שתף קטע נבחר

רופא הותקף בידי מטופלת באשקלון: "כינתה אותי 'ערבי מסריח'"

ד"ר אלפינש רזי ביקש מהמטופלת להמתין עד לקבלת טיפול לאחר שהגיעה למרפאה ללא תור, אך היא דרשה להיכנס לחדרו וטרקה את הדלת על אצבעותיו. "מעולם לא זכיתי להשפלה כזאת, נפגעתי בצורה נוראית"

רופא ערבי המועסק בקופת חולים מאוחדת באשקלון ושעבד גם בבית החולים ברזילי הגיש אתמול (שני) תלונה במשטרת אשקלון בגין תקיפה על רקע גזעני.

 

לדברי הרופא, ד"ר אלפינש רזי, מטופלת שביקרה עם בתה בת ה-4 בקופת החולים צעקה עליו "ערבי מסריח", דחפה את הדלת וטרקה אותה על אצבעותיו. הרופא טופל במקום והצוות הזמין את המאבטחים ואת המשטרה.

 

מחקירת המשטרה עלה כי המטופלת הגיעה ללא תור, והתרגזה לאחר שנאמר לה להמתין עד שהרופא יסיים את פגישותיו עם המטופלים הקודמים. "זה היה יום עמוס מאוד במרפאה", שחזר רזי בשיחה עם ynet. "האחות אמרה לי שמטרת ביקורה של האישה היא חופש מחלה, והחלטתי לקבל אותה רק כשאתפנה כי זה לא היה דחוף. כמה דקות לאחר מכן היא ניצלה את ההזדמנות שהדלת נשארה פתוחה, ונעמדה בפתח עם בתה בדרישה להיכנס.

 

"אמרתי לה שהיא תיאלץ להתמין כמה דקות ואקרא לה, ולפתע היא התנפלה עליי בצעקות לעיני הילדה שלה", אמר הרופא.

 

"ניסיתי להרגיע אותה אבל היא לא רצתה לשמוע כלום. היא אמרה לי שהיא לא אוהבת את היחס הזה, ושאני ערבי מסריח ש'מסתלבט' עליה - וטרקה את הדלת על האצבע שלי. הייתי בהלם".

 

רזי הוסיף: "אני רופא כבר שנים רבות, ועבדתי כרופא גם בגרמניה. מעולם לא זכיתי להשפלה כזאת. נפגעתי בצורה נוראית. אני משקיע את כל כולי במטופלים שלי ועושה הכל כדי שיקבלו טיפול הולם ומהיר". לדבריו, מדובר באישה המטופלת אצלו בחצי השנה האחרונה, ולכן החליט שלא יתן לדבר לעבור לסדר היום.

 

עורכת דינו של הרופא, לימור רוט חזן, אמרה כי "מדובר באירוע חמור ומביש המהווה פגיעה ברופא מכובד. אנחנו נפעל מול גורמי האכיפה על מנת שהאירוע יזכה לתגובה עונשית הולמת". המטופלת שתקפה את הרופא צפויה להגיע לחקירה נוספת בימים הקרובים.


פורסם לראשונה 21/01/2019 22:25

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
בית החולים ברזילי
צילום: רועי עידן
מומלצים