שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מאסר למנחה מצרי שראיין הומו
  מגיש טלוויזיה במצרים עבר על החוק שאוסר על הופעת הומואים. הוא הצהיר שהוא מתנגד ליחסים חד מיניים, אך בכל זאת ירצה שנת מאסר וישלם קנס
  מגיש טלוויזיה במצרים נידון לשנת מאסר בגלל שראיין הומו. המנחה, מוחמד אל-רייטי, אמר בעבר כמה פעמים שהוא מתנגד להומוסקסואליות. בכל זאת הרשיע אותו בית המשפט בגיזה בקידום הומוסקסואליות ובהעלבת האיסלאם.

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

   

  התובע במשפט, סמיר סברי, אמר כי בנוסף לעונש המאסר הוא נקנס ב-3,000 לירות מצריות (618 שקל), ויהיה תחת מעקב בשנה שאחרי השחרור. סברי אמר כי אל-רייטי יוכל לערער על העונש, והוא יוכל להשתחרר לביתו עד הכרעה בערעור תמורת ערבות של אלף לירות.

  אילוס אילוסטרציה מיקרופון דגל ה גאווה להט
  (צילום: shutterstock)

  באוגוסט 2018 אירח אל-רייטי גבר הומו בתוכנית האירוח שלו בערוץ הטלוויזיה LTC, ושוחח איתו על הומוסקסואליות. במהלך הראיון המרואיין, שהופיע בפנים מטושטשות כדי לא לחשוף את זהותו, אמר שהוא עובד בתעשיית הזנות. הוא דיבר בפתיחות על יחסיו עם גבר אחר.

   

  אחרי שידור הראיון המועצה העליונה לפיקוח על התקשורת, גוף התקשורת הבכיר במצרים, הפסיק את שידורי הערוץ למשך שבועיים בגלל "עבירות מקצועיות". המועצה אמרה אז שהערוץ עבר על החוק "שאוסר על הופעת הומואים או קידום הסיסמאות שלהם".

   

  המועצה אסרה על הופעת הומואים בערוצי הטלוויזיה אחרי שידור של הופעה בקהיר ב-2017, שבה הונף דגל הגאווה. אחרי אותה תקרית הרשויות נקטו צעדים נגד הומוסקסואלים. ארגוני זכויות אדם גינו את הרדיפה הזאת. מצרים השמרנית לא אוסרת בחוק על הומוסקסואליות, אך בעבר העמידה לדין הומואים על עבירות של "הוללות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  שידורי הערוץ ששידר את הראיון הופסקו לשבועיים
  צילום: shutterstock
  מומלצים