שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  יקודם פרויקט הפיכת פסולת לאנרגיה

  בכנס 2050 בנושא איכות סביבה דיבר מנהל רשות החברות הממשלתיות על התוכנית: "ההקמה תמנע את שינוע הפסולת"

  בכנס 2050 שעוסק בנושאי איכות סביבה ושנערך אתמול (יום ד') בתל אביב, הצהיר מנהל רשות החברות הממשלתיות, עו"ד יעקב קווינט, כי הרשות מתכננת לצאת להנפקת מיעוט של החברה לאיכות הסביבה וכי יש לרשות "תכניות מרחיקות לכת ביחס לחברה"

   

  מנהל רשות החברות הממשלתיות ברך את עו"ד משה שמעוני על מינויו ליו"ר דירקטוריון ואמר: אני בטוח שאתה האיש הנכון לקדם אותן". עוד אמר עו"ד קווינט כי הוא מקווה ש"מיד אחרי הבחירות נשלים את מהלך ההנפקה".

   

  החברה לשירותי איכות הסביבה היא חברה ממשלתית, שהוקמה על ידי המדינה כדי לטפל בפסולת המסוכנת שמייצרת התעשייה בישראל, ובמסגרת המאבק לפתרון משבר הדיור הוכרזה החברה על ידי קבינט הדיור, כ"זרוע ביצוע" של הממשלה, לשיקום הקרקעות המזוהמות והכשרתן לכל ייעוד שיידרש.

   

  בדבריו בכינוס סיפר מנהל רשות החברות הממשלתיות על שיתוף הפעולה עם המשרד להגנת הסביבה והחשב הכללי ועל קידום פרויקט להקמת מתקן השבה (פל"א) - פסולת לאנרגיה, בחברה. "באירופה קיימים למעלה מ-400 מתקנים, חלק ניכר ממתקנים אלו ממוקמים במרכזי הערים כגון וינה, פריז, לונדון. ההקמה תמנע את שינוע הפסולת. שינוע הפסולת על פני מרחקים גדולים יוצר השפעות סביבתיות שליליות, עומס תחבורתי בכבישים, מפגעי רעש, זיהום אוויר גבוהה, סכנת דליפות של תשטיפים מן המשאיות וכדומה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  מתקן לייצור חשמל. ארכיון
  צילום: shutterstock
  מומלצים