שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לא האמנתי שבגירושיי גם גיסתי תיעלם מחיי

  אני לא הראשונה ולא האחרונה שמשפחת הגרוש מתגרשת ממנה. חבל, אפשר לשמור על קשר עם שני הצדדים, בדיוק כמו שממשיכים לחלוק את הילדים. אבל את, גיסתי היקרה, בחרת צד וכעת את מפסידה בגדול

  אישה יושבת ומשדרת תחושה של מצוקה (צילום: Shutterstock)
  חשבתי שאנחנו חברות(צילום: Shutterstock)

  אף אחד לא הכין אותי לזה שבמהלך גירושיי מבעלי, אתגרש גם ממשפחתו, אפילו מאלו שהיו ממש קרובים אליי ובעד המהלך. אף אחד לא הכין אותי לזה שבמהלך גירושיי גם גיסתי תיעלם מחיי. זה מכתב פתוח שאני כותבת לך מרחשי לבי, בכעס אבל לא בטינה, בתחושה של אי-הבנה אבל גם של השלמה.

   

  הלילה שבו גיליתי שבעלי בוגד בי

  הגיע הזמן לשים סוף למלחמות הגירושים

   

  ב-15 השנים האחרונות יקירה, היינו חברות די טובות. התראינו מדי שבת עם המשפחה והילדים. חגגנו יחד חגים משותפים, נסענו יחד לטיולים. סיפרנו זו לזו על הקשיים, שיתפנו בעיות מהחיים. התייעצנו, חלקנו, והפכנו לחברות טובות. אז למה, יקירה? מדוע החלטת להוציא אותי מחייך במחי יד? בלי היסוסים בלי התלבטויות, לתלוש אותי החוצה כמו פלסטר?

  בתוך משפחה לא פשוטה מצאנו זו את זו. משפחה מורכבת ומלאה ריבים, קונפליקטים ומחלוקות. אבל אנחנו מצאנו נחמה האחת בזרועות השנייה, ויותר מגיסה היית לי לחברה. והנה, כשהחלטתי סוף-סוף להתגרש, משום מה החלטת להתגרש ממני גם, למרות שאת לא אחותו, את גיסתו, ואין ביניכם קשר דם. איזו צביעות, יקירה שלי. לאן נעלמו כל השנים שבהן ידעת לקטר עליו וללכלך, להגיד כמה הוא לא פשוט ומעצבן? לאן נעלמו השנים שבהן אמרת לי שאני גיבורה שאני בכלל נשארת בקשר הזה?

   

   

  משום מה, כשכבר גידלתי ביצים, החלטת שאולי לא כדאי לי להתגרש ושעדיף לי להישאר. ניסית לפשר, לגשר, אבל אני חשבתי שתהיי גאה בי על כך שבפעם הראשונה בחיי אני מקבלת החלטה אמיצה ושמה את עצמי במרכז. כמה מאכזב היה לגלות שבמקום זה הפנית לי עורף ובחרת בצד שלו. החלטה מאוד תמוהה אחרי כל מה שהיה ונאמר לאורך כל השנים הללו. החלטה שלא תואמת את המציאות בה חיינו יחד.

   

  אני לא הראשונה ולא האחרונה שמשפחת הגרוש מתגרשת ממנה. חבל, אפשר לשמור על קשר עם שני הצדדים, בדיוק כמו שממשיכים לחלוק את הילדים. אבל את, גיסתי היקרה, בחרת צד וכעת את מפסידה בגדול. במשפחה כה מורכבת, בלשון המעטה, אני הייתי לך קול ההיגיון, חברה. משהי שעזרה לך לשמור על השפיות, כפי שהודית לא פעם בעצמך. ואולי, גיסתי היקרה, גם את סובלת מהמצב.

   

  בסופו של דבר, הגרוש שלי ובעלך הם אחים ויש להם גנים דומים. אלא שאת מעדיפה לטמון את הראש בתוך החול. אני יודעת, עשיתי את זה בעצמי במשך יותר מדי שנים, אבל אם לא היית מוותרת עליי כל כך בקלות, הייתי נלחמת בשבילך וממשיכה להיות שם עבורך גם היום.

   

  יקירה, היינו צוות מנצח. ניהלנו חגים ומפגשים עם משפחה לא פשוטה, עשינו את הכי טוב שיכולנו. אבל עכשיו נשארת בודדה במערכה. כן, את הבודדה, לא אני. אני יוצאת לדרך חדשה, עם חברים שאוהבים אותי ולא מתגרשים ממני.

   

  שמעתי שאמרת שאת לא בקשר איתי כי אני לא באמת משפחה. אבל הייתי עבורך מעל ומעבר למשפחה. במקום להבין זאת, הפכת לחברה של הפרוד שלי, ועוד אחרי שאמרת לי שהוא חלאה. אני מבינה, את רוצה להראות לבעלך שאת מהממת, להגיע אליו עוד קצת כדי שככה אולי הוא לא יבגוד, אבל בואי אגלה לך סוד קטן - בגידה היא לא רק בין גבר לאישה, היא גם בין אישה לאישה ואת בגדת בי ויצאת ככה קטנה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קרדיט: Shutterstock
  לא ציפיתי להתגרש גם ממך
  קרדיט: Shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים