שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  בית דין של הליכוד עיכב את ההחלטה בעניין גלעד שרון

  בנו של ראש הממשלה לשעבר רוצה להתמודד על משבצת השיריון של מחוז הדרום, אך ייאלץ לחכות לעמדת המזכירות. נתניהו ניסה בעבר לחסום את ריצתו של שרון הבן עקב אי-סיום תקופת הכשרתו כחבר מפלגה

  בית הדין של הליכוד קבע היום (א') כי ידון בעניינו של גלעד שרון, בנו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון המתמודד על משבצת השיריון המיועדת לנציג הדרום, לאחר שישמע את עמדת מזכירות המפלגה. גורמים ששוחחו בימים האחרונים עם שרון סיפרו כי ככל שבית הדין יחליט שלא לאפשר לו לבסוף להתמודד, יפנה גם לבית המשפט המחוזי.

   

  לפני כמה חודשים הודיע בנו של ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון, הודיע כי בכוונתו להתמודד על משבצת הדרום בליכוד ולהיכנס לכנסת. אלא שאז, ובשל העובדה שנותרו לו שלושה חודשים ו-11 ימים לסיום תקופת ההכשרה כחבר ליכוד, המועמדות שלו לא אושרה.

   

  בליכוד הודו בכירים כי יש בסירוב גם עניין אישי, לא להקל על שרון להתמודד ולא לקצר לו הדרך משיקולים אישיים. גורמים פוליטיים מודים כי יש קשר לעובדה שראש הממשלה בנימין נתניהו ככל הנראה לא רוצה אותו ברשימת הליכוד ולא מעוניין בו במשבצת הדרום.

   

  ניסה לסכל את הריצה של שרון? נתניהו וגלעד שרון (צילום: קובי גדעון, לע"מ) (צילום: קובי גדעון, לע
  ניסה לסכל את הריצה של שרון? נתניהו וגלעד שרון(צילום: קובי גדעון, לע"מ)

   

  גלעד שרון באולפן ynet    (צילום: אלי סגל)

  גלעד שרון באולפן ynet    (צילום: אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  עד היום בליכוד נרשמו מקרים רבים שבמסגרתם קוצרה תקופת ההכשרה, לא רק חודשים ספורים כמו במקרה שנדרש לשרון על מנת להתמודד. בעבר קוצרו אפילו תקופות הכשרה מלאות כדי לאפשר למועמדים להגיע לכנסת. דוגמא מהימים האחרונים היא השר יואב גלנט שקוצרה תקופת הכשרתו בליכוד באופן מלא, כך שביום שהגיש את טופס החברות גם הודיע על התמודדות בליכוד.

   

  בהקשר זה, ציינו בימים האחרונים בליכוד כי גלנט מתמודד ברשימה הארצית ואילו בעניין המחוזות הוחלט שלא לקצר את התקופה. הנימוק הרשמי היה שלא הוגן לקצר הכשרה עבור מועמדים חיצוניים במחוזות ובכך לפגוע בסיכוייהם של אנשי השטח בליכוד המתמודדים במשבצת השריון.

   

  אלא שגם לזה כבר היו תקדימים. הכלכלן שלמה מעוז, שהתמודד ב-2013 על משבצת מחוז דן, נהנה גם הוא מקיצור הפז"מ על מנת לאפשר לו להתמודד. גם במערכת הבחירות המוניציפאלית קיבלו מועמדים שונים קיצור של התקופה על מנת להתמודד. בעבר היותר רחוק קיבלו הרבה מחברי הכנסת הבכירים שמכהנים מטעם הליכוד קיצור תקופה, בהם נאווה בוקר, מירי רגב, יובל שטייניץ ועוד.

   

  יצוין כי בעקבות המקרה של שרון, גם גם מועמדים אחרים לא קיבלו קיצור אוטומטי של תקופת ההכשרה.

   

  אחת הסיבות לחשדנות בליכוד סביב הסירוב להעניק לשרון את קיצור התקופה היא ההיסטוריה הארוכה של היריבות האישית בין נתניהו ובין אביו של שרון.

   

  שנות העבודה המשותפות של שרון האב ונתניהו היו רצופות במהמורות ובאיבה שמקורה לא רק בהתמודדות על ראשות הליכוד והתפקידים הבכירים. לכן גם צצות כעת ההערכות שבמקרה הזה לא מדובר היה בהחלטה עניינית בלבד. לאחרונה פנה שרון לבית הדין של הליכוד וביקש אישור להתמודד תוך שהוא מפרט גם את התקדימים בנושא.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים