועדי הבחינה האחרונים וקיבלו ציון בטווח שבין 50-59 יוכלו לגשת למועד בחינה מיוחד, שבו תיערך בחינה על פי המתכונת הקבועה בחוק, בהיקף מצומצם שהוועדה הבוחנת תקבע לגביה רשימת מיקוד מצומצמת. מועד הבחינה המיוחד ייקבע בהתייעצות עם המועצה הארצית של לשכת עורכי הדין, בהתאם לקבוע בתקנות.

   

  איילת שקד ישיבת ממשלה (צילום: עמית שאבי)
  שרת המשפטים איילת שקד(צילום: עמית שאבי)

  החלטה זו למעשה מייתרת את הצעת החוק שעברה בקריאה ראשונה לפני פיזור הכנסת, שלפיה נבחן שקיבל ציון 55 בבחינת ההתמחות של לשכת עורכי הדין, מהמועד שנערך בנובמבר 2015 ואילך, יראו אותו כמי שעבר את בחינות לשכת עורכי הדין.

    

  בלשכת עורכי הדין התנגדו בתוקף להצעת החוק ולדבריהם, משמעותה היא כי לא פחות מ-2,000 מתמחים יהפכו בן יום לעורכי דין. לנוכח העברת החוק בקריאה ראשונה, התפטרה הוועדה הבוחנת את בחינות הסמכה, ובלשכת עורכי הדין הבהירו כי גם אם החוק יעבור בקריאה שנייה ושלישית הם לא יכירו בו ויעתרו לבג"ץ.

   

  שרת המשפטים איילת שקד אמרה כי: "החקיקה שאושרה בהכנה לשניה ושלישית איננה פתרון נכון. אסור היה להוריד את רף המעבר ל-50. בתקנות החדשות נציב את עורכי הדין בשורה אחת עם מקצועות אחרים כמו רואי חשבון. ההסכמה שהושגה בין כל הגורמים הנוגעים בדבר תפעל למען מאות מתמחים שחסרו להם נקודות ספורות כדי לקבל את ההסמכה כעורכי דין. אני מודה ליו"ר הוועדה הבוחנת השופט שוחט, לועדה כולה על עבודה מסורה, לח"כ מיקי זוהר ולמנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור על ההסכמה המשותפת והמאוזנת אליה הגיעו לטובת כלל הנבחנים".

   

  ח"כ מיקי זוהר מסר: "הפשרה שהושגה עם השרה שקד שציון 60 יהיה עובר לשלושת המועדים האחרונים וכמובן שגם כן הלאה, הוא הישג מיידי וחשוב יחד עם הישג עתידי נוסף ומשמעותי בכך שכל מי שקיבל ציון שנע בין 50-59 בשלושת המועדים האחרונים יזכה למבחן מעבר קצר וסביר שיידרש גם בו ציון עובר של 60".

   

  ח"כ אסנת מארק מסרה כי "ההסכם שהושג הוא הישג היסטורי, שנבע מלחץ ציבורי ושהצליח להביא לתוצאה מרשימה, אבל בעיקר הביא תקווה לאלפי מתמחים שקרובים יותר מתמיד להגשים את חלומם. לכל אורך הדרך האמנתי שהצדק לצידנו וההישג הזה בעבורי הוא סגירת מעגל ותיקון של עוולה גדולה גם לאלו שציונם מתחת ל-60 שיזכו למבחן מעבר שיעניק להם סיכוי ממשי ואמיתי להיכנס בדלת הראשית למקצוע".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים