שתף קטע נבחר

ברקע המצב בסקרים: כחלון השיק את קמפיין "כולנו"

שר האוצר מונה את הישגיו בקדנציה הנוכחית, כשבבסיס הקמפיין הסיסמא "רק לכחלון אכפת". המסר: "כל הנושאים הבוערים שבהם טיפלה 'כולנו' היו מונחים על שולחן ממשלות ישראל לדורותיהם ודבר לא נעשה"

 

 

ברקע הסקרים הלא מזהירים, השיק הבוקר (ב') שר האוצר משה כחלון את קמפיין הבחירות של מפלגת כולנו, ובמסגרתו פתח במסע הסברה רחב שמטרתו להדגיש את הישגיו במשרד האוצר בקדנציה האחרונה. בתכנון המקורי היה הקמפיין אמור לעלות לאוויר בשלב מאוחר יותר, אך בשל סקרי דעת קהל שחשפו כי הציבור ברובו אינו מייחס את השינויים שמגדיר כחלון כחיוביים, הוחלט להקדימו.

 

הקמפיין יתמקד בקו ולפיו לאורך השנים ישבו בממשלה ובמשרד האוצר נבחרי ציבור שונים, שלא פעלו לטובת הציבור באופן ממלכתי ועסקו בעיקר בדאגה למגזרים מצומצמים. "כל הנושאים הבוערים שבהם טיפלה 'כולנו' היו מונחים על שולחן ממשלות ישראל לדורותיהם ודבר לא נעשה" אמר כחלון.

הקמפיין הרשמי של כחלון ()

בבסיס הקמפיין התקשורתי מציב שר האוצר שאלה לאזרח הישראלי - "למה רק כחלון דאג למשפחה שלך?" - ועליה הוא עונה: "כי רק לכחלון אכפת". היום יעלה הקמפיין בשלטי חוצות ברחבי הארץ ובאמצעי התקשורת.

 

כחלון מונה את הישגיו הבולטים בקדנציה ומחדד אותם, בין היתר, לאור המגמות האחרונות של ירידה בסקרים ואדישות הציבור לחלק מהיוזמות שהעביר - ושעל חלקן גם קיבל ביקורת. למרות שיש מי שטוענים שפרויקט הדגל שלו, "מחיר למשתכן", לא השיג את כל מטרותיו, מציין כחלון כי למעלה מ-60 אלף זוגות קיבלו את הזכות לדירה במחיר הוגן.

 

בין ההישגים הנוספים שכחלון מנה: תוכנית חיסכון לכל ילד, תוכנית "נטו משפחה", הגדלת קצבאות הילדים, הכנסת סייעת שנייה לגנים, הגדלת משכורת החיילים, הגדלת הכנסות להורים עובדים והגדלת השכר הממוצע.

 

במפלגת "כולנו" ערכו לצורך הקמפיין השוואה בין הממשלה הקודמת, שבה כיהן לפיד כשר האוצר ובין הקדנציה הנוכחית, וטענו כי בכל הפרמטרים - כולנו הביאה לשינוי חיובי ולהישגים עבור מעמד הביניים.

 

"כולם ידעו שמחירי הדיור זינקו במשך עשור, עוד לפני שהורדנו אותם" אמר כחלון. "כולם ידעו ששכר המינימום נמוך מדי ושעובדים מנוצלים, עוד לפני שהעלנו אותו וקלטנו עובדי קבלן. כולם ידעו שמשפחה צעירה ממעמד הביניים לא גומרת את החודש, עוד לפני שהשקנו את תוכנית 'נטו משפחה'. אז למה הם לא עשו דבר? למה הם לא עשו עשרות שנים את מה שאנחנו עשינו בפחות מארבע שנים? כי לא היה איכפת להם. לנו כן איכפת, ואנחנו רק התחלנו", סיכם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים