שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  צילומי משפחה - יחד עם הפונדקאית

  לירון ומתן עשו צילומי משפחה עם התאומים שלהם והפונדקאית שהגיעה מארה"ב כדי לבקר אותם בישראל. "היא חלק בלתי נפרד מהמשפחה שלנו ומסיפור חייהם של ילדינו"

  כשלירון ומתן נתן לבו מעמק יזרעאל עשו צילומי משפחה עם התאומים שלהם, היה להם ברור שג'ייד, הפונדקאית, תהיה חלק מהחגיגה. הסיפור על הקשר הייחודי שלהם מתחיל ברצון להיות הורים ונמשך בקשר מיוחד שנוצר במהלך התהליך.

   

  משפחת נתן לבו (צילום: דפנה בן נון)
  "הרגשה של משפחה מורחבת"(צילום: דפנה בן נון)

  "אנחנו יחד חמש שנים. לפני שלוש שנים וחצי התחתנו והתחלנו להתעניין בפונדקאות בשלב יחסית מוקדם בקשר שלנו כי שנינו ידענו שזה הכיוון שלנו בחיים", מספר לירון. "אחרי בירור, החלטנו ללכת על תהליך פונדקאות בארה"ב, בעזרת חברת BabyBloom, ותוך שבועיים כבר הכרנו את ג'ייד בסקייפ וזה היה כמו כפפה ליד".

   

  מתי נפגשתם לראשונה?

  "כחודש לפני שהחזירו את העוברים לרחם שלה, נסענו לפגוש אותה ואת המשפחה שלה ולראות איפה היא חיה. התאהבנו במקום הפסטורלי על גדות אגם 'קור ד'אלן', התמלאנו השראה והערצה לאישה המיוחדת הזו, אם חד הורית לארבעה ילדים שעושה הכל בכוחות עצמה. על אף שיש לה חבר, היא לא נתמכת בו כלכלית ועובדת בשתי עבודות.

   

  "במהלך ההיריון היא קנתה בית גדול יותר, החלום האמריקאי מה שנקרא. לשם המעבר היא שכרה רכב גדול, ויצא שהרכב הפרטי שלה היה פנוי וגם הקומה התחתונה בבית החדש הייתה פנויה לגמרי. במהלך ביקור נוסף כשהיינו אצלה באמצע ההיריון, היא דרשה שנגור אצלה ונשתמש ברכב שלה כדי שלא נבזבז עוד כסף מיותר.

   

  "בהתחלה לא ידענו איך להגיב ופחדנו שאולי זה יותר מדי קרוב, אבל כשנסעתי אליה לקראת הלידה והייתי אצלה כשבועיים עד שבעלי הצטרף, ההרגשה כבר הייתה אחרת לגמרי.

   

  "מערכת היחסים שנרקמה בינינו הביאה להרגשה של משפחה מורחבת, כמו אחות שנמצאת מעבר לים, וכך גם היא מכנה אותנו - 'האחים שלי מישראל'. ואכן גרנו איתה ועם משפחתה עד הלידה, בילינו עם הילדים שלה והקלנו עליה עד כמה שיכולנו בזמן שהיא סוחבת את שני ילדינו בשבועות מתקדמים של ההיריון".

   

  גרו יחד לפני ולאחר הלידה (צילום: דפנה בן נון)
  גרו יחד לפני ולאחר הלידה(צילום: דפנה בן נון)

  איך הקשר נשמר לאחר הלידה?

  "לאחר הלידה נשארנו עוד כשבועיים. ג'ייד שאבה חלב והייתה מניחה את הבקבוקים בפתח הדלת שלנו. ג'ייד זכתה להיות עם הילדים והפרידה מהם הייתה ממושכת יותר וכך הקלה עליה לדבריה.

   

  "מאז שהכרנו ועד היום יש לנו קבוצת ווטסאפ פעילה בשם 'Family Journey' שבה היא הייתה שולחת כל שבוע תמונה של הבטן הגדלה ולאחר הלידה התחלנו אנחנו לשלוח תמונות של הילדים שגדלו וגדלו בקצב מדהים. 

   

  "תכננו להיפגש באמצע, אולי באירופה, בקיץ הקרוב כי הטיסות לא זולות בין ישראל לארה"ב, אבל אנחנו לא יכולנו יותר לחכות והצענו לה לבוא עכשיו במהלך החורף, כשהטיסות זולות יותר. ג'ייד מייד נרתמה, ביקשה חופש של שבוע וסידרה שהילדים שלה יהיו אצל אבא שלהם. טיילנו ברחבי הארץ והיא מאד התרגשה מירושלים בעיקר, הופתעה מכמויות האוכל אבל התענגה על כל ביס. הבוקר היא יצאה לדרכה חזרה הביתה".

   

  קראו עוד:

  "רוצה להעניק ילד למשפחה אחרת"

  אחרי אובדן השלישייה - הגיעו התאומות

  אוהד חיטמן: "אני לא שונה מכל אבא אחר"

   

  לפני חצי שנה בני הזוג עשו צילומי משפחה, כשילדיהם חגגו שנה, אצל הצלמת דפנה בן נון. במהלך תכנון השבוע עם ג'ייד, בו הייתה תכנית מפורטת לכל יום, עלה לי הרעיון לעשות שוב צילומי משפחה יחד איתה. "זה היה די מתבקש", אומר לירון. "התמונות הוציאו החוצה את האמת הכי יפה של ג'ייד עם הילדים, כמו שהיא אומרת - היא רואה בהם אחיינים שנמצאים בארץ אחרת והמפגש איתם הרגיש כמו איחוד של משפחה שלא ראתה הרבה זמן.

   

  "כשהכנסנו את ג'ייד לחיים שלנו היא נשארה גם אחרי שהילדים נולדו ותישאר עוד הלאה לשנים רבות. היא חלק מסיפור חייהם של הילדים שלנו והם ידעו בדיוק מי היא ומה מקומה במשפחה שלנו. אני חושב שכשעידו גרינברג (מעצב החולצות. ל.ע) הגה את המשפט הזה, לזה בדיוק הוא התכוון – משפחה היא מה שהלב מרגיש ולא רק קשר דם ישיר".  

   

  בילו שבוע יחד בישראל (צילום: דפנה בן נון)
  בילו שבוע יחד בישראל(צילום: דפנה בן נון)

  אילו תגובות קיבלתם?

  "קיבלנו תגובות מאוד חמוד מהמשפחות והחברים שמאד התרגשו גם לפגוש אותה באופן אישי במהלך השבוע. הם אגרו במשך שנתיים וקצת כל כך הרבה אהבה והערצה לאישה הזאת ששינתה לא רק את חיינו אלא גם את חייהם באופן ישיר, והשבוע סוף סוף יכלו להביע את זה כלפיה באופן אישי".

   

  איך ג'ייד הרגישה בצילומים?

  "עדכנתי אותה שאנחנו נעשה צילומי משפחה בזמן שהיא הייתה באריזות אי שם בארה"ב אז היא אמרה שתארוז בגדים בהתאם. היא מאד התרגשה, ובצילומים עצמם יכולתי לראות את זה בעיניים שלה. היא מבינה תוך כדי תנועה, כל פעם מחדש, כמה היא חלק בלתי נפרד מהמשפחה שלנו. היא מלאת הערכה על כך כי מערכת היחסים שלה עם ההורים שלה לא כל כך טובה והמשפחה שלה היא בעיקר משפחה שהיא בוחרת, ואנחנו ברי מזל שהיא בחרה גם בנו".

   

  משפחת נתן לבו (צילום: דפנה בן נון)
  "ג'ייד היא חלק מסיפור חייהם של הילדים"(צילום: דפנה בן נון)

  ומה דעתך על כך שאין הליך מסודר של פונדקאות בארץ?

  "לצערי המדינה שלנו מנסה להצטייר כליברלית אבל כנראה שהיא לא באמת מוכנה עדיין להתקדם אל העתיד ולהבין שיש משפחות בכל מיני צורות. הניסיון לעצור את זה לא עושה שום תועלת חוץ מפגיעה באוכלוסיות שממשיכות להרגיש מנודות משאר האוכלוסייה בארץ.

   

  "אני חייב לציין שלהרגשתנו הבעיה נמצאת בדרגים הגבוהים ולא בעם עצמו. אנחנו מקבלים הרבה תמיכה ואהבה מהאנשים שסובבים אותנו, במוסדות הציבוריים, בקופות חולים ובמסגרות של הילדים יש חיבוק ענק שמדגיש מאוד את העובדה שגם הם מצרים על המצב הקיים בארץ. הבחירה שלנו הייתה לא לשבת בחיבוק ידיים ולחכות שמשהו יקרה פה אלא להתמודד עם המצב הקיים ועם כל הכאב לעשות את התהליך הזה רחוק מהבית.

   

  לכתבות נוספות - היכנסו לפייסבוק הורים של ynet

   

  "באשר לטענות על ניצול האישה, בקיץ האחרון קמו כאן כמה קולות חזקים של נשים בארץ שהיו ועודן פונדקאיות וביקשו בכל לשון: 'אל תחליטו בשבילי'. נשים שבוחרות להיות פונדקאיות ראויות להערצה ואהדה ואני חושב שאם לרוב האנשים היה את האופי שיש להן המצב היה נראה אחרת לגמרי. הן מבינות את היכולת האדירה שלהן להשפיע ולשנות חיים של אנשים והן קמות ועושות את זה בלב שלם ורחב בממדים שאני לא יכול לתאר בכלל.

   

  "כשג'ייד שומעת דיבורים כאלה של אנשים על מעמד האישה וטענות לניצול היא מתעצבנת שמישהו מנסה לדבר בשמה, משל הייתה חומר ביד היוצר שאין בו כוחות לעמוד בפני עצמו. לדעתי זה בדיוק הזלזול באישה, לנסות ולהחליט בשבילה ולדבר בשמה.

   

  "בתור ילד שגדל עם אם חד הורית ואחות גדולה, מי כמוני יודע כמה אישה היא היצור הכי חזק עלי אדמות ואל לנו לנסות ולהמעיט בערכה. נשים כאלה שעושות שינוי אדיר בעולם הן אחת התקוות שהאנושות עוד צועדת קדימה ויש עוד טוב בעולם הזה".

  "נשים שבוחרות להיות פונדקאיות ראויות להערצה" (צילום: דפנה בן נון)
  "נשים שבוחרות להיות פונדקאיות ראויות להערצה"(צילום: דפנה בן נון)

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דפנה בן נון
  "זו האישה ששינתה את חיינו"
  צילום: דפנה בן נון
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים