שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ברוח החג: נטע 18 דקלים לכבוד מי שהצילו את חייו
  החקלאי יוסי גל מהבקעה לקה בהתקף לב והיה בסכנת חיים ממשית. חמישה חודשים לאחר מכן, הזמין את הפרמדיקים של מד"א שהצילו את חייו לחוותו ונטע לכבודם 18 דקלים: "במקום שבו כמעט נפסקו לי החיים - אנחנו שותלים כעת חיים חדשים"

    

    

  יוסי גל (64), בעל חווה לגידולים חקלאיים ולבעלי חיים ממושב תומר שבבקעת הירדן, לקה לפני כחמישה חודשים בהתקף לב, וניצל בין היתר בזכות טיפולם המהיר של הפרמדיקים שהוזעקו לביתו. בסוף השבוע האחרון הזמין גל את אנשי מד"א לחוותו - ונטע לכבודם, ברוח ט"ו בשבט, לא פחות מ-18 דקלים.

  המפגש של הפרמדיקים של מד
  יוסי גל וצוות מד"א נוטעים את הדקלים(צילום: דוברות מד"א)

  המפגש של הפרמדיקים של מד
  (צילום: דוברות מד"א)

  המפגש של הפרמדיקים של מד
  (צילום: דוברות מד"א)

  המקרה אירע כאמור לפני חמישה חודשים - אז גל לקה בהתקף לב חריף, התמוטט וניצב בפני סכנת חיים. צוות של מד"א, בראשות הפרמדיקים עמית נוריאני, יבגני למפרט, יוסי חלבי וצביקה מלכיס, הגיע לביתו והעניק לו טיפול מציל חיים.

   

  נוכח מצבו של גל, שסבל מאוטם בשריר הלב, הוזעק מסוק שנחת במושב תוך כדי טיפול הפרמדיקים והוא גל הועבר למרכז הרפואי הדסה עין כרם בירושלים. בעקבות הטיפול המהיר לא נגרם נזק לליבו של גל, ולאחר ארבעה ימי אשפוז הוא חזר הביתה והמשיך בשגרת חייו.

   

  החודשים חלפו, אבל החקלאי, אב לילדים וסבא לנכדים, לא שכח את אנשי מד"א שהצילו את חייו, ובחר להודות להם בדרך הכי אופיינית שהוא מכיר. בסוף השבוע, לקראת ט"ו בשבט, הוא הזמין לחווה שלו את הפרמדיקים, מלווים בכמה עשרות מתנדבי נוער מד"א, ושתל לכבודם 18 דקלים שיניבו בהמשך תמרים מזן מג'הול.

   

  בתום הנטיעות הסירו הפרמדיקים, ביחד עם נכדתו של החקלאי, שיר גל, לוט מעל שלט שעליו נחרתה הכתובת: "לאנשי מ.ד.א. מצילי חיים בהוקרה".

   

  נוריאני וחלבי אמרו כי "מרגש לראות את יוסי עם משפחתו. זו הסיבה שבחרנו במקצוע שלנו, וזה מה שנותן לנו את הכוח להמשיך מידי יום. מעטים הם המקרים שבהם אנחנו פוגשים את המטופל שלנו אחרי הטיפול". 

   

  "אני חייב לכם תודה על חיי ועל כך שהשארתם אותי למשפחתי", ענה גל. "במקום שבו כמעט נפסקו לי החיים אנחנו שותלים כעת חיים חדשים".

   

  גל התיישב בבקעה בשנת 1972 ואת החווה שלו, "בצל עצי הזית", הקים בעשר אצבעותיו. מדי פעם הוא מארח בה בני נוער וחיילים ומרצה להם על חשיבותה של החקלאות ושל ההתיישבות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דוברות מד"א
  יוסי גל והפרמדיקים של מד"א
  צילום: דוברות מד"א
  מומלצים