שתף קטע נבחר

יהודה נורה למוות ע"י שוטר בבת ים: "מתביישים במשטרה"

משפחתו של יהודה ביאדגה בן ה-24 זועמת על המשטרה, לאחר ששוטר ירה בו ברחוב. לפי המשטרה הוא איים בסכין שלופה על שוטרים, אך משפחתו מספרת שהוא לקה בעבר בהלם קרב. הגיס, שמתנדב במשטרה: "מעכשיו אני מתבייש במדים. עד מתי ימשיכו להתייחס ככה לעדה שלנו?"

 

 

הותר לפרסום כי יהודה ביאדגה, בן 24 מבת ים, הוא הצעיר שנורה למוות אתמול (יום שישי) על ידי שוטר. לפי המשטרה, הגבר איים בסכין שלופה על שוטרים, ונורה על ידי אחד מהם. הצעיר, שככל הנראה לקה בעבר בהלם קרב, השתולל בביתו וברחוב לפני שרץ לעבר השוטרים. נסיבות המקרה נבחנות על ידי המחלקה לחקירות שוטרים.

 

משפחתו של ההרוג זועמת על התנהלות השוטרים, שלטענתם היו עם יד קלה על ההדק. אחיו, דוד ביאדגה, אמר: "כשבמחבל בא לפגוע אומרים 'אל תירו', וגם אם יורים אז זה לרגליים. אבל כשאזרח בא יורים לפלג גוף עליון. זה משהו לא נורמלי". האח סיפר עוד כי יהודה "היה בנאדם נורמטיבי לחלוטין. למד והתחנך בבית ספר, היה מצטיין בלימודים, המורים שלו יעידו על זה. הוא היה בישיבה לפני הצבא, בחור ירא שמיים".

יהודה ביאדגה  ()
יהודה ביאדגה, הצעיר שנורה למוות

 

 

הגוס ווביו, הגיס, סיפר: "גדלתי יחד איתו, יש לו בעיה, הוא חולה קצת. היה לוקח כדורים והפסיק איתם. אתמול הוא לקח סכין והשתולל בבית, ההורים יצאו מהבית והתקשרו אליי. אני התקשרתי למשטרה". לדבריו, "ירו לו בראש. הבנאדם לא השתולל בחוץ, ירו בו במעבר חצייה. שאלתי את השוטר מה קרה, אמרו לי להגיע לטיפול נמרץ ושם לא נתנו לי לראות אותו. בסוף הכניסו את ההורים ואמרו להם שהוא מת. איך ירו בו? מי ירה בו? את הפרטים האלה אף אחד לא נותן לנו".

 

הגיס, שמתנדב כבר ארבע שנים במשטרה, הוסיף בזעם: "בכל סוף שבוע אני מתנדב, וממחר אני זורק את המדים ואני מתבייש. אני לא יכול לראות אותם יותר. עד מתי ימשיכו להתייחס ככה לעדה שלנו?".

תיעוד הירי (צילום: יבגני לאוכמן)
תיעוד מהזירה: שניות לאחר הירי בבת ים(צילום: יבגני לאוכמן)

זירת ארוע הירי בבת ים בה נהרג תושב בת ים (צילום: מתן טורקיה)
זירת האירוע בבת ים(צילום: מתן טורקיה)

הבעיות הרפואיות של ביאדגה החלו, לדברי המשפחה, בזמן שירותו הצבאי - כאשר הוא הועבר בסיס. "אני רוצה שכל עם ישראל יגיע להלוויה", אמר הגיס. "ירו בבן אדם אדם בראש במעבר חצייה. למה לא ירו כדור באוויר? ישר לירות בראש כדי להרוג? היה שם בנאדם לא בריא".

 

יבגני לאוכמן, עד ראייה לירי בבת ים, סיפר כי ההרוג "הסתובב עם הסכין, השוטר עצר עם האופנוע וצרח לו משהו, אני לא יודע מה בדיוק כי אני הייתי באוטו והחלונות היו סגורים. הוא התחיל לעשות שני צעדים גדולים לכיוון השוטר, המרחק ביניהם היה 3-2 מטרים, והשוטר התחיל לירות בו".

 

שכניו של הצעיר שנורה סיפרו כי הוא השתולל וצעק בחדר המדרגות בבניין מגוריו ברחוב בלפור בבת ים. בעקבות זאת, בני משפחתו קראו למשטרה. עם הגעת הכוח המשטרתי לזירת האירוע, נמסר להם כי הצעיר נמלט רגלית לרחוב סמוך, כשהוא נושא סכין ביד וממשיך לקלל ולצעוק.

 

השוטרים החלו בסריקות ולאחר זמן קצר זיהה אחד השוטרים את החשוד העונה לתיאור כשהוא אוחז בידו סכין מטבח גדולה. במשטרה אמרו כי השוטר קרא לחשוד לעצור, אך זה המשיך להתקרב לעברו כשהסכין שלופה בידו. "השוטר שחש סכנה מוחשית ומיידית לחייו ירה לעבר החשוד", אמרו במשטרה.

 

ביאדגה נורה בצומת הרחובות הרצל וז'בוטינסקי. צוותים של מד"א שהוזעקו במקום ביצעו בגבר פעולות מצילות חיים, בסיומן הוא פונה במצב קשה לבית החולים וולפסון, שם נקבע מותו. כאמור, המחלקה לחקירות שוטרים מעורבת בבדיקת נסיבות האירוע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים