שתף קטע נבחר

אב שכול הואשם בהצתה לאחר ששרף את בגדי בנו וניסה להתאבד

עולמו של תושב אילת בן 59, עולה חדש, חרב עליו כשבנו, שאליו היה קשור מאוד, נפטר מסרטן. האב הצית בדירתו את בגדי הבן. עורכי דינו: "טיפול מתאים יותר מענישה פלילית". הפרקליטות: "יכול לקבל טיפול במעצר"

פרקליטות מחוז דרום הגישה לאחרונה כתב אישום נגד תושב אילת (59) בגין הצתה, אלא שהנסיבות העומדות מאחורי המקרה מעמידות בסימן שאלה את הצורך בנקיטת הליכים פליליים נגד אב שאיבד את היקר לו מכל.

פרח אדום (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

האב עלה לישראל יחד עם בנו לפני מספר שנים והתיישב באילת. הוא ובנו שכרו שתי יחידות דיור סמוכות. הבעלים של היחידות הללו הפך לחבר טוב, ואף סייע לאב כשחלה. "היה לנו קשר ממש חזק. כולם הכירו אותו בתור האב הצרפתי שלי", סיפר בעדותו במשטרה. אלא שהבן שלו חלה לפני כשנתיים. הוא אובחן כחולה בסרטן אלים וסופני וכעבור זמן קצר נפטר. בנו של הנאשם היה מרכז חייו, ועוד לפני שחלה הבן עזב לתקופה קצרה לצרפת, אבל שב לאחר שאביו ניסה להתאבד.

 

"הוא אמר שהוא מרגיש בודד בגלל שהבן שלו עזב אותו", סיפר חברו של האב. לאחר מותו של הבן הוא החל להתמוטט. "הוא בנה לעצמו מקדש ביחידת הדיור של הבן שלו והיה יושב שם כל היום ובוכה. הוא התחיל להיות פרנואיד ולהאשים את כולם בהרג הבן שלו". בעל הדירה ציין כי עד שהאב שרף את הדירה הוא מעולם לא חשש לעצמו, אך כיום הוא מבקש שיוצא לו צו הרחקה.

 

הנאשם עצמו הסביר בחקירתו: "זה לא היה בתכנון שלי לפגוע בדיירים". לדבריו, אסף את כל הבגדים של הבן שלו והצית אותם, שכן לאף אחד לא מגיע ללבוש את בגדיו. "למה שזה יישאר אם אני מת? שנתיים הבן שלי הלך. שנתיים ביקור אחד לא היה לי. למי אני אתן את זה? אף אחד בעולם לא מגיעים לו הבגדים של הבן שלי". הנאשם שרף ביחידת הדיור שלו ושל בנו בגדים וציוד והפעיל את הכיריים. לאחר מכן הלך לבית הקברות לקבר של בנו.

 

"הלכתי לבית הקברות כדי להתאבד. יש לי מקום שמור ליד הקבר של הבן שלי. ישבתי קצת ליד הקבר שלו. דיברתי איתו קצת, ואחרי זה שמעתי מוזיקה שלי ושל הבן שלי". הוא חתך את זרועותיו ונשכב ליד הקבר. המשטרה איתרה אותו כעבור זמן קצר וצוות מד"א שהגיע למקום טיפל בו.

 

לאחר חקירה וגביית עדויות החליטה הפרקליטות, באמצעות עו"ד דבורה מזור, להגיש נגדו כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים. "מעשיו מלמדים על זילות כלפי רכוש וכלפי חיי אדם, שייתכן והיו נפגעים אלמלא כובתה הדליקה על ידי השכנים ששמעו רעש, רצו החוצה והזמינו את שירותי הכבאות", נכתב בבקשה.

 

עורכי הדין אלכסיי גלפגט ונתנאל לאגמי מהסניגוריה הציבורית אמרו כי "ההליך הפלילי הוא בוודאי לא המסגרת ולא האכסניה לאדם שמצוי במצבו, ובוודאי שהטיפול שניתן להעניק במסלול האזרחי הוא אפקטיבי יותר ומתאים יותר לנסיבות המצערות של המקרה הזה".

עו
עו"ד אלכסיי גלפגט

 מהפרקליטות נמסר: "מדובר בנאשם שהצית את יחידת הדיור בה התגורר ולא את הבגדים של הבן (א"ק: בדו"ח של הכיבוי מצוין כי בגדים היו מפוזרים על הרצפה על מדליק פחמים). על פי האישום, הוא רכש חומרי בעירה, פיזר אותם ברחבי היחידות והצית אותן בשעה שביחידות הסמוכות שהו אנשים. הן היו בצמוד לבלוני גז, דבר שהגביר את הסכנה לחיי האנשים במבנה. טיפול מכל סוג שהוא, אם צריך, ניתן לקבל גם במסגרת ההליך הפלילי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
צילום אילוסטרציה
צילום: shutterstock
מומלצים