שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ההבנות סביב החקירה: השיחות בין אפי נוה לראשי מערכת המשפט יישארו חסויות

  פרקליט המדינה והמשנה ליועץ המשפטי לממשלה סיכמו עם העיתונאית הדס שטייף שמסרה את הטלפון של אפי נוה ובו התכתובות, כי "שיחות הרכילות" הפרטיות יישארו חסויות. המשטרה הזהירה כי מי שיפרסם את החומרים הללו, מסתכן בהעמדה לדין

  תמלילי השיחות ותכתובות הוואטסאפ בין ראש לשכת עורכי הדין המתפטר אפי נוה לבין בני שיחו יישארו חסויים. כך עולה מה"הבנות" שהושגו בין פרקליט המדינה שי ניצן והמשנה ליועץ המשפטי לממשלה רז נזרי לבין העיתונאית הדס שטייף שמסרה את הטלפון הנייד. לפיכך, יתומללו וייחקרו רק החומרים שיש בהם כדי לתרום לחקירת השחיתות לכאורה במינוי שופטים במסגרת פרשת מין תמורת מינויים. עורכת הדין המעורבת בפרשה נחקרה בצהריים (יום ו') ביחידת להב 433 של המשטרה.

   

   

  עוד הודגש כי מי שיפיץ את "שיחות הרכילות" הפרטיות, ואפילו שיחות בתפקיד בין נוה לבין חבריו ובכללם ראשי מערכת המשפט, מסתכן בהעמדה לדין פלילי בשל הפרת צו איסור פרסום. בהודעת המשטרה החריגה שפורסמה הבוקר בעקבות ההאשמות שעשתה שימוש במידע בטלפון שנפרץ, נאמר: "למען הסר ספק - אנו מדגישים כי קיים גם צו איסור פרסום נוסף בו נאסר גם - על-פי החלטת בית המשפט - פרסומו של כל פרט ו/או מידע שהושג מתוך הטלפונים הסלולריים של החשוד".

   

  הדס שטייף, אפי נוה, שי ניצן ()
  שי ניצן, אפי נוה והדס שטייף

   

  עוד נאמר כי "מעבר לצורכי ניהול החקירה, קיימים גם שיקולים של פגיעה חמורה בפרטיותם של החשוד ובצנעת הפרט של גורמים שונים, לרבות כאלה שכלל אינם קשורים לחקירה, שעמם בא החשוד במגע ובגין שיקולים אלה החליט בית המשפט להוציא צו זה. הפרת הצו, אשר בא ממילא בנוסף לאיסורי החוק הרגילים בעניין זה, מהווה עבירה פלילית".

   

  מבלי לאשר או להכחיש דבר מן הנטען בפרסומים שונים לגבי דרך הגעת המידע אל רשויות האכיפה, אמרו במשטרה כי "החקירה עוסקת אך ורק בבדיקת חשדות לעבירות פליליות על-פי אותו מידע בקשר למינוי שופטים, ואיננה עוסקת בנושאים אחרים". עוד ציינו כי בגלל רגישות החומר, המשטרה והפרקליטות הגבילו עצמן בשימוש בחומר: "החקירה מתנהלת באישור הגורמים המוסמכים, עם ליווי של פרקליטות מחוז מרכז ופיקוח של פרקליט המדינה, ומחמת הזהירות גם עם בקרה של בית המשפט אשר נתבקש לאשר פעולות חקירה שונות והוא שאישר עיון בחומר רגיש תוך הטלת מגבלות שונות".

  אפי נוה ביציאה מהחקירה בלהב 433 (צילום: יאיר שגיא)
  (צילום: יאיר שגיא)

   

  באגודה לזכויות האזרח קראו אמש לסגור את תיק החקירה נגד נוה משום שהראיות התקבלו לכאורה מפריצה לטלפון הנייד שלו, "תוך פגיעה בוטה בפרטיות", לטענתם.

   

  "הפרשה מזהמת את מנגנון בחירת השופטים ופוגעת באמון הציבור", אמרו באגודה. "אין מקום לנוה בחיים הציבוריים ויש לוודא שדבר כזה לא יקרה שוב. אולם, אם הידיעות נכונות, יש לסגור את החקירה מיד".

   

  דיווח: חסינות לשטייף

  אתמול דווח ב"הארץ" כי שטייף קיבלה חסינות מפרקליטות המדינה בתמורה למסירת מכשיר הטלפון של אפי נוה שהיה ברשותה. לפי הדיווח, שטייף קיבלה את הטלפון מאחד ממקורותיה, ומצאה בו את ההתכתבויות המחשידות שהובילו לחקירה.

   

  מדובר בטלפון ישן של נוה שנשאר בכספת בביתו הקודם בו התגורר עם רעייתו השנייה. כדי לפתוח אותו נעזרו במומחה שפרץ את מנגנוני האבטחה בו. עוד דווח כי בגלי צה"ל סירבו להתייחס מכיוון ש"החקירה נמצאת תחת צו איסור פרסום".

   

   עורך דין אפי נוה פרשת המין והמנויים (צילום: מוטי קמחי )
  (צילום: מוטי קמחי )

  השימוש בתוכן הנמצא במכשיר צפוי להוות נקודה חשובה במהלך משפטו של נוה, ופרקליטו טען כי מכשיר הטלפון של מרשו נפרץ וכי הראיות שהוצגו בדיון אתמול במסגרת הפרשה, הושגו לכאורה שלא כדין, טענה שכמובן דחתה המשטרה שהסבירה שהכל נעשה לפי חוק ועם פיקוח מדוקדק של בכירים בפרקליטות על כל מהלך של חקירה. 

   

  עורך דינו טען כי "אין מחלוקת על כך - אם פורצים לנייד פרטי ושואבים ממנו הודעות זה לא חוקי. ברגע שחומר מטלפון פרטי יוצא החוצה לכלי תקשורת, מבלי שנמסר לכלי תקשורת, הוא כנראה ניתן בלי הרשאה ולא כדין".

   

  נוה התפטר ביום רביעי מתפקידו כראש לשכת עורכי הדין, ואתמול בבוקר נחקר בפעם השנייה במשרדי להב 433 של המשטרה. ל-ynet נודע כי מלבד הקשרים לשופטת ולעורכת הדין (אשת השופט) שנחקרו ביום שלישי, במשטרה ביקשו לברר לגבי קשריו עם עורכת דין נוספת ושתי מתמחות.

   

  החשדות המרכזיים בפרשה, לפי המשטרה, הם ביצוע עבירות בנוגע למינוי השופטת לפני כמה שנים ובקשר לניסיון להביא למינוי של שופט שלום למחוזי - מהלך שלא צלח. בין היתר נחקר חשד למתן שוחד מיני ולעניינים נוספים, בהם פגיעה בטוהר המידות באופנים אחרים ונושאים הקשורים ללשכת עורכי הדין.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים