שתף קטע נבחר

ישראלים נעצרו ביפן: "הברחת הזהב הגדולה במדינה"

שני ישראלים הבריחו על פי החשד מהונג קונג מטילי זהב, במסווה של חלקי חילוף לרכב. 420 ק"ג זהב נתפסו בשווי כולל של 17 מיליון דולר, אבל במשטרת יפן מעריכים שהשניים הבריחו לא פחות מ-4 טונות זהב

 

משלוח הזהב המוחרם בשווי מיליונים שנתפס בניסיון הברחה של ישראלים ביפן (צילום: משטרת שיבו-יפן)
מטילי הזהב שנתפסו(צילום: משטרת שיבו-יפן)

משטרת יפן עצרה היום (ד') שני אזרחים ישראלים בחשד שהבריחו מהונג קונג מטילי זהב ליפן במסווה של חלקי חילוף לרכב, בשווי כולל של 17.3 מליון דולר. לפי הדיווחים בתקשורת המקומית, נלכדו 420 ק"ג זהב בשתי הברחות שונות, כשהשנייה בהן נחשבת להברחת הזהב הבודדת הגדולה ביותר שנחשפה ביפן.

 

שני הישראלים - ראובן רוזן (בן 58) ודוד כהן (55) -  מתוארים כמנהלים של חברה ליבוא מתכות. לפי הדיווחים הם מתגוררים בטוקיו, לשניהם אישורי תושבות ביפן ויש להם בנות זוג יפניות.

ישראלים נעצרו בהונג קונג, יפן, בחשד להברחת זהב בשווי מיליונים ()
החיפושים שאחרי המעצר, כפי שצולמו באתר "אשיי שימבון"
 

משטרת יפן טענה כי השניים הפרו את חוקי המכס ביפן. ב-3 בנובמבר 2017 תפסה המשטרה בשדה התעופה נריטה שליד טוקיו משלוח של 200 ק"ג מטילי זהב בשווי 924 מיליון ין (8 מיליון דולר), תוך העלמת מס של 74 מיליון ין (670 אלף דולר). אותו משלוח הגיע מהונג קונג.

 

המשטרה גם חושדת ששני הישראלים ניסו להבריח מטילי זהב במשקל של 220 ק"ג בשווי 1.02 מיליארד ין (9.3 מיליון דולר) באופן דומה שלושה ימים לאחר מכן, ובכך העלימו מס בשווי 81 מיליון ין (730 אלף דולר). על פי החשד, לאחר שהזהב הגיע לבית מגורים בטוקיו, שני הישראלים מכרו את הזהב דרך מפיצים.

 

המשטרה מעריכה ששני הישראלים הבריחו בסך הכל 4 טונות זהב בלא פחות מ-50 הזדמונוית שונות מאז מרס 2017 וטוענת שהשניים השתייכו לרשת של מבריחי זהב מהונג קונג. לפי המשטרה, רוזן הודה באשמה ואילו כהן הכחיש חלק מההאשמות.  

 

ממשרד החוץ נמסר כי המקרה אינו מוכר להם.

 


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משטרת שיבו-יפן
הזהב שנתפס
צילום: משטרת שיבו-יפן
מומלצים