שתף קטע נבחר

נסגר הליך הבדיקה נגד אלכס גלעדי בוועד האולימפי

בעקבות הליך הגישור אליו הגיע נשיא קשת לשעבר וחבר הוועד האולימפי הבינלאומי עם אושרת קוטלר ונרי ליבנה, גלעדי ישוב לתפקידו וייקח חלק בהכנות לקראת טוקיו 2020

ועדת האתיקה של הוועד האולימפי הבינלאומי (IOC) הודיעה היום (ראשון) כי החליטה לסגור את הליך הבדיקה נגד אלכס גלעדי בעקבות הליך הגישור שהגיע אליו עם העיתונאיות אושרת קוטלר ונרי ליבנה. במסגרת ההליך מחק גלעדי את תביעת הדיבה נגדן לאחר שהשתיים דיווחו על הטרדה מינית מצד נשיא קשת לשעבר.

 

בעקבות התלונות מסר אז גלעדי באמצעות איש יחסי הציבור שלו את תגובתו: "אני זז הצידה זמנית מתפקידי בקשת עד שתוכח חפותי ואלחם להוכחת חפותי מן הטענות הבלתי מבוססות האלה. אני חוזר ומדגיש כי טענות אלה אינן נכונות ואנקוט בצעדים המשפטיים הנדרשים כנגד האשמות השווא הללו".

 

ימשיך בהכנות לטוקיו 2020. גלעדי (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
ימשיך בהכנות לטוקיו 2020. גלעדי(צילום: אורן אהרוני)

 

עכשיו נראה שגם מבחינת ה-IOC הפרשה הסתיימה, כאשר בהודעה של הדובר נכתב: "ועדת האתיקה אישרה כי כל הצדדים קיבלו את ההסברים שלה וכי קיים הסכם שיפוטי להפסקת ההאשמות ו/או התביעות ובכך העניין נסגר".

 

מאז התפוצצות הפרשה לראשונה, הוועד האולימפי הבינלאומי אישר כי ועדת האתיקה שלהם "מפקחת על המצב מאז התחלתו", אך בנובמבר האחרון התפרסם כי היא גם "בודקת את הטענות".

 

התיק בנושא היה אמור לעבור לוועדה עצמאית בראשות מזכ"ל האו"ם לשעבר, באן קי-מון, אבל מאחר ובסופו של דבר לא קרה כך, נמסר שגלעדי ימשיך לקחת חלק בהכנות של הארגון לקראת משחקי טוקיו 2020.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
אלכס גלעדי
צילום: אורן אהרוני
מומלצים