שתף קטע נבחר

הרייזר חוזר: כך ייראה המתקפל של מוטורולה

ייתכן שהגרסה העדכנית של המכשיר הוותיק תצא לשוק כבר בחודש הבא - סמוך להשקת הסמארטפון המתקפל של סמסונג. כך הוא נראה לפי איורים שהוגשו בבקשה לרישום פטנט

שיגעון הטלפונים המתקפלים נמשך: אחרי הדיווחים על כך שמוטורולה עובדת על גרסה חדשה לטלפון הרייזר הנוסטלגי בתצורת טלפון מתקפל, כעת מתפרסמות תמונות המספקות לנו הצצה ראשונה למכשיר החדש.

 

מוטורולה, הנמצאת כרגע בבעלות לנובו, רשמה את העיצוב החדש של המכשיר כפטנט בארגון העולמי לקניין רוחני בחודש שעבר, והוא כולל את המסך המתקפל בפנים לצד מסך חיצוני נוסף. בשבוע שעבר דיווח ה"וול סטריט ג'ורנל" כי המכשיר החדש של מוטורלה יתומחר בכ-1,500 דולר.

הרייזר המתקפל של מוטורולה (קרדיט: Motorola Mobility LLC)
עם מסך חיצוני, מצלמה וקורא טביעת אצבע. הרייזר החדש(קרדיט: Motorola Mobility LLC)


השם "רייזר" לא פורסם ברישומים של עיצוב המכשיר החדש, אך המכשיר שנרשם על ידי החברה בעל דמיון רב למכשיר הישן, כולל ה"סנטר" של הדגם שראה אור לראשונה ב-2004. השינוי הגדול הוא השימוש בשטח המקשים שהיה בעיצוב הצדפה לטובת הגדלת המסך.

 

על פי הדיווח של ה"וול סטריט ג'ורנל", במוטורולה עובדים בקדחתנות על המכשיר המתקפל החדש, שיהיה חלק משיתוף פעולה בלעדי עם חברת התקשורת "ורייזון".

 

עוד דווח כי החברה תייצר כ-200 אלף מכשירים מהדגם החדש וכי ייתכן שהמכשירים יימכרו כבר בחודש הבא – שבו יוכרז גם המכשיר המתקפל של סמסונג. עם זאת, בדיווח סייגו את תאריך היציאה לשוק האפשרי של הרייזר החדש, לאור העובדה שהוא עדיין נבדק על ידי החברה.

הרייזר המתקפל של מוטורולה (קרדיט: Motorola Mobility LLC)
כך הוא צפוי להיראות. הרייזר החדש(קרדיט: Motorola Mobility LLC)
  

נראה כי המסך המתקפל של הרייזר ימשיך במגמה העיצובית של 2018 ויכלול מגרעת (Notch) לטובת פתח האוזנייה של המכשיר. מהתרשימים של המכשיר שרשמה מוטורולה נראה כי יש שני פתחים עגולים, אחד מעל המסך החיצוני ואחד בחלקו האחורי של המכשיר – באתר 91Mobiles דווח כי הפתח מעל המסך החיצוני יהיה לטובת המצלמה והפתח האחורי יהיה קורא טביעת האצבע של המכשיר.

 

מה מציעות המתחרות הגדולות?

סמסונג צפויה להשיק את המכשיר המתקפל שלה, שיהיה מורכב משני מסכי OLED. המסך הראשי, שגודלו 7.3 אינץ', ישמש כמעין טאבלט קטן ויאפשר להשתמש בשלוש אפליקציות במקביל. יהיה ניתן לקפל אותו לשניים – ממש כמו ספר – ואז להשתמש במסך המשני, הקטן יותר, שנמצא על גב המכשיר וגודלו 4.6 אינץ'.

 

 

הוא צפוי להגיע עם שתי סוללות בעלות קיבולת גבוהה. לגבי הזיכרון וגודל האחסון שעימם יגיע המכשיר, הדיווחים חלוקים. לפי חלק מהדיווחים, נפח האחסון ינוע בין 512 גיגה בייט ל-1 טרה בייט, לצד 12 גיגה בייט זיכרון RAM. לפי הערכות אחרות, זיכרון ה-RAM יהיה צנוע יותר – בין 4 ל-6 גיגה בייט – וניתן יהיה לרכוש גרסאות עם נפח אחסון של 64, 128 ו-256 גיגה בייט. מערכת ההפעלה של המכשיר תהיה אנדרואיד ועליה תותקן מעטפת של סמסונג בשם One UI.

 

כמו הרייזר החדש, גם המכשיר המתקפל של סמסונג לא יהיה לכל כיס ועל פי הערכות המחיר צפוי לנוע בין 1,300 לכ-1,800 דולר. בניגוד לדיווחים על 200 אלף מכשירים מהרייזר החדש של מוטורולה, בסמסונג, כך מדווחים, צפויים לייצר כמיליון יחידות ממכשיר הנישה החדש - כעשירית מהכמות שתייצר מסדרת מכשירי הדגל גלקסי S10.

 

גם ב-LG עובדים על מכשיר מתקפל, ועל פי דיווחים הוא יוצג מאחורי דלתיים סגורות בפני הלקוחות העסקיים של החברה בתערוכת MWC שתיערך בברצלונה בסוף החודש הבא.

 

על פי דיווחים, המכשיר החדש של היצרנית הקוריאנית יתקפל החוצה במקום פנימה - בניגוד לסמארטפון של סמסונג. "כשהוא מקופל לחצי, המסך גדול יותר ממסך ה-4.58 אינץ' של סמסונג. זה הבדל שעונה על הצורך של המשתמשים במסך גדול יותר בשני המצבים", אמר גורם המכיר מקרוב את חטיבת המובייל של LG לעיתון הקוריאני The Investor. הוא הוסיף כי מאחורי ממשק המשתמש עומדת גוגל.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קרדיט: Motorola Mobility LLC
נוסטלגיה עם טוויסט. הרייזר המתקפל
קרדיט: Motorola Mobility LLC
מומלצים