שתף קטע נבחר

בנט על "תוכנית לחיסולו דרך אביו": "לא מוסרי"

דיווח על חילופי הודעות בין בעל השליטה בוואלה למנכ"ל, מציג תוכנית של מקורבי רה"מ לפגוע בשר החינוך ערב בחירות 2013 בכתבות מכפישות באתר. חלק מהתכתובות עסקו באביו המנוח של יו"ר הימין החדש. בנט: "כל ניסיון לפגוע באבא ובמשפחתי אינו מוסרי, וחייב פשוט להיפסק". הליכוד: "כתבה שקרית"

 

ראש הממשלה נתניהו והשר בנט (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
ראש הממשלה נתניהו והשר בנט(צילום: רויטרס)

תכתובות במרכז חקירת תיק 4000, שבו ממליצה המשטרה להעמיד לדין את ראש הממשלה בנימין נתניהו בגין לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים, מציגות כיצד מקורביו פעלו לכאורה כדי "לחסל" פוליטית את יו"ר מפלגת הימין החדש, השר נפתלי בנט, ערב הבחירות לכנסת ב-2013. לפי דיווח בחברת החדשות, מטרת הכתבות שפורסמו אז באתר וואלה הייתה להציג את בנט כזגזגן וחסר עמוד שדרה.

 

בדיווח צוין כי בני הזוג נתניהו פעלו בנושא באופן שיטתי ומסודר דרך בעל השליטה באתר וואלה שאול אלוביץ' ומנכ"ל האתר אילן ישועה. בפרסום הובאו חילופי הודעות בין המנכ"ל ישועה לאלוביץ', שחשוד בין היתר בתיק 4000 במתן שוחד.

 

התוכנית נגד בנט קרמה עור וגידים כשהסקרים חזו לו 18 מנדטים. לפי הדיווח, בזה אחר זה הופיעו בוואלה כתבות וכותרות שליליות בעניינו של בנט. כמה מהן הוצבו בראש האתר למשך שעות ארוכות.

אלוביץ' וישועה (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
אלוביץ' וישועה(צילום: ירון ברנר)

בדיווח צוין כי הועברה דרישה לאלוביץ' "לזרוק בוץ" על בנט באמצעות השחרת אביו, ניסיון לטעון כי אביו של בנט ניסה לפגוע בראש הממשלה המנוח יצח רבין, והכול בתגובה לריאיון שהעניק בנט.

 

אלוביץ' לישועה: "מהחבר: 'תבדוק אפשרות: לאור ההשוואה החצופה עשה נפתלי בין רצח האופי שעשו לביבי אחרי רצח רבין למתקפה כביכול על הכיפות הסרוגות וההסתה החמורה בדבריו בפגוש את העיתונות, אני מציע שתבדוק את התמונות מההפגנה נגד רבין בחנוכת צומת כפר שמריהו, שם תגלה את אביו של בנט כמעט פוגע פיזית ברבין, וכן בהפגנה בוינגייט בעקבותיה למיטב ידיעתי נפתח נגדו תיק במשטרה בגלל אלימות. אם הוא מסית נגד רה"מ אולי שווה לעשות שימוש בחומרים הנ"ל ולעורר את הציבור החילוני לגבי בית הגידול שממנו בא'".

 

כמה שעות לאחר מכן, ההוראה שונתה ל"אל תעלו את הקטע הזה", ונשלחה הוראה מפורשת לגרוס את מה שנכתב. לפי הדיווח, מעת לעת עלו עוד כתבות שמטרתן הייתה להמשיך לזנב בבנט.

 

בנט: "גאה מאוד באבא שלי"

השר בנט מסר בתגובה: "כל מה שיש לי בעולם, קיבלתי מאבא שלי ג'יימס בנט ז"ל, שהיה אדם טוב-לב ואידיאליסט, ומאמא שלי מירנה, שעזבו חיי נוחות בארה"ב ועלו לישראל מתוך ציונות. כל ניסיון לפגוע באבא ובמשפחתי אינו מוסרי, וחייב פשוט להיפסק.

 

"לעצם ה'האשמה': בתקופת הסכם אוסלו, אבא ז"ל, שהיה איש ימין גאה, כאב מאוד את מסירת חלקי ארצנו לערפאת, והשתתף בהפגנות רבות נגד המהלך. אני מעריץ אותו על אומץ ליבו. שאר הדברים הם שקר מוחלט. אבא היה אוהב אדם שמעולם לא פגע באיש. אני גאה מאוד באבא שלי ושום כתבה לא תשנה זאת".

 

מהליכוד נמסר בתגובה כי הכתבה "שקרית" וחלק מ"מסע התעמולה היומי שלהם. הם רק שכחו לציין שב-2013, השנה שממנה גיא פלג הביא כתבות מוואלה, ראש הממשלה נתניהו לא כיהן כשר התקשורת, לא לפני הבחירות ולא אחרי הבחירות, ומיזוג בזק-יס כלל לא עמד על הפרק. כל זה קרה רק שנתיים מאוחר יותר.

 

"לכן הכתבה, על אי-דיוקיה הרבים, היא דווקא כתב הגנה מצוין. היא מוכיחה שאין שום קשר בין הניסיונות של אלוביץ׳ המתוארים בכתבה להשפיע על הסיקור בוואלה, לבין הטבות שהיה ברור שאין ביכולתו של ראש הממשלה נתניהו לתת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רפי קוץ
נתניהו ובנט
צילום: רפי קוץ
מומלצים