שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  פסטיבל ברלין יקיים מחווה לסם שפיגל

  פסטיבל הקולנוע המוערך יקיים מחווה לרגל 30 שנה לבית הספר לקולנוע וטלוויזיה ע"ש סם שפיגל ויקרין שישה סרטים נבחרים של בוגרים

  הנוכחות הישראלית בפסטיבל ברלין מתחזקת: לרגל 30 שנה להקמתו של בית הספר לקולנוע וטלוויזיה על שם סם שפיגל, פסטיבל הקולנוע המוערך יקיים מחווה מיוחדת למוסד ויקרין שישה סרטים קצרים של בוגרים לאורך השנים.

   

  "חול" של עמרי לוי, "דיפלומה" של יעל קיים, "איך רצחתי את רבין" של מיכאל אללו, "מלחמה אחרת" של נדב גל, "התצפיתנית" של נעה גוסקוב ו"מושקי" של עליזה חנוביץ', הם הסרטים שנבחרו. כולם עוסקים בצורה כזאת או אחרת בהתבגרות והם יוקרנו תחת המסגרת Generation.  

  מתוך הסרט הקצר
  מתוך הסרט הקצר "התצפיתנית" של נעה גוסקוב

  "בית ספר סם שפיגל שיגר אלינו במשך 30 שנותיו, מדי שנה, עבודות קולנועיות שאפתניות באיכות יוצאת דופן. הסרטים העוצמתיים שבחרנו מטפלים באומץ ובמבט נוקב בנושאים קונטרוברסליים - בתהליכי החניכה של צעירים ישראליים הגדלים במרחב קונפליקט אזורי ופנימי", מסרה מנהלת המסגרת.   

   

  בכך כאמור מתחזקת הנוכחות הישראלית בפסטיבל. נדב לפיד יתחרה במסגרת הרשמית עם סרטו החדש "מילים נרדפות", בעוד שיובל אדלר וסרטו "המורה לאנגלית" יוקרן באותה המסגרת, אך לא ישתתף בתחרות. אליהם מצטרפים "היום שאחרי לכתי" של נמרוד אלדר, "עיניים שלי", של ירון שני ו-Skin, סרטו האמריקני של גיא נתיב (שבחודש הבא גם ייצג אותנו באוסקר בקטגוריית הסרט הקצר), שיוקרנו במסגרת פנורמה. הפסטיבל יתקיים בפעם ה-69 בבירת גרמניה החל מה-7 בפברואר ועד ה-17 בפברואר.     

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מתוך הסרט הקצר "התצפיתנית"
  לאתר ההטבות
  מומלצים