שתף קטע נבחר

החשד נגד עורכת הדין: שוחד מיני לקידום בעלה

עו"ד מצליחה, פעילה בליכוד ומקורבת לאפי נוה: הפרקליטה שהצליחה לפלס את דרכה לצמרת המשפט, נחקרה אתמול 12 שעות במשרדי להב בחשד לשוחד מיני

 

עו
עורכת הדין החשודה(צילום: יוסי זמיר, מתוך פייסבוק)

למעלה משני עשורים היא משמשת כעורכת דין מוערכת שהצליחה בדרכה האמביציוזית לפלס את דרכה אל מעמד של פרקליטה מוכרת בצמרת עולם המשפט שטיפלה בתיקים בעלי עניין תקשורתי רב. אלא שכעת, לאחר ששמה נקשר לפרשת מין תמורת מינויים, צל כבד הוטל על עתידה המקצועי.

 

בשל הצו איסור פרסום לא ניתן לפרט את זהותה של מי שחשודה כי סיפקה שוחד מיני בתמורה לקידום של בעלה, גם הוא שופט, ממשרתו בשלום למחוזי — מינוי שלבסוף לא יצא לפועל. היא מכחישה את החשדות בכל תוקף ומתעקשת שלא היה לה כל קשר מיני לנוה ולא ביצעה שום עבירה.

 


שופטת (צילום: אתר בתי המשפט)
השופטת החשודה(צילום: אתר בתי המשפט)
 

היא הייתה פעילה בלשכת עורכי הדין ואף נחשבה למאוד מקורבת ליו"ר הלשכה, עו"ד נוה, ואל בכירי עורכי הדין. בנוסף, היא פעילה בתנועת הליכוד ורק בסוף השבוע האחרון השתתפה באופן פעיל בלאומיאדה של הליכוד באילת. היא חשבה לרוץ לכנסת על משבצת הנשים אולם החליטה לרדת מהנושא בסופו של דבר לפי מקורביה.

 

עורכת הדין נמצאת בשנות הארבעים לחייה ומתגוררת במרכז. היא עלתה לכותרות בתחילת דרכה כעורכת דין פלילית, לפני 18 שנים, בעת שהצטרפה לצוות הגנה במשפט של יהלומן שנחשד בייבוא סמים. לימים התגרשה מהחוקר והתחתנה עם השופט שהיום הוא בעלה הנוכחי.

 

יו"ר לשכת עורכי הדין, אפי נוה, נחשב לחשוד המרכזי בפרשה והוא נעצר אתמול ושוחרר למעצר בית של שלושה ימים. בנוסף לעורכת הדין, הוא חשוד שפעל גם לקידום השופטת א'. השלושה הובאו אתמול לחקירה ביחידת להב 433. השופטת ועורכת הדין שוחררו גם למעצרי בית של ארבעה וחמישה ימים, בהתאמה.

 

החשדות המרכזיים בפרשה, לפי המשטרה, הם ביצוע עבירות בנוגע למינוי השופטת לפני כמה שנים ובקשר לניסיון להביא למינוי של שופט שלום למחוזי - מהלך שלא צלח. בין היתר נחקר חשד למתן שוחד מיני ולעניינים נוספים, בהם פגיעה בטוהר המידות באופנים אחרים, ונושאים הקשורים ללשכת עורכי הדין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוסי זמיר, מתוך פייסבוק
עורכת הדין החשודה
צילום: יוסי זמיר, מתוך פייסבוק
מומלצים