שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  עובדי עיריית כפר סבא שחצו את גיל הפנסיה - יוכלו להמשיך לעבוד

  יוזמה חדשה של ראש העירייה תאשר באופן אוטומטי לעובדים שקיבלו את המלצת מנהלם ואישור ועדת משאבי האנוש, להמשיך ולעבוד עד גיל 70. מי שירצה להמשיך לעבוד אחרי גיל זה - יצטרך לקבל גם את אישור מועצת העירייה

  עובדי עירייה בכפר סבא שמעוניינים להמשיך לעבוד גם אחרי גיל הפרישה הקבוע בחוק, יוכלו לעשות זאת עד גיל 70 באישור אוטומטי. זאת בכפוף להמלצת המנהל הישיר ולהחלטת ועדת משאבי אנוש. כך לפי יוזמה חדשה של ראש העירייה הנכנס, רפי סער.

   

  עוד חוזר המשבר: הפסיקה שעלולה לסבך את בית חולים הדסה

  שר האוצר מתחייב: "קצבאות הפנסיה לא ייפגעו"

  הפרישה לפנסיה תחכה: שיעור בני ה-65 ומעלה שעובדים הכפיל עצמו ב־12 שנה

   

  גיל הפרישה הקבוע בחוק לגברים הוא 67 ולנשים הוא 62. עובדי עירייה שהיו עד כה מעוניינים להמשיך לעבוד לאחר גיל הפרישה ועד גיל 70, התבקשו להצטייד בהמלצת מנהלם הישיר להמשיך לעבוד בתפקידם וכן באישור ועדת משאבי אנוש, ולאחר שמילאו אחר שני השלבים, הנושא היה עובר לבחינת ראש העירייה ולפי שיקולים רבים, כולל עניינים תקציביים, היה מחליט האם לאשר או לדחות את הבקשה.

   

  החלטת ראש העירייה סער איננה מבטלת את שני השלבים הראשוניים של המלצת המנהל הישיר ואישור ועדת משאבי האנוש, אולם החידוש הוא שמרגע ששני שלבים אלה ימולאו, אישורו של ראש העירייה להמשך העסקת העובד היא אוטומטית, כהנחיה גורפת לכלל עובדי העירייה. עובדי עירייה שחצו את גיל 70 ומעוניינים להמשיך לעבוד, צריכים לקבל גם את אישור מועצת העירייה, מעבר לשני השלבים הראשוניים ולאישור ראש העירייה.

  תוחלת החיים לגברים בישראל היא 80.7 שנים, ולנשים 84.6 שנים (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  תוחלת החיים לגברים בישראל היא 80.7 שנים, ולנשים 84.6 שנים(צילום: shutterstock)
   

   

  100% מהפניות יאושרו

  בעיריית כפר סבא מועסקים כ-3,000 עובדים. מדי שנה מוגשות 50-60 פניות בממוצע של עובדים שחצו את גיל הפנסיה להארכת שירות עד גיל 70. עד היום לא כל הבקשות אושרו ברמת ראש העירייה, אולם מעתה יאושרו 100% מהפניות שעברו את שני השלבים הראשוניים.

   

  במגזר הציבורי רבים מהעובדים פורשים בגיל הפרישה, אולם ברבות מהפעמים נותר העובד עם קשיי הסתגלות לחוסר התעסוקה ולישיבה בבית. בפועל תחולת החיים היא גבוהה יותר מגילאי 67 ו-62 בהתאמה. לפי שנתון 2018 של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, תוחלת החיים לגברים בישראל היא 80.7 שנים, ולנשים 84.6 שנים.

   

  עובדים שממשיכים לעבוד בעירייה אחרי גיל הפרישה ממשיכים בתפקידם ובהיקף המשרה שמילאו, ובאותו השכר. ההחלטה אם לדחות את קבלת קצבת האזרח הוותיק מהביטוח הלאומי או לקבל קצבה חלקית תוך המשך ההעסקה לאחר גיל הפרישה, נתונה לבחירתו של העובד.

   

  קיצוץ בפנסיות של הקשישים - צפו בריאיון באולפן ynet    (צילום: ליהי קרופניק)

  קיצוץ בפנסיות של הקשישים - צפו בריאיון באולפן ynet    (צילום: ליהי קרופניק)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בן 72 - ועדיין עובד

  אבי שרעבי, תושב כפר סבא בן 72, אב לארבע בנות וסב ל-12 נכדים, הוא עובד עירייה מאז 1992, עת פרש משירותו בצבא הקבע. הוא ממלא את תפקידו כאב הבית ואחראי הביטחון בבית חינוך תיכון הרצוג בעיר מאז היווסדו. עם הגיעו לגיל 67 ביקשה ממנו מנהלת בית הספר להמשיך לעבוד בתפקידו. הוא עבר את הביורוקרטיה הנהוגה ואושר לו להמשיך לעבוד. כעת ביקשה המנהלת להאריך את העסקתו ולפני שלושה שבועות הבקשה אושרה, כולל ברמת מועצת העירייה.

   

  "לעובדים שרוצים לתת ממרצם ולא לשמוע 'אלה כבר עשו את שלהם', זה נותן הרגשה שהם עוד שווים ויכולים לתרום למערכת", אומר שרעבי, "אם הייתי פורש אז הייתי יוצא ללמוד, להתנדב, לא חסר לי עם מי להיות, אבל ההעדפה שלי היא להמשיך לעבוד. אני תורם הרבה לבית הספר וקיבלתי פרס מפעל חיים לפני שנה מעיריית כפר סבא".

   

  מימי בוקרה, מזכירה במחלקת החינוך בת 67, עובדת בעירייה זה 31 שנה. בהגיעה לגיל 62 ביקשה להאריך את העסקתה במסגרת האופציה הנתונה לנשים בחוק להאריך את עבודתן. בהגיעה לגיל 67, היתה צריכה בוקרה, אם לארבעה וסבתא לתשעה, לקבל אישור להמשיך העסקתה.

   

  המנהלת הישירה שלה מסרה המלצה ואישור התקבל בוועדת משאבי האנוש, ולפני כמה ימים קיבלה את אישור ראש העירייה. "אני מרגישה שאני יכולה לתרום ואני עדיין צעירה ברוחי ובנפשי והחלטתי להמשיך", אומרת בוקרה, "אני מצפה להמשיך לעבוד עד שייתנו לי. האישור הוא עד גיל 70, אבל אם ארגיש שאוכל להמשיך גם הלאה, אבקש להאריך, אבל די לצרה בשעתה".

    (צילום: ראובן קפונצ׳קי)
  ראש עיריית כפר סבא- רפי סער(צילום: ראובן קפונצ׳קי)
   

  ראש העירייה, רפי סער, אמר: "צריך להבין שבשנת 1900 תוחלת החיים בעולם המערבי היתה 50 שנה, ואילו היום תוחלת החיים היא כ-80 שנה. אני פוגש עובדים שמלאים במוטיבציה והתלהבות לעבוד ולתרום לארגון ואינם רוצים להפסיק לפתע את מרוץ החיים בהגיעם לגיל פרישה. אני רואה יתרון גדול בהעסקה של עובדים מבוגרים. הם מנוסים, נאמנים לארגון ומכירים מקרוב את המדיניות. לכן הנחיתי להעניק לעובדים אלה את האפשרות לעבוד בגיל 70 בעירייה, כך שעובדים מקצועיים וראויים יקבלו את האפשרות להמשיך לעבוד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ראובן קפונצ׳קי
  ראש עיריית כפר סבא, רפי סער
  צילום: ראובן קפונצ׳קי
  מומלצים