שתף קטע נבחר

יעל ארד נגד מרצ: "הסירו את שמי מהקמפיין שלכם"

ל-ynet נודע כי המדליסטית האולימפית התרעמה על כך שמרצ השתמשה בתמונתה לצורך קמפיין נגד הדרת נשים: "אג'נדה חשובה, אך לא מזדהה עם המפלגה". מרצ: "לא רמזנו על תמיכה"

 

 

המדליסטית האולימפית יעל ארד נגד יו"ר מפלגת מרצ תמר זנדברג : אחרי שבמפלגת מרצ השתמשו בשמה של המדליסטית האולימפית לצורך קמפיין נגד להדרת נשים, ארד פנתה היום (ג') ליו"ר תמר זנדברג ודרשה להסיר את שמה מהקמפיין. כך נודע ל-ynet.

 

"נדהמתי לגלות שהשתמשת בלי זכות ובלי רשות בשמי ובתמונתי בסרטון של מפלגת מרצ", כתבה ארד. "הסרטון שעוסק אמנם באג'נדה חברתית חשובה של הדרת נשים על ידי החברה החרדית, מגייס בתקופת בחירות, בקמפיין ממומן, מצביעים לתמיכה במרצ, מפלגה שעימה מעולם לא הזדהיתי פומבית ולמען האמת איני תומכת בה".

 

קמפיין מרצ ()
תמונתה של ארד מתוך הקמפיין של מרצ

קמפיין מרצ ()
גם נטע ברזילי מככבת בקמפיין

ארד המשיכה וכתבה: "שימוש זה מהווה פגיעה אסורה בשמי ובפרטיותי, התהדרות בהישגיי, שאינם קשורים למרצ או אליך בכל דרך שהיא, וניסיון לנכס אותי ואת עמדותי לצרכיה הפוליטיים של מפלגה שכאמור אינני מזדהה עמה כלל. חומרה יתרה יש לכך, שבחרת לפרסם את הסרטון האמור במדיה החברתית, כך שהוא מופץ באופן ויראלי ללא כל שליטה שלכם על היקף החשיפה".

 

ארד הביעה מחאה על כך שהדבר נעשה ללא פניה אליה קודם לכן כמקובל במקרים מסוג זה, וציינה כי בשני העשורים האחרונים כולל במערכת הבחירות הנוכחית קיבלה פניות להשתלב בפעילות פוליטית וציבורית אך סירבה לכולן.

 

"מתוך מחשבה עמוקה, אני בוחרת שלא להיכנס לזירה הפוליטית וכן לא להזדהות עם מי מהזרמים או המפלגות ולא משום העובדה שאין לי דיעה מובנית לגבי מה שקורה בישראל בתחומים השונים, אלא מאחר ובמעמדי הציבורי חשובה לי הנייטרליות הפוליטית".

קמפיין מרצ ()
יו"ר מרצ תמר זנדברג

  

ארד, החברה בוועד האולימפי הישראלי ופעילה בוועד האולימפי הבינלאומי, הוסיפה: "אני מתארת לעצמי שידוע לך שבחיי האזרחיים אני פועלת בזירה העסקית, אך בד בבד אני חברה בהתנדבות בגופים הרואים חשיבות רבה באי מעורבות פוליטית".

 

היא סיכמה את מכתבה בדרישה חד משמעית לזנדברג: "בלי לפגוע בכל זכות, אני דורשת ששמי ותמונתי יוסרו לאלתר מהסרטון ומכל אמצעי פרסום שמרצ נוקטת בו, וכן שתפעלי לאלתר בכלים מתאימים כדי להקטין את החשיפה שכבר אירעה.בטרם אשקול את צעדי, אני מצפה לקבל לידי אישור מפורט על פעולותיכם כאמור".

 

ממרצ נמסר בתגובה: "מטרת הקמפיין להעלות על נס נשים פורצות דרך ואת האופן שבו הן מודרות מהמרחב הציבורי בישראל בשנת 2019. בשום שלב לא נרמז שכל הנשים האלה תומכות במרצ ואף צופה לא היה יכול להבין אחרת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים