שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  קורקינט שיתופי? לא בשכונת נווה שאנן

  חברת הקורקינטים השיתופיים בירד הפסיקה את פעילותה בשכונת נווה שאנן בדרום תל אביב, בגלל מקרי ונדליזם. סגן יו"ר ועד השכונה אסף וויצו, אמר בראיון לאולפן ynet: "המשטרה ועיריית תל אביב צריכות לדאוג שדרום תל אביב תהיה בטוחה בדיוק כמו שדרות רוטשילד"

   

   

  חברת הקורקינטים השיתופיים בירד הפסיקה את פעילותה בשכונת נווה שאנן בדרום תל אביב בשל חשש לוונדליזם. בשיחה עם אולפן ynet סיפר סגן יו"ר ועד השכונה, אסף וויצו, כי השירות נחסם בה אבל עדיין פעיל בשדרות רוטשילד הסמוכה למשל.

   

   (פז בר) (פז בר)
  (פז בר)

   

  הוא הוסיף כי "יש אזור ספציפי בדרום תל אביב שלחברה לא משתלם להפעיל בו את השירות, כי הקורקינטים האלה נגנבים ומושחתים. אפשר להבין שזה קורה גם לאופניים פרטיים, למכשירים פרטיים אחרים ולרכוש. החובה לתת ביטחון היא לא של חברת הקורקינטים, אלא של עיריית תל אביב ובעיקר של משטרת ישראל, ואם הן לא מצליחות לדאוג לאבטחת הקורקינטים, אז קל וחומר שהן לא מצליחות לאבטח את האופניים הפרטיים של האנשים, את הסדר יום ואת הביטחון האישי".

   

  וויצו ציין כי "החברה יכלה לבוא לעיריית תל אביב ולמשטרה ולהסביר שהם מציעים שירות אטרקטיבי, שאמור להפחית עומס בכבישים, לשפר את איכות החיים ואת הנגישות של תושבי תל אביב. אם הם מסוגלים להבטיח ביטחון לקורקינטים בכל רחבי העיר, לא ניתן יהיה לתת את השירות הזה. האחריות היא גם על החברה אבל בעיקר משטרת ישראל ועל עיריית תל אביבי, שצריך לדאוג שדרום תל אביב תהיה בטוחה בדיוק כמו שדרות רוטשילד, חמש דקות הליכה ממנה".

   

  מבירד נמסר בתגובה כי: החברה מבצעת כל העת התאמות מבוססות נתונים לשטחי הפעילות ברחבי תל אביב. אזורי הפעילות הנבחרים מתאפיינים בשימושים גבוהים מחד, אחוזי וונדליזם ומקרי גניבות נמוכים מנגד. לאחר בחינה מחודשת שבה החברה ופתחה אזורים מסוימים בדרום העיר לשימושם של התושבים באזור. החברה תמשיך במהפכה אותה החלה בשוק התחבורה בישראל כשמטרתה העיקרית היא הפחתת השימוש בכלי הרכב הפרטיים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים