שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  דיווח: "מגעים לעסקת חילופי שבויים לפני הבחירות"

  גורמים בחמאס אמרו לכלי תקשורת ערבי כי לאחרונה מתקיימים מגעים לא ישירים בין ישראל לחמאס במטרה להתניע עסקת חילופי שבויים עוד לפני בחירות ב-9 באפריל. "התזמון - ניסיון של ממשלת הימין הישראלית להשיג תמיכה בציבור"

  אברה מנגיסטו, אורון שאול והדר גולדין ()
  אברה מנגיסטו, אורון שאול והדר גולדין

  לאחרונה מתקיימים מגעים לא ישירים בין ישראל לחמאס במטרה להתניע עסקת חילופי שבויים עוד לפני מועד הבחירות בישראל - כך טוענים הבוקר (שבת) גורמים בארגון הטרור בריאיון לכלי תקשורת ערבי. אותם גורמים העריכו כי התזמון לכך הינו "ניסיון של ממשלת הימין הישראלית להשיג תמיכה בציבור הישראלי טרם קיום הבחירות".

   

  הגורמים מחמאס ציינו כי הם קיבלו לאחרונה פנייה מגורם אירופי וכן ממצרים בנוגע להתנעת משא ומתן לקיום עסקת חילופי שבויים. "אנחנו מבינים היטב את הסיבה שעומדת מאחורי הפנייה", אמרו הגורמים תוך שהם מצביעים על הבחירות בישראל, שיתקיימו ב-9 באפריל, כסיבה לכך.

   

  אותם גורמים שבו והבהירו כי חמאס מחזיק עדיין באותם תנאים לשם פתיחת משא ומתן לעסקת שבויים - שחרור כל המחבלים שהיו חלק מעסקת שליט ונעצרו מחדש על ידי ישראל. "ממשלת נתניהו עושה לעיתים מניפולציות לשם הגעה להישגים שמטרתם להשיג פופולריות ציבורית, אבל נראה שהפעם ישנו רצון חזק להגיע לעסקה טרם קיום הבחירות על רקע הירידה בתמיכה בבנימין נתניהו בסקרים", הוסיפו הגורמים.

   

  לדברי אותם גורמים, "הרצון הישראלי כעת הוא לקיים עסקה חלקית שתכלול שחרור של אדם אחד או שניים מבין האנשים שחמאס מחזיק בעזה, אולם הארגון מתנגד לכך נחרצות ומעוניין בעסקה שלמה אחת". הגורמים ציינו כי שליח האו"ם למזרח התיכון, ניקולאי מלדנוב, פתח בגישושים מול הנהגת חמאס בעניין הזה כדי לבדוק את הלך הרוח שלה בנושא.

   

  "הזרוע הצבאית של חמאס לא תספק שום מידע בנושא השבויים ללא תמורה, ולא יתקיים משא ומתן לפני שישראל תשחרר את מי שעצרה מחדש אחרי ששוחרר בעסקת שליט", הבהירו הגורמים. הם אמרו גם כי הם סבורים שישראל מנסה לנצל את סגירת מעבר רפיח ל"הידוק טבעת החנק על רצועת עזה" וליצירת לחץ על חמאס כדי שזה יוביל להישגים עבורה.

   

  יש לציין כי בכל הקשור לקיום מגעים לעסקאות חילופי שבויים בין ישראל לחמאס, מפעיל כל אחד מהצדדים לוחמה פסיכולוגית על הצד השני. לא מן הנמנע כי גם הדלפות אלה מקורן בלוחמה פסיכולוגית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים