שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  כלמוביל מתרחבת גם לייבוא האישי
  יבואנית הרכב הוותיקה מפתיעה את שוק הרכב המקומי ופותחת ערוץ ייבוא אישי עצמאי למכוניות מרצדס חדשות-משומשות, במטרה למנוע זליגת רוכשים לחברות הייבוא הפרטיות. אריאל פינטו, מנכ"ל קבוצת רכבי היוקרה ביבואנית: "נגסו בנו בעבר, לא עוד"

  יבואנית הרכב כלמוביל מפתיעה היום (ב') ומודיעה כי תפתח מחלקת ייבוא אישי לרכישת רכב חדש-משומש בחו"ל. לדברי אריאל פינטו, מנכ"ל קבוצת רכבי היוקרה, לשרות שתעניק היבואנית הגדולה יתרונות רבים על-פני חברות העוסקות בייבוא אישי ללא תמיכת יצרנית כלי הרכב.

   

   

   

  לדברי פינטו, ההחלטה התקבלה בעקבות בקשת לקוחות רבים לקבל סיוע בתחום היבוא האישי, בעיקר של כלי רכב שלא ניתן לרכוש בארץ. כך למשל צפויה מרבית הפעילות של חטיבת הייבוא האישי החדשה לעסוק בכלי רכב היברידיים-נטענים שייצורם הופסק זמנית וכלמוביל לא יכולה לכן לשווקם עד כמעט סוף השנה הנוכחית.

   

  מרצדס ()

   

  בשיחה עם ynet אמר פינטו כי כל לקוח אשר יגלה עניין במסלול ייבוא אישי, יוכל להפגש עם אחד משני יועצים שהוסמכו לכך. "בהתאם לצרכים שיגדיר רוכש הרכב העתידי, נדע לחפש ולמצוא עבורו רכב מתאים מתוך מלאי עצום שמעמידה לרשותנו היצרנית בכל העולם". יש להזכיר כי במסגרת מסלול הייבוא האישי ניתן להכניס ארצה כלי רכב משומשים שלא עברו עדיין שנתיים מיום ירידתם מפס הייצור.

   

  אריאל פינטו ()
  אריאל פינטו, מנכ"ל קבוצת רכבי יוקרה בכלמוביל

   

  מה קורה לאחר שמצאתם את הרכב המיועד, כיצד משלמים עליו?

  "מאותו רגע הלקוח עובר למעשה להתנהל פיננסית בעיקר מול הנציגות הרלוונטית בחו"ל, ואליה הוא גם מעביר את הכסף הנדרש לרכישה".

   

  ומי דואג להובלה ולכל הסידורים בארץ?

  "כאן כבר אנחנו נכנסים לתמונה. תמורת עמלה בגובה מסוים שעליו עדיין לא הוחלט, והוא צפוי להיות מותאם לעלות הרכב, כלמוביל תדאג לכל הנדרש עד למסירת הרכב ללקוח באחד המרכזים שלנו ברחבי הארץ. כולל הובלה, שחרור, תשלומים שונים והכנה למסירה".

   

  איזו אחריות אתם נותנים לבעל רכב מייבוא אישי?

  "ראשית, האחריות על כל התהליך וגם אחריו היא על כתפינו. אנחנו גם נותנים שנתיים אחריות על הרכב ונציע גם רכישת חבילחת שירות ייחודית".

   

  מדוע בעצם לרכוש בעזרתכם ולא דרך החברות הקטנות המתמחות בכך? צפוי הרי שעדיין יהיו זולות יותר.

  "מפתיע לגלות עד כמה ההפרש בינינו יהיה זניח בסופו של תהליך. ואנחנו עוד לא נכנסים לביטחון שיש בתהליך כזה עם כלמוביל, לעומת חוסר הוודאות כאשר עושים זאת מול חברות פחות מבוססות. לא מעט לקוחות שבטחו בחברת יבוא אישי נכוו קשות. אצלנו זה לא יקרה והפער, אם יהיה כזה, צפוי להיות זניח".

   

  יש להזכיר כי גם בעבר הביעה כלמוביל כי בכוונתה לפתוח מסלול ייבוא אישי של כלי רכב משומשים-חדשים מתוצרת מרצדס, בין היתר של עובדי החברה בגרמניה ובמדינות נוספות. אלא שמהלכים אלה, כך אומרים בכלמוביל, לא התממשו לכדי פעילות של ממש. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים