שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  שב"כ: "ניסו לשבש את חקירת הפיגוע היהודי"

  שעות אחר הגשת כתב האישום נגד הנער בן ה-16 הוציאו בארגון הודעה יוצאת דופן וטענו כי מדובר ב"פיגוע טרור לכל דבר". לפי השב"כ, בעלי אינטרס פעלו להכפיש את הארגון וליצור דה לגיטימציה לפעילותו. על נערי הגבעות שהיו בקשר עם החשודים: "נפלטי מסגרות חינוך, עבריינים, אלימים, חסרי מרות"

  גורמים בעלי אינטרס פעלו במטרה לשבש את חקירת הפיגוע שבו נהרגה הפלסטינית עאישה ראבי  - כך טוען השב"כ בהודעה יוצאת דופן שפרסם היום (ה') בעקבות הגשת כתב האישום נגד הנער בן ה-16 שלכאורה השליך את הסלע על המכונית שבה נסעה הקורבן בכביש 60 באוקטובר 2018.

  בשב"כ מדגישים כי מדובר ב"פיגוע טרור לכל דבר" ומציינים כי במהלך החקירה "התקיים מאמץ יזום ומתמשך מצד גורמים בעלי אינטרס להכפיש את השב"כ ועובדיו וליצור דה לגיטימציה לפעילותו". בארגון אומרים כי התנהגות זו "הינה חמורה ביותר ונוטעת בקרב נערים צעירים את התפיסה המוטעית כי לא יישאו באחריות למעשים חמורים המבוצעים על ידם".

   

  יעקוב ראבי בעלה של עאישה ראבי ()
  משמאל - אעישה ויעקוב ראבי, מימין - הרכב המשפחתי אחרי הפיגוע

  אמו של הקטין החשוד (צילום: שאול גולן)
  דודתו של הנאשם בהריגה(צילום: שאול גולן)
  לפי כתב האישום שהוגש הבוקר, "בסוף השבוע שחל בימים 12 ו-13 באוקטובר 2018, התמקם הנאשם בליווי אחרים, על גבעה הצמודה לשולי כביש 60, שהינו כביש בין-עירוני מהיר, מטרים ספורים מהכביש, בחלקו שבין צומת רחלים לצומת תפוח. הנאשם אחז בידו סלע שמשקלו קרוב לשני קילוגרם במטרה לפגוע באמצעותו בנוסעי רכב ממוצא ערבי - וזאת מתוך מניע אידיאולוגי של גזענות ועוינות כלפי ערבים באשר הם".

   

  באותה עת נסעו עאישה ראבי, בן זוגה ובתם בת ה-9 בחלק זה של הכביש, מצומת רחלים לצומת תפוח בדרכם לביתם בבידיא במהירות גבוהה של כ-100 קמ"ש. עם התקרבות הרכב, כך לפי האישום, זיהה הנאשם שמדובר ברכב פלסטיני עם לוחית זיהוי לבנה פלסטינית. "לקראת הגעת הרכב במהירות גבוהה - יידה הנאשם את הסלע בעוצמה ובאופן חזיתי לעבר שמשת הרכב הקדמית במטרה לפגוע ביושבי הרכב ומתוך אדישות לאפשרות גרימת מותם". 

   

  בעלה של עאישה ראבי מגיב לכתב האישום    (צילום: אלי סגל)

  בעלה של עאישה ראבי מגיב לכתב האישום    (צילום: אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  לפי האישום, הסלע פגע בחלקה העליון הימני של שמשת הרכב הקדמית, ניפץ אותה, חדר אותה ופגע בעוצמה אדירה ישירות בראשה של עאישה - הכול לעיני בני משפחתה. כתוצאה מכך נגרמה למנוחה פגיעת ראש קשה וקטלנית. המתלונן, שהצליח שלא לאבד שליטה ברכב ולהימנע בכך מסיכון בטיחותם שלו, של הילדה הקטנה ושל יתר משתמשי הכביש, המשיך בנסיעתו לכיוון צומת תפוח, תוך שהוא מפעיל אורות חירום מהבהבים, קורא לעבר בתו בצעקות ונוסע במהירות למרפאה הפלסטינית הקרובה ביותר למקום - שם נקבע מותה.

   

  "פעילות החשודים מסכנת את האזור" 

  הנער בן ה-16 מואשם בהריגה בנסיבות מעשה טרור, ביידוי אבן לעבר כלי תחבורה בנסיבות מחמירות בנסיבות מעשה טרור וחבלה במזיד ברכב בנסיבות מעשה טרור. בתחילת חקירת הפיגוע נעצרו חמישה נערים, כולם מישיבת "פרי הארץ" ברחלים, הסמוכה לזירה שבה נהרגה ראבי. בשב"כ מציינים כי החשודים נמצאים בקשר עם "פעילי גבעות אלימים", רובם בני 15-17, שמוגדרים בהודעת הארגון כ"נפלטי מסגרות חינוך, עבריינים, אלימים, חסרי מרות, חסרי סמכות רבנית והורית, אשר מסתובבים בגבעות ללא השגחה ומבצעים פעילות אלימה, חלקה חשאית בתוך כפרים ערבים סמוכים, המסכנת את ביטחון האזור כולו".


  נערים אלה מחזיקים באידאולוגיה של "משיחיות אקטיביות" הרואה במדינה ובמוסדותיה אויב שיש להחליפו במדינת הלכה. לפי השב"כ, במהלך 2018 נרשמה עלייה משמעותית של אירועים אלימים מצד נערים אלה, כולל נגד כוחות ביטחון, שבאחד מהם אף נפצעה לוחמת מג"ב מפגיעת אבן בראשה שהושלכה במכוון ישירות לכיוונה.

  בשב"כ מדגישים כי החקירה בוצעה תחת פיקוח הדוק של הפרקליטות ובתי המשפט וכי הנחקרים זכו לכלל התנאים המתחייבים בחוק בהתאם לגילם ולאמונתם

  הדתית.

   

  עו"ד איתמר בן גביר, שייצג את אחד החשודים בפרשה, מסר בתגובה להודעה כי "השב"כ נמצא בלחץ" וכי "ההודעה מלמדת שאסור לתת לשב"כ לחקור את נערי הגבעות. הודעת היח"צ של השב"כ נגד עורכי הדין המייצגים מוכיחה כי השב"כ לא מבין את תפקידם". הוא הוסיף כי טענות הארגון נגד נערי הגבעות הן "בבחינת הכפשה שחושפת את אנשי השב"כ לתביעה בגין הוצאת לשון הרע".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים