שתף קטע נבחר

חברי השופטת בהלם: "היא ישרה מסרגל"

במושב המנומנם שבו מתגוררת השופטת א', הנמצאת במוקד פרשת המין תמורת מינויים, מתקשים לעכל את החשדות החמורים נגדה ובטוחים שחפותה תתברר בקרוב: "זו עלילה"

 

שופטת (צילום: אתר בתי המשפט)
השופטת א'(צילום: אתר בתי המשפט)
פרשת המין תמורת מינויים שמסעירה את עולם המשפט: בזמן ששופטת השלום א' נחקרה אתמול במשרדי להב 433, שכנים, צלמים ותושבים סקרנים מהאזור הקיפו את ביתה במושב המנומנם בו היא מתגוררת. הבית היה מוגף, סגור ומסוגר, ולא היה זכר למי ששמה נקשר במרכז התיק שמסעיר את עולם המשפט.

 

"זה נפל עלינו כרעם ביום בהיר, איש לא ממש מעכל", סיפרו ביישוב מגוריה. "לא ייתכן שא' קשורה למשהו. אשת משפחה למופת, כולם זוכרים איך היא החלה ואיזו דרך ארוכה היא עשתה עד שהגיעה למינוי נכבד של שופטת". חברתה מהמושב התקשתה להאמין לדיווחים שהיא חשודה כי קיימה יחסים עם ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד נוה, בתמורה למינויה לבית משפט השלום.

 

ביישוב יצאו להגנתה של א' והתעקשו שהיא חרוצה, מקצועית וכישרונית והגיעה לתפקידה הרם רק בזכות יכולותיה. "אני יודעת מי זאת האישה והכול בכלל רחוק מהאמת, זה יתברר במהלך הימים הקרובים", אמרה חברתה. "יש הרבה רעש סביבה, אבל היא לא קשורה לפרשה. נקודה".

 

 

עו
עורכת הדין החשודה(צילום: יוסי זמיר, מתוך פייסבוק)

שכניה סיפרו כי היא "בת למשפחה מאוד שורשית" וכי הם בטוחים בצדקתה. "אני יודעת שהיא אשת חוק, והגיעה לאן שהגיעה בזכות עצמה. היא חרשה ולמדה קשה מאוד בשביל להגיע לתפקידה, ובכלל היא ישרה יותר מסרגל", סיפרה חברה מהיישוב. "לקשור אותה לכל מיני פרשיות שלא קשורות אליה - זו עלילה". לפני שהגיעה לבית המשפט, א' הייתה קצינת משטרה, תובעת ועבדה במשרד הביטחון. חבריה מתארים אותה כ"יסודית, קפדנית ובעיקר אנושית" וטוענים כי "כולנו כאן ידענו שהיא תגיע רחוק". "זה סיפור סינדרלה. מה כאן לא ברור? סומכים עליה ועל משפחתה. הכול יתברר כשטויות".

 

אף ש-א' שוחררה למעצר בית והוצאה לחופשה עד סוף החקירה, מכריה סיפרו: "היא ממשיכה לשדר עסקים כרגיל".

 

יו"ר לשכת עורכי הדין, אפי נוה, נחשב לחשוד המרכזי בפרשה והוא נעצר אתמול ושוחרר למעצר בית של שלושה ימים. בנוסף לשופטת א', שנוה פעל לכאורה לקידום מינויה, חשודה גם עורכת דין שנחשד שנוה פעל לקידום בעלה השופט. השלושה הובאו אתמול לחקירה ביחידת להב 433. השופטת ועורכת הדין שוחררו גם למעצרי בית של ארבעה וחמישה ימים, בהתאמה.

 

החשדות המרכזיים בפרשה, לפי המשטרה, הם ביצוע עבירות בנוגע למינוי השופטת לפני כמה שנים ובקשר לניסיון להביא למינוי של שופט שלום למחוזי - מהלך שלא צלח. בין היתר נחקר חשד למתן שוחד מיני ולעניינים נוספים, בהם פגיעה בטוהר המידות באופנים אחרים, ונושאים הקשורים ללשכת עורכי הדין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר בתי המשפט
השופטת א'
צילום: אתר בתי המשפט
מומלצים