שתף קטע נבחר

תיעוד: ביקשה ברכה ל"חולה" - ושלפה עשרות אלפי שקלים מכיסי קשישים

כתב אישום נגד תושבת חולון תיאר מקרים רבים שבהם הצליחה להוציא כספים מכיסי קורבנותיה. "אני לא הכי טובה, נתפסתי הרבה פעמים", סיפרה הנאשמת לחוקריה. נהג מונית שהואשם בסיוע: "קיבלתי 250 שקל ליום"

 

 

רות מנג'ם, בת 60 מחולון, הספיקה כבר לצבור מאות הרשעות בתיקים פליליים. תיעוד שמתפרסם הבוקר (יום א') חושף את שיטת הפעולה העיקרית שלה לכיוס כספים: מנג'ם הייתה מבקשת מקורבנותיה לברך נהג "חולה" תמורת תשלום סמלי, ומחכה לשעת כושר כדי לחפון את כיסו של המברך. כך מתואר בכתב אישום שהוגש נגדה בשבוע שעבר בגין 39 מקרים של כייסות עשרות אלפי שקלים מגברים, רובם קשישים. סניגורה של מנג'ם: "בניגוד לטענת המשטרה למרשתי אין מאות הרשעות." צפו בתיעוד מעשיה של הנאשמת.

 

לפי כתב האישום, מנג'ם צדה את קורבנותיה באזור המרכז בעזרת נהג מונית. אחרי איתור הקורבן, היא הייתה ניגשת אליו, מציגה לו שטר של כסף ומבקשת ממנו סיוע בברכה להחלמת "החולה" שהתלווה אליה. בחלק מהמקרים התוארים ביצעה מנג'ם את המיוחס לה בבתי עסק. במקרים אחרים היא ביקשה מהקורבן לקטוף לה פרח ובעת שזה היה מתכופף - מנג'ם כייסה אותו. 

אישה מכייסת אנשים (באדיבות משטרת ישראל)
מנג'ם חופנת את כיסו של אחד מקורבנותיה(באדיבות משטרת ישראל)

באחד המקרים המתוארים בכתב האישום ניגשה הנאשמת לאדם בפתח תקווה והציגה לו שטר של 100 שקלים. מנג'ם אמרה שהיא רוצה לתרום 50 שקלים לבית כנסת וביקשה ברכה. כשהקורבן התכופף לברך את הנהג "החולה" - הנאשמת שלפה מכיסו 30 אלף שקלים.

 

במקרה אחר בפתח תקווה, הציעה הנאשמת 20 שקלים לגבר שיקטוף לה פרח. כשהאיש התכופף, היא כייסה את ארנקו ובתוכו 3,500 שקלים, כרטיסי אשראי ומסמכים נוספים.

אישה מכייסת אנשים (באדיבות משטרת ישראל)
(באדיבות משטרת ישראל)

במקרה אחר, שאירע בתל אביב, הבחינה הנאשמת בקבוצת מטיילים. היא ניגשה לאחד מהם, הושיטה לו 20 שקלים וכייסה ממנו את ארנקו שהכיל 400 שקלים וכרטיס אשראי. עם הכרטיס, כך מתואר בכתב האישום, ביצעה מנג'ם כמה רכישות.

 

במקרה אחר הבחין עובד במוסך כי הנאשמת מחטטת ברכב. הוא שאל אותה לפשר מעשיה, ומנג'ם השיבה כי היא "מחפשת נייר". העובד הציע לה לבוא איתו למשרד, נתן לה גליל נייר - ובמהלך השיחה ביניהם כייסה ממנו מנג'ם 7,500 שקלים.

 

עוד תואר בכתב האישום מקרה שבו נכנסה הנאשמת לעסק להמרת כספים בבני ברק ובביקשה להחליף 10 דולרים לשקלים. אדם ששהה בעסק כויס על ידי מנג'ם בסכום של עשרת אלפים אירו.  

 

הנאשמת קשרה את עצמה למיוחס לה, וטענה להגנתה כי הנהג שהסיע אותה גרר אותה לביצוע את המעשים. היא הוסיפה כי למדה בעצמה כיצד לכייס קורבנות. "אני לא הכי טובה, נתפסתי הרבה פעמים", אמרה מנג'ם לחוקריה.

 

במקביל הואשם יחד עימה גם נהג המונית מיכה פרץ, בן 45 מפתח תקווה. כתב האישום מייחס לו 11 מקרים בעבירות של גניבה. פרץ טען בחקירתו כי נקלע לחובות, ולכן חבר לנאשמת לצורך השגת כסף קל. הוא ציין עוד כי קיבל ממנה שכר יומי בסך 250 שקלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות משטרת ישראל
רות מנג'ם בפעולה
באדיבות משטרת ישראל
מומלצים