שתף קטע נבחר

פרשת החיסולים: עונשי מאסר לשני מעורבים

יעקב שמעון (עקא), שנמלט לארגנטינה והוסגר לישראל, הואשם תחילה בניסיון רצח, אך במסגרת הסדר טיעון הוא הורשע בקשירת קשר לביצוע פשע ובחבלה בכוונה מחמירה. 18 חודשי מאסר נגזרו על יוסי בן דהן

 

 

יעקב עקא שמעון. הודה בכתב האישום המתוקן (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
יעקב עקא שמעון. הודה בכתב האישום המתוקן(צילום: אלכס קולומויסקי)

 

הסדר טיעון לשני מעורבים בפרשה 1131, שעוסקת בשורת חיסולים בעולם התחתון: בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (ה') שבע שנות מאסר על העבריין יעקב "עקא" שמעון. יוסי בן דהן הורשע בקשירת קשר לביצוע פשע ועבירות נשק ונגזרו עליו 18 חודשי מאסר.

 

ב-2017 שמעון הוסגר לישראל מארגנטינה על מנת להעמידו לדין, שנה וחצי לאחר שנמלט מהארץ. באותו שנה הוגש נגדו כתב אישום בפרשה שכללה ניסיון רצח של בכירים בארגון מוסלי המתחרה. הוא הורשע היום בעבירות קלות יותר: קשירת קשר לביצוע פשע וחבלה בכוונה מחמירה. כתב האישום המתוקן שבו הודו הנאשמים במסגרת הסדר טיעון עם הפרקליטות, הושג לאחר הליך גישור.

 

פרשה 1131. יש עוד שישה נאשמים ()
פרשה 1131. יש עוד שישה נאשמים

על פי כתב האישום, שמעון ובן דהן היו חלק מחבורה עבריינית בראשון לציון שפעלה בעשור הקודם עד 2008 וביצעה עבירות פליליות שונות בעיר. שמעון, נאשם מרכזי נוסף בפרשה בשם עמית פוגל ומעורבים נוספים חשדו כי חבורת מוסלי (איתם החבורה הייתה מסוכסכת) עומדת מאחורי רצח חברם יוסי קסטרו. לכן הנאשמים קשרו קשר עם אחרים להביא למותם של אנשי חבורת מוסלי, ובן דהן סייע להם בניסיון לעשות כן.

עוה
עורכי הדין ארז אבוהב ומנחם רובינשטיין(צילום: אפי שריר )

לשם הוצאת תוכנית הרצח אל הפועל, הצטיידו פוגל ושמעון בכלי רכב גנובים ובכלי נשק ותכננו לארוב לאחים אלי מוסלי, שי מוסלי ולמקורבם אביאל וואהל, בדרכם בחזרה משדה התעופה. שם תכננו לירות בהם ולגרום למותם. בן דהן סייע לשמעון בכך שהשיג עבורו כלי נשק והסליקם, וכן לקח ממנו את הטלפונים הניידים שלו לפני יציאתו למקום. זאת, על מנת להקל על שמעון בביצוע העבירה ולהרחיק את המשטרה ממקום הימצאו באותה עת. בסופו של יום, שמעון נעצר על ידי משטרת ישראל במהלך ההתארגנות לביצוע העבירה, ובשל כך היא לא הושלמה.

 

השיקולים של הפרקליטות להגעה להסדר בתיק זה נבעו מהעובדה שהנאשמים הודו באופן מלא בעובדות כתב האישום המתוקן, חלוף הזמן, והעובדה ששמעון הורשע כבר בעבר בביצוע עבירות נשק בגין אותו מקרה. בהמשך, לאחר גיוס עד המדינה א.א התבררה מעורבותו המלאה של שמעון באירוע שלמעשה היה ניסיון פגיעה חמורה יותר באמצעות ירי, והוא הואשם בשנית גם בעבירה זו.

 

עורך הדין מנחם רובינשטיין ייצג את שמעון יחד עם עורך הדין ארז אבוהב והשניים מסרו בתגובה: "התנהל משא ומתן די קשה והיום בעצם הוא נגמר וניתן גזר דין שבמהלכו תוקן כתב האישום".

 

שישה נאשמים נוספים עדיין מנהלים את משפטיהם, בהם הם נאשמים בין השאר בשורת רציחות.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
יעקב שמעון
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים