שתף קטע נבחר

צה"ל פוצץ את בית המחבל שרצח את ארי פולד

ארבעה חודשים לאחר רצח ארי פולד ליד צומת גוש עציון, הרסו כוחות צה"ל את ביתו של המחבל חליל ג'בארין ביטא שמדרום לחברון

 

 צה
בית המחבל אחרי הפיצוץ(צילום: EPA)

 

כוחות צה"ל פוצצו הבוקר (יום ו') את בית המחבל שרצח את ארי פולד, אב לארבעה ילדים בן 40, שנרצח בספטמבר אשתקד בדקירות בכניסה לקניון ליד צומת גוש עציון. כתוצאה מהפיצוץ המבוקר נהרסה הקומה העליונה בבית המחבל.

 

פולד הסתער לעבר המחבל ואף הספיק לירות לעבר המחבל לפני שהתמוטט. "אחי חי את חייו כגיבור ומת כגיבור. הוא היה גיבור עד הרגע האחרון", אמר בשעתו הלל פולד, אחיו של הנרצח.

 צה
(צילום: EPA)

 צה
(צילום: EPA)

צה

 צה
(צילום: EPA)

 צה
(צילום: EPA)

 צה
(צילום: EPA)

צה

צה


צה

ארי פולד ()
ארי פולד ז"ל

 

 

המחבל חליל ג'בארין  ()
המחבל חליל ג'בארין

 

המחבל חליל ג'בארין, בן 16 ללא עבר ביטחוני מהעיירה הפלסטינית יטא שממנה יצאו מחבלים רבים בעבר, נורה על-ידי אזרח שעבר במקום ופונה לבית החולים שערי צדק כשהוא בהכרה. כוחות צה"ל מיפו כבר לפני כמה חודשים את ביתו לקראת ההריסה ושללו היתרי עבודה מחלק מקרוביו.

 

משפחת המחבל עתרה לבג"ץ לאחר החלטת הפרקליטות הצבאית להרוס את ביתו, וטענה כי דקות לפני הפיגוע עדכנה אמו את כוחות הביטחון שבנה נעלם וכי היא חוששת שהוא "יעשה משהו". בג"ץ דחה את הערר שהגישה המשפחה, ואישר להרוס את הבית.

 

בסרטונים מזירת הפיגוע נראתה היטב גבורתו של פולד. באחד הסרטונים נראה מנסה להתעשת, לרדוף אחרי המחבל ולירות לכיוונו לפני שהתמוטט. בסרטון אחר נראים כמה מעדי הראייה שולפים אקדחים לעבר המחבל, פותחים לעברו באש ומביאים לקריסתו. אחד מעוברי האורח היה זה שבסופו של דבר נטרל את המחבל.

 

"אני לא יודעת איך להמשיך בלעדיך", אמרה אלמנתו מרים בעת הלווייתו, "נולדנו בהפרש של 24 שעות. לא ידענו שככה זה ייגמר. נלחמת עבור מה שאתה מאמין בו. אני מבטיחה לשמור על הילדים. תפקידך לשמור עלינו מלמעלה. תודה לך על השנים היפות ועל כל הילדים המדיהימים שנתת לי". הבת תמר אמרה כי כשמעה על הפיגוע, היא לא תיארה שאביה נרצח: "אמרתי שזה לא אבא שלי כי המחבל רק נוטרל. אבא תמיד אמר לי שאם החיים קלים - אז משהו לא נכון". הבן יקיר הוסיף: "אבא היה לוחם וככזה הוא מת".

 

יונה פולד, אביו של ארי, ספד לו: "ציון בוכה וארץ ישראל בוכה. ארי השפיע על אלפים בכל רחבי העולם. הבן שלי אמר לי שהיה מקבל אלפי מכתבים מכל העולם. גם מסעודיה. הוא היה גיבור של כולם. בננו נלקח מאיתנו בהפתעה. היו לו הכוח והתשוקה באהבה למשפחתו ולארץ ישראל. הוא היה גיבור של כולם. היית גאה בילדים שלך. היית מאוד מחויב לילדיך".

 

העיירה יטא, מדרום לחברון, שממנה הגיע המחבל חליל ג'בארין ידועה כיצואנית טרור מרכזית בגדה. מכפר סמוך לה יצאו שני המחבלים שביצעו את פיגוע הירי במתחם שרונה בתל אביב, שבו נרצחו ארבעה בני אדם. פיגועים בולטים נוספים שבוצעו על-ידי תושבי העיירה וסביבתה היו ברהט - שם נדקרה שלומית גונן בפברואר 2016 עת שסיירה בשוק המקומי, ובקריית גת - כאשר מחבל חטף נשק מחייל בתחנת אוטובוס וחוסל לאחר קרב יריות. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
בית המחבל אחרי הפיצוץ
צילום: רויטרס
מומלצים