שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

רכילות עסקית: איפה פגשה רונית רפאל בת מלוכה אפריקאית?

יו"ר קק"ל ושר הביטחון לשעבר ליברמן שמים את הפוליטיקה בצד, כדורסלן העבר שהפך לבורר וגם: איזה בית קפה מפנק את הכלבים התל אביביים?

רונית רפאל משתלטת על דאבוס

מותג הקוסמטיקה L RAPHAEL GENEVE, שבבעלות רונית רפאל, העניק חסות מרכזית לערב הגאלה שארגנו נציגי האמיריות הערביות בדאבוס שבשוויץ במהלך הוועידה הכלכלית שנערכה בעיר. לא מעט מנסיכי האמירויות הם לקוחות קבועים של המותג כשהם שוהים בז'נבה.

 

מה עשו שגריר האיחוד האירופי, קונסול ליטאי ומיליארדר בינ"ל במרינה הרצליה

רכילות עסקית: וויסקי במיליון דולר ומי אכל חגבים?

ומי לא בא לחתונת בנם של רות ומאיר שטרית?

 

רפאל נראתה נרגשת במיוחד, וכמובן אספה חיוכים למזכרת מהערב, אליו הגיעו גם מלכת ממלכת קסאי שברפובליקה הדמוקרטית של קונגו (שגם מכונה "קונגו-קינשאסה" על שם עיר בירתה, להבדילה מהרפובליקה של קונגו שגם נקראת "קונגו-ברזוויל"). אליה הצטרפו הנסיך מממלכת קסאי וכן שגרירת ישראל באו''ם, אביבה רז-שכטר. בערב הוצגה גם התכנית הבינלאומית שמובילה רפאל: ״הסוד של תום״, שמתמקדת בהעלאת המודעות להתעללות בילדים בתוך המשפחה.

מלכת קונגו, נסיך קונגו, רונית רפאל ואביבה רז-שכטר שכטר (צילום: דניאל אופלינגר)
מלכת קונגו, נסיך קונגו, רונית רפאל ואביבה רז-שכטר שכטר(צילום: דניאל אופלינגר)

 

ט"ו בשבט מקרב לבבות

יו"ר קק"ל דניאל עטר ושר הביטחון לשעבר ח"כ אביגדור ליברמן נטעו עץ זית בקיבוץ ראש צורים בגוש עציון בנוכחות כ-400 מילדי הגנים של הישוב. עטר - חבר מפלגת העבודה וח"כ לשעבר אמר בחיוך לליברמן: "אני לא מהמפלגה שלך, אבל כשר ביטחון קיבלת החלטה והורית להזיז את הבסיס הצבאי חטמ"ר עציון, כדי לאפשר בניית 1600 יחידות דיור על אדמות קק"ל. יש רגע שצריך לשים פוליטיקה בצד ולומר שבשביל החלטות מסוג זה בוחרים מנהיגים שיודעים לקבל החלטות נכונות". בטקס השתתפו סגן יו"ר קק"ל זאב נוימן וחבר דירקטוריון קק"ל אמיר שניידר.

אביגדור ליברמן ודני עטר (צילום: אבי חיון, מערך ההסברה של קק
אביגדור ליברמן ודני עטר(צילום: אבי חיון, מערך ההסברה של קק"ל)

 

רשות הטבע והגנים מחפשת נשיא ותורמים

שאול גולדשטיין, מנכ"ל רשות הטבע והגנים נפגש עם מנהיגים בקהילה היהודית בארה"ב, במטרה לאתר נשיא ולגייס חברי הנהלה נוספים לקרן לשמירת הטבע והמורשת בישראל. הוא נפגש עם מנהיגים יהודים ואוונגליסטים ועם תורמים קיימים וחדשים, במטרה לחזק את הקרן, וקידם גיוס תרומות לפרויקטים בישראל, בהם רכישת ציוד לכיבוי שריפות בשמורות בדרום, פרויקט חפירות ושחזור עתיקות, אימוץ כיתות במגזרים ייחודיים.

 

בין היתר פגש את מלקולם הונליין, סגן יו"ר ועידת הנשיאים, דייוויד וסטייסי קאופמן – יושבי הראש של הקרן לשמירת הטבע והמורשת בארה"ב. עד היום גייסה הקרן כמה עשרות מיליוני שקלים שמאפשרים לה להשקיע בפעילות בה הממשלה לא משקיעה, שנועדו לחבר קהילות לערכי הטבע והמורשת בארץ, ולהגביר את התיירות לארץ.

דייוויד קאופמן, שאול גולדשטיין, מלקולם הונליין, סטייסי קאופמן (צילום: יח
דייוויד קאופמן, שאול גולדשטיין, מלקולם הונליין, סטייסי קאופמן(צילום: יח"צ)

 

הרווחים הצפויים מזנקים, וסאני חוגגים

חברת סאני תקשורת ציינה התחלה של שנת פעילות חדשה. היו"ר והבעלים של סאני תקשורת יעקב לוקסנבורג (לוקסי) והמנכ"ל משה פרי הזמינו את כל עובדי החברה לערב של קולינריה ומוסיקה. לוקסנבורג הגיע עם חיוך בעקבות הדיווח לבורסה על זינוק החברה בשיעור של כ-50% ברווח השנתי הצפוי.

יעקב לוקסנבורג (לוקסי), מורן ניניו, ליאת ויסבורד ראובני, עדי מזורי, משה פרי (צילום: דניאל אופלינגר)
יעקב לוקסנבורג (לוקסי), מורן ניניו, ליאת ויסבורד ראובני, עדי מזורי, משה פרי(צילום: דניאל אופלינגר)

 

מנכ"ל אל על מסייר באלו"ט

מנכ"ל אל על, גונן אוסישקין, ערך סיור עמוס ביחד עם צוות מחטיבת משאבי האנוש של אל על, שהובילה יהודית גריסרו - סמנכ"ל משאבי האנוש בחברה, במעון אלו"טף בנתניה. אל על ובנק הפועלים שותפות בפעילות למען עמותת אלו"ט, במסגרתה נאספים כספים במטוסי אל על ("כסף קטן-גדול") ומועברים כתרומה לאלו"ט, העמותה למען המאובחנים על הרצף האוטיסטי. בסיום הסיור קיבל אוסישקין תמונה פרי יצירתם של ילדי אלו"ט.

גונן אוסישקין (צילום: סיון פרג')
גונן אוסישקין(צילום: סיון פרג')

 

נשארו עלומים

בבית הפלמ"ח בת"א הושק הספר "הכ"ג – שליחות עלומה", שכתב מרדכי נאור, ובו מונצח פועלו של יהודה דקל – לוחם פלמ"ח בתש"ח וקצין שריון – סא"ל במיל', ששימש מנכ"ל המחלקה להתיישבות של הסוכנות היהודית ויו"ר הוועד המנהל של המועצה לשימור אתרים ומייסדה.

 

נראה נרגש במיוחד: יו"ר הספרייה ע"ש יהודה דקל - בנו, איש העסקים בועז דקל. במרכז הספר פרשת כ"ג יורדי הסירה, מה שהביא לאירוע כ-200 מקרובי משפחות הכ"ג, סגן מפקד זרוע הים בצה"ל - תא"ל שי אלבז, מפקדי חיל הים לשעבר - האלוף זאב אלמוג והאלוף דודו בן בעש"ט, קציני חיל הים לדורותיו, ותיקי הפלמ"ח, ראשי המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל, וכמובן נציגי משפחת דקל.

בועז דקל, דודו בן בעט
בועז דקל, דודו בן בעט"ש. שי אלבז, זאב אלמוג(צילום: פרטי)
 

 

איצקוביץ' רוצה חוכמה

ועוד משלנו בוועידה בדאבוס: ד"ר סמדר איצקוביץ' - ראש האגף לפיתוח תעשייה וחדשנות בעיריית אשדוד והמייסדת על עמותת Israel livinig lab, מיזם שמחבר בין גופי מחקר מובילים כמו אוניברסיטת MIT וחברות כמו ג'נרל מוטורס, שמטרתו להפוך את ערי העולם לחכמות ולהוריד לאפס את מספר ההרוגים והנפגעים בתאונות דרכים.

סמדר איצקוביץ' (צילום: יח
סמדר איצקוביץ'(צילום: יח"צ)
 

 

שלושה מיליון שקלים לילדים בסיכון

לאחר ספירה מדויקת הסתבר, שכשלושה מיליון שקלים נתרמו בערב הגאלה של העמותה לקידום החינוך תל-אביב יפו. חלק מהכסף נאסף באמצעות "מכירת שולחנות", כשעלות שולחן לא ירדה מאלפי שקלים, וחלק באמצעות הפילנתרופים, שנכחו בערב. במהלך הערב הודיעו על חניכת מעבדת מדעים ניידת, שנתרמה ע"י איש העסקים מבוסטון - הפילנתרופ מרק גלפנד. ההערכה היא, שעלות המעבדה מגיעה לכמיליון שקלים.

 

באירוע נכחו כ-1,500 מוזמנים, וכל ההכנסות יועברו לפעילות העמותה בקרב ילדים ונוער בסיכון. את האירוע פתח ד"ר דוד פורטוביץ, מייסד ומנכ"ל העמותה, שסיבר את השומעים בנתוני העוני בישראל. במהלך הערב הוענקו אות ידיד נפש לאיש העסקים אלפרד גרפילד מלונדון ואות השותף החברתי להראל ביטוח פיננסים.

 

נכחו: איש העסקים חיים הורביץ, בנו של מנכ"ל טבע לשעבר – אלי הורביץ, אשר גרינבאום – מנכ"ל כיל לשעבר, אבנר סטפק, ד"ר ציפי ויגאל לנדאו – ממקימי רציו, עו"ד נחום פינברג, אורית בנבנישתי - מנכ"לית תגבור, דורון גינת – משנה למנכ"ל הראל ביטוח, יוסי ומלי שור – בעלי יקב 1848.

חיים הורביץ, דוד פורטוביץ, מרק גלפנד, אלפרד גרפילד (צילום: אמיר מאירי)
חיים הורביץ, דוד פורטוביץ, מרק גלפנד, אלפרד גרפילד(צילום: אמיר מאירי)

ציפי ויגאל לנדאו (צילום: אמיר מאירי)
ציפי ויגאל לנדאו(צילום: אמיר מאירי)

  

קליין: בורר בין כדורסל לעסקים

בסיומו של קורס ישוב סכסוכים ובוררויות בפקולטה למשפטים באוניברסיטת ת"א הסתבר, שבין כל המשפטנים שנטלו חלק בקורס, נמצא היו"ר המיתולוגי של הפועל ירושלים בכדורסל - דני קליין, שהצעיד את הקבוצה הירושלמית מסכנת פירוק כלכלית ועד לזכייה בגביע אירופה, תוך שהוא מגייס חסויות ענק.

 

קליין, שנמצא היום בעולם העסקי ומתמחה בעיקר בעסקאות נדל"ן בארץ ובחו"ל, הוסיף כך לרזומה שלו את התואר "בורר".

דני קליין (צילום: יח
דני קליין(צילום: יח"צ)
 

 

שירותי זיווג לכלבים - בבית קפה

הבעלים של קפה גרג החליטו לדאוג לכלבים, ולכן הקימו בסניף שלהם בדיזנגוף סנטר מתחם מיוחוד לשם כך. אז קפה לא יוגש לכלבים, אבל בזמן שהבעלים ישתו את הקפה, יוכלו הכלבים לשחק בפינת המשחקים, וגם שירותי בייביסיטר וזיווג יינתנו במקום.

  (צילום: אלעד גוטמן)
מתחם הכלבים של גרג(צילום: אלעד גוטמן)
 

 

מזוזה למחסני חשמל

מחסני חשמל מבית אלקטרה פתחה חנות דגל בראשון לציון. לפתיחה התייצבו המנכ"ל שמואל מנדזיצקי, סמנכ"ל הסחר של תחום המחשוב והדיגיטל ברשת – לירון כץ, וסמנכ"ל השיווק והמכירות - ארמו דריהם. את המזוזה קבע הרב מידן דריהם.

הרב מידן דריהם, שמואל מנדזיצקי, ארמו דריהם ולירון כץ (צילום: יח
הרב מידן דריהם, שמואל מנדזיצקי, ארמו דריהם ולירון כץ(צילום: יח"צ)
 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דניאל אופלינגר
רונית רפאל עם משפחת המלוכה של קונגו
צילום: דניאל אופלינגר
מומלצים