שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  כבל תת ימי נקרע - והמדינה נותקה מאינטרנט
  כבל תת ימי שנקרע השאיר את מדינת האיים טונגה בלי אינטרנט וסלולר. התקלה עלולה להימשך שבועיים: "זה משבר לאומי, אסון של ממש"
  טונגה, מדינת איים באוקיינוס השקט, מנסה להתמודד עם משבר לאומי: כבל תת ימי נקרע וניתק אותה כמעט מכל שירותי האינטרנט והסלולר.

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

   

  חיים ללא אינטרנט עשויים להיחשב כברכה בעיניי חלק מהאנשים, אך בטונגה מדובר בצרה צרורה. היא תלויה קשות בקשר עם שאר העולם בשביל האספקה היומיומית שמגיעה אליה, ותלויה ברווחים של ענף התיירות.

  אילוס אילוסטרציה כבל תת ימי (צילום: AFP)
  הכבל התת ימי נקרע, והמדינה נותקה מאינטרנט(צילום: AFP)
   

  "אנחנו תלויים מאוד באינטרנט כשאנחנו עושים עסקים או בשביל פעילות הממשלה", אמרה מארי פונואה, עורכת באתר האינטרנט המקומי "מטאנגי טונגה". "אין פייסבוק, שזו הדרך שתושבי הפזורה בטונגה מתקשרים אחד עם השני. העסקים לא יכולים לקבל הזמנות וחברות התעופה לא יכולות לרשום את הנוסעים או את המשא".

   

  בעקבות המשבר פנו הרשויות בטונגה לחיבור אינטרנט לווייני מקומי וצנוע, שמשמש כגיבוי. רשתות חברתיות כמו פייסבוק, שאינן הכרחיות, נחסמו כדי לא להעמיס על רוחב הפס.

  טונגה (צילום: shutterstock)
  טונגה. "משבר לאומי"(צילום: shutterstock)
   

  החברה שאחראית לכבל התת ימי מטונגה לפיג'י, שאורכו 827 ק"מ, אמרה שכרגע רק שירותי אינטרנט הכרחיים יפעלו דרך החיבור הלווייני המאולתר. כל שירות אחר ייחסם במדינה, שבה 110 אלף תושבים.

   

  הגישה המוגבלת מסבכת את העברות הכספים למשפחות שתלויות בהכנסות הקרובים שעובדים בחו"ל. "זה פשוט אסון לטונגה, משבר לאומי", אמרה העורכת פונואה. גורמים במדינה העריכו שהתקלה עלולה להיפתר רק בעוד שבועיים.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים