שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  יהונתן גפן זכה בפרס מפעל חיים מטעם משרד התרבות

  פרסי שרת התרבות והספורט בתחום היצירה הספרותית חולקו ל-34 יוצרים בקטגוריות שונות. גפן קיבל פרס מפעל חיים בתחום ספרות הילדים, בשווי 25 אלף שקלים. הסופרת יהודית קציר זכתה בפרס בתחום העריכה הספרותית

  משרד התרבות והספורט הכריז היום (ג') על הזוכים בפרס שרת התרבות בתחומי היצירה הספרותית לשנת תשע"ח. הפרסים, בשווי 766 אלף שקלים במצטבר, יחולקו בין 34 זוכים בשש קטגוריות: סופרים בראשית דרכם, משוררים בראשית דרכם, תרגום, עריכה ספרותית, הוצאת ספרי מופת וספרות הילדים והנוער ע"ש דבורה עומר.

   

  יהונתן גפן קיבל פרס על מפעל חיים בתחום ספרות הילדים, בשווי 25 אלף שקלים. הזוכה בקטגוריית מפעל חיים בתחום הספרות לנוער היא יעל רוזמן, עם פרס בשווי זהה. ועדת השיפוט אשר בחרה את השניים הורכבה משלושה שופטים: יקיר בן משה, ד"ר נירה לוין ורימה הלוי. הסופרת יהודית קציר זכתה בקטגוריית העריכה הספרותית, עם פרס בשווי 30 אלף שקלים, ונבחרה על ידי הדסה וולמן, דפנה רוזנבליט ואילנה ארבל.

   

  יהונתן גפן (צילום: אבי קקון) (צילום: אבי קקון)
  יהונתן גפן(צילום: אבי קקון)

  פרסי השרה לסופרים בראשית דרכם הוענקו לזוכים הבאים: ארנון איתיאל, אמיר זיו, גלי מיר-תיבון, ערן הורוביץ, מעין גולדמן, אמילי חיה מואטי, אסא אופק וליאת אלקיים; פרסי השרה למשוררים בראשית דרכם הוענקו למוריה רחמני, אהרון (אהר'לה) אדמנית, עמרי ליבנת, אמיר סומר, שושנה קרבסי, דעאל רודריגז גארסיה, אלקס ריף ויונתן קונדה; פרסי השרה לתרגום הוענקו לארבעה: טינו מוסקוביץ, בלהה רובינשטיין, עדה פלדור וסבינה מסג; פרסי השרה ליצירה בתחום הוצאת ספרי מופת הוענקו להוצאות לאור: הוצאת "הקיבוץ המאוחד", עבור הספר "כל השירים" של תרצה אתר, הוצאת "הקיבוץ המאוחד" עבור הספר "הטור האדום" של אלכסנדר פן והוצאת "פרדס" עבור הספר "לברוח מהחיות הרעות: נח שטרן, מונוגרפיה".

   

  עוד הוענקו פרסים ליצירה בתחום ספרות הילדים והנוער, על-שם הסופרת דבורה עומר. בקטגוריית ספר הילדים המצטיין זכו מינה איתן על "שלום ותקווה חברים", יעל גובר על הספר "דוקטור אף וזנב", גלית ראב"ד על "פתאום נשבה הרוח" ושני גרשי על "הים הוא בחינם"; הפרס על ספר נוער מצטיין הוענק למאירה ברנע על הספר "כראמל", רועי סלמן על "כמעט שם", תמר ורטה זהבי על "השיר של רוזי" וגליה עוז על ספר "אני מייקי".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אבי קקון
  יהונתן גפן
  צילום: אבי קקון
  לאתר ההטבות
  מומלצים