שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  ביהמ"ש הוציא צו הקפאת הליכים לרשת האופנה זברה

  450 עובדי הרשת, שלה חובות בסך 100 מיליון שקל, תומכים בהקפאת ההליכים: "מדובר ברשת קמעונאית המעסיקה מאות עובדים, שזהו מקור פרנסתם היחיד"

  בשורות טובות לרשת האופנה זברה ול-450 עובדיה: שופט בית המשפט המחוזי בבאר שבע, יעקב פרסקי, הוציא היום (ה') לבקשת הרשת צו הקפאת הליכים, ומינה כנאמן הרשת את עו"ד גיל הירשמן. לאחרון ניסיון רב בתחום האופנה והוא היה הנאמן של רשת אופנת הדיסקאונט יפו-תל אביב. השופט קבע כי "אין מחלוקת שיש צורך דחוף למנות בעל תפקיד, אשר יוכל לפקח על המשך הפעילות ויציע החברה להבראה או מכירה".

   

  החובות של רשת זברה נחשפים: 25 מיליון שקל לבנקים ו-50 מיליון שקל לספקים

  עוד קריסה באופנה: זברה מבקשת הקפאת הליכים

   

  450 עובדי הרשת, המיוצגים על ידי עו"ד ליזה חדש, הודיעו אתמול לבית המשפט לפני הדיון כי הם תומכים בהקפאת ההליכים. "מדובר ברשת קמעונאית המעסיקה מאות עובדים, אשר זהו מקור פרנסתם היחיד. עובדים אשר בחלקם הגדול עובדים שנים ארוכות בחברה ואין ידם משגת למקורות פרנסה חלופיים", נטען בעמדת העובדים.

  מנכ
  מנכ"ל רשת האופנה זברה, פיני פרטוק

  זברה ()

  הרשת הגישה לפני מספר ימים בקשת הקפאת הליכים לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, לאחר שצברה חובות בסך 101 מיליון שקל. עוד נטען במסגרת הבקשה כי לרשת מעל ל-100 ספקים שונים והחובות לספקים עומדים על כ-50 מיליון שקל. על פי בקשת ההקפאה, שהוגשה על ידי עו"ד אילן גלמן ואיתמר כהן, החבויות לעובדים עומדים על כ-3.6 מיליון שקל. החוב לבנקים עומד על כ-25 מיליון שקל. החובות למימון חוץ בנקאי עומדים על 8.5 מיליון שקל.

   

  לרשת 31 סניפים, מתוכם שלושה סניפים בזכיינות. עוד טוענים בעלי השליטה כי "לדאבונם, לא נותר בחזקתם כול הון עצמי או נכס שיוכלו להציעו לנושים כתרומת בעלים, אלא מלבד יכולות הניהול שלהם אשר ניהלו את הרשת במשך שלושה עשורים. אף את קופות הגמל והפנסיה האישיות שלהם, לאחר ותק של 30 שנה ברשת, שיעבדו בעלי המניות בתמורה לקבלת כספים ששימשו לתשלום משכורת האחרונה של העובדים (דצמבר 2018)".

   

  במסגרת הבקשה נטען כי בין הסיבות שהובלו לקשיים של הרשת, "סגירה חד צדדית של מסגרת אשראי וכן נטען כי ישראכרט צמצמה את מסגרת האשראי במהלך השנה האחרונה". במקביל, נטען כי "התהפוכות שחלות בענף האופנה פגעו אף הן ברשת, לצד המעבר לרכישות באינטרנט, מדינות השמים הפתוחים ועוד".

   

  צפו: מה קרה לאתר האופנה אסוס

  צפו: מה קרה לאתר האופנה אסוס

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים