שתף קטע נבחר

כוח למאזינים: ספוטיפיי תאפשר לחסום אמנים

שירות הסטרימינג הפופולרי בוחן מחדש את האפשרות שמאזינים יוכלו לעשות "בלוק" לאמנים - כך שלא יופיעו ברשימות השמעה. איך אר קלי קשור לזה?

ספוטיפיי בוחנת כפתור חדש שיאפשר למשתמשים לחסום אמנים מרשימות השמעה: כפתורי בלוק מוכרים לנו מעולם הרשתות החברתיות, והם מאפשרים לנו לחסום משתמשים ותכנים שאנחנו לא מעוניינים בהם מסיבות שונות. ספוטיפיי כבר בחנה אפשרות להשתקה או חסימה של אמנים מהפלטפורמה באמצעות כפתור ייעודי אולם הכריעה כי לא מדובר בצורך ממשי. עכשיו, שירות הסטרימינג חוזר בו מההחלטה ההיא ובוחן את הנושא מחדש בקרב קהל משתמשים מצומצם.

 

ספוטיפיי (צילום: Shutterstock)
לחסום ולהשתיק. ספוטיפיי(צילום: Shutterstock)

 

התפקיד של כפתור חסימה שכזה הוא לסנן אמנים ספציפיים מתוך רשימות השמעה, ערוצי רדיו ורשימות מצעדים - כאלה שאנחנו לא מעוניינים להיתקל בהם אפילו בטעות. כרגע נראה שהחסימה עובדת רק כאשר יש מבצע אחד לשיר, ואילו במקרים של אמנים אורחים הוא עדיין לא חוסם בצורה הרמטית. למה בכלל צריך כפתור כזה בספוטיפיי? התשובה מצויה בכותרות שמעסיקות את עולם המוזיקה בימים האחרונים, ובהן עדויות על שגרת התעללויות מיניות של הזמר אר קלי (R. Kelly).

 

מאז שודרה בארצות הברית הסדרה הדוקומנטרית "לשרוד את אר קלי", וחשפה עדויות קשות באשר להתנהלותו של הזמר, התעוררה מחאה ציבורית שכללה גם את ההאשטאג #MuteRKelly. הדרישה הזו הופנתה בין השאר לחברת התקליטים סוני שעימה הוא חתום על חוזה - ושכבר הספיקה להודיע על ביטולו. אבל גם פלטפורמות סטרימינג סופגות ביקורת ציבורית במקרים כאלה, וספוטיפיי נדרשה לנקוט עמדה. בשירות החליטו להסיר את כל התכנים של קלי מרשימות ההשמעה שנערכות על ידי אנשי ספוטיפיי, אבל זה לא לגמרי הספיק.

 

החדשות שמסעירות את עולם המוזיקה. אר קלי (צילום: GettyImages) (צילום: GettyImages)
החדשות שמסעירות את עולם המוזיקה. אר קלי(צילום: GettyImages)

 

כעת, בספוטיפיי מקווים שכפתור הבלוק החדש - אם וכאשר ישוחרר בצורה גלובלית, יפטור את הפלטפורמה מהצורך לנקוט עמדות חברתיות, ויעניק יותר כוח למשתמשים. מאזינים יוכלו להחליט בעצמם את מי להחרים ואיך.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים