שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מושלם: ג'וקוביץ' זכה באליפות אוסטרליה

  נוקאאוט מדהים בגמר הענקים: הסרבי נתן הופעה מחשמלת מול רפאל נדאל בדרך ל-3:6, 2:6, 3:6, הפך לשיאן הזכיות בטורניר עם שבעה תארים, נשאר בלתי מנוצח בגמרים במלבורן והתקרב לספרדי בדפי ההיסטוריה עם תואר גראנד סלאם מספר 15 בקריירה. הספרדי, שלא איבד מערכה באליפות עד היום, נכנע ללא תנאי

   

  נובאק ג'וקוביץ' (צילום: AFP)
  נובאק ג'וקוביץ'. הגביע שוב שלו(צילום: AFP)

   

  נובאק ג'וקוביץ' (צילום: AFP)
  שיאן הזכיות באוסטרליה(צילום: AFP)

   

  נובאק ג'וקוביץ' אליפות אוסטרליה (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

   

  היריבות עם הכי הרבה מפגשים אי פעם והכי הרבה מפגשים בגמרים, זאת שנצבעה בכל כך הרבה מתח, דרמה ואיכות במשך שנים, הפכה היום (ראשון) באליפות אוסטרליה להצגה הגדולה של נובאק ג'וקוביץ'. המדורג ראשון בעולם ניצח בגמר הענקים 3:6, 2:6, 3:6, זכה בתואר גראנד סלאם מספר 15 בקריירה וכתב עוד פרק מפואר משלו בספרי ההיסטוריה של הענף.

   

  זאת הייתה הופעה מחשמלת של הסרבי במלבורן, שהפך לשיאן הזכיות באוסטרליה עם תואר שביעי וראשון מאז 2016. הוא שמר על המאזן המושלם שלו בגמרים במלבורן, עלה למקום השלישי בטבלת הגראנד סלאמים אחרי נדאל (17) ורוג'ר פדרר (20), ועשה את זה בסטייל, עם טניס מופלא שהראה למה מדובר עדיין בשחקן הטוב בעולם. מאזן הראש בראש שלו מול נדאל השתפר ל-25:28 לזכותו. המשחק היום היה הרבה פחות צמוד מהמאזן...

   

   (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

   

  נובאק ג'וקוביץ' (צילום: AP)
  עוד מופע של הג'וקר. נובאק ג'וקוביץ'(צילום: AP)

  נובאק ג'וקוביץ' (צילום: רויטרס)
  גמר ענקים במעמד צד אחד(צילום: רויטרס)

  נובאק ג'וקוביץ' (צילום: AFP)
  איזו הופעה!(צילום: AFP)

  המגרש המרכזי בגמר אליפות אוסטרליה (צילום: getty images)
  המגרש המרכזי בגמר אליפות אוסטרליה. גמר חד-צדדי(צילום: getty images)

   

  נובאק ג'וקוביץ' (צילום: EPA)
  המשחק הזה היה שלו. ג'וקוביץ'(צילום: EPA)

   

  לפני המשחק נדאל קיבל מחמאות על השיפור הדרמטי בהגשות שלו ובאופן כללי על טורניר נהדר במהלכו לא איבד מערכה אחת (עד הגמר), אבל זה היה היום של ג'וקוביץ' מהפתיחה. הוא לקח את המערכה הראשונה עם 100 אחוזי זכייה בנקודות בהן הכניס את הסרב הראשון, ואיבד במהלכה נקודה אחת במשחקוני ההגשה שלו. במערכה השנייה נדאל עוד ניסה לחזור לתמונה, אבל ראלי של 16 חבטות סידר לג'וקר שבירה יקרה מפז. הוא שמר עליה במשחקון הדרמטי שהגיע אחר כך.

   

  נדאל הגיע לנקודת שבירה ראשונה במשחק במערכה האחרונה בה נשבר בעצמו כבר במשחקון השלישי, אבל ג'וקוביץ' לא ממש נתן לו להתקרב מעבר לכך. הוא סגר ערב אדיר מבחינתו, שלא השאיר זכר לגמר 2012 הבלתי נשכח שקיבלנו ביניהם באוסטרליה והגיע ל-5:53 שעות.

   

  נובאק ג'וקוביץ' עם רפאל נדאל (צילום: AFP)
  היום הם לא היו באותה רמה. ג'וקוביץ' עם נדאל(צילום: AFP)

   

  רפאל נדאל (צילום: AFP)
  נדאל המתוסכל על המגרש(צילום: AFP)

  אוהדים בגמר אליפות אוסטרליה (צילום: AFP)
  אוהדת מראה אהבה לג'וקוביץ'(צילום: AFP)

  נובאק ג'וקוביץ' (צילום: גטי אימג'ס)
  יש מושלם מזה?(צילום: גטי אימג'ס)

   הפעם ג'וקוביץ' היה צריך הרבה פחות זמן (שעתיים וארבע דקות בלבד) כדי לשים סימן קריאה נוסף על הקאמבק המדהים וההתאוששות מהפציעה, עם תואר גראנד סלאם שלישי רצוף. זה הרצף הכי ארוך בסבב מאז... נובאק ג'וקוביץ', שעשה דבר דומה בין 2015 ל-2016. שלוש שנים עברו, ולא הרבה השתנה. בגיל 31, נובאק ג'וקוביץ' שוב זולל תארים בקצב מפחיד. זאת פעם שלישית שהוא מחזיק בו זמנית בשלושה תארי גראנד סלאם. פדרר עשה את זה פעמיים, נדאל 0.

   

  זה היה ההפסד הכי משפיל של רפא בגמר גראנד סלאם - בפעם הראשונה בקריירה ודווקא בסיומה של אליפות משכנעת מאוד, הוא נוצח בשלוש מערכות במעמד הזה. מדובר גם בגמר הכי חד-צדדי באוסטרליה מאז שאנדרה אגאסי הפסיד רק חמישה משחקונים לריינר שוטלר ב-2003. המשחק היום היה גם קצר יותר מגמר הנשים אתמול בין פטרה קביטובה לאלופה נאומי אוסקה, שנגמר אחרי שעתיים ו-17 דקות.

   

  נובאק ג'וקוביץ' עם רפאל נדאל (צילום: AP)
  נובאק ג'וקוביץ' עם רפאל נדאל לפני המשחק(צילום: AP)

   

  מערכה ראשונה

  הפתיחה הייתה שייכת לג'וקוביץ'.
  הוא לקח על האפס את המשחקון הראשון ושבר את נדאל כבר במשחקון הבא, בדרך ל-0:2. גם את המשחקון הבא ג'וקוביץ' לקח בקלות, ובסך הכל עצר את נדאל על נקודה אחת בשלושת המשחקונים הראשונים (!) - 0:3.

   

  ג'וקוביץ' הגיע לנקודת שבירה גם במשחקון הבא, אבל נדאל לא היה מוכן לוותר כל כך בקלות על המערכה וצימק ל-3:1. ג'וקוביץ' לקח עוד משחקון קליל בדרך ל-1:4, ונדאל שוב עבד קשה כדי להקטין ל-4:2. הסרבי נשאר מושלם גם במשחקון ההגשה הבא, עלה ל-2:5 ואיבד נקודה אחת על הסרבים שלו רק במשחקון התשיעי - בדרך ל-3:6 מרשים במיוחד. זו הייתה המערכה הראשונה שנדאל הפסיד בטורניר. הנתון הבולט של המערכה: ג'וקוביץ' זכה ב-100 אחוז מהנקודות בהן הכניס את הסרב הראשון.

   

  רפאל נדאל (צילום: AFP)
  רפאל נדאל. ג'וקוביץ' היה גדול עליו(צילום: AFP)

   

  מערכה שנייה

  המערכה השנייה נפתחה צמוד. נדאל התחיל להשתחרר והתאמץ כדי לעלות ל-1:2. ג'וקוביץ' השווה ל-2:2, ובמשחקון הבא השיג את השבירה שחיפש כדי לייצר לעצמו מקדמה משמעותית. הנקודה האחרונה סיפקה ראלי של 16 חבטות וסידרה לסרבי 2:3 חשוב.

   

  במשחקון הבא קיבלנו רגע מפתח. נדאל הריח שבירה והגיע פעמיים לשוויון 40:40, אבל ג'וקוביץ' שוב היה שם במיטבו כדי לעלות ל-2:4, ולהשאיר את נדאל צעד אחד מאחוריו. השליטה המוחלטת שלו באה לידי ביטוי גם בהמשך, וסידרה לו יתרון 2:5 מבטיח. ג'וקוביץ' לא היה צריך הרבה יותר מזה כדי לעלות ל-2:6 ולהתקרב מאוד לזכייה שביעית באליפות אוסטרליה.

   

  נובאק ג'וקוביץ' (צילום: גטי אימג'ס)
  נובאק ג'וקוביץ'. חתיכת הופעה(צילום: גטי אימג'ס)

   

  מערכה שלישית

  נדאל הראה סימני חיים בפתיחת המערכה ועלה ל-0:1, אבל עם כל הכבוד, זה היה עדיין היום הגדול של ג'וקוביץ'. הסרבי פתח מחדש מבערים, שבר את ההגשות שוב וטס ל-1:3. במצב של 2:3 נדאל הגיע לנקודת שבירה ראשונה במשחק, אבל ג'וקוביץ' לא נתן לו להתקרב, ועלה ל-2:4. 

   

  ההמשך לא סיפק טוויסט בעלילה. ג'וקוביץ' שמר על היתרון, והמשיך כל הדרך ל-3:6 במערכה ולניצחון מוחץ בגמר, שסידר לו תואר גראנד סלאם מספר 15 בקריירה ושביעי במלבורן.


  פורסם לראשונה 27/01/2019 10:37

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים