שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  המשטרה איתרה טרקטורונים שנגנבו, במצוד נחשפו גידולי סמים

  חמישה טרקטורונים נגנבו מתושבי מרכז הארץ ששהו בחוות בודדים ברמת הנגב. הם חיפשו אחריהם באופן עצמאי וגילו כמויות גדולות של מריחואנה. המשטרה הצליחה להחזיר להם ארבעה מהכלים שנגנבו

   

  החזרת הטרקטורונים שנגנבו

  החזרת הטרקטורונים שנגנבו

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  קבוצת נהגי טרקטורונים שיצאה במצוד אחרי גנבים שגנבו מהם חמישה טרקטורונים, מצאה ארגזים מלאים במריחואנה ודיווחה על כך למשטרה. זה נגמר במבצע ובהישג: בשבוע שעבר הם קיבלו הודעה כי נמצאו ארבעת מחמשת הטרקטורונים שנגנבו, והכלים הוחזרו להם בתחנת המשטרה בדימונה.

   

  לפני כחודשיים שהתה קבוצת נהגי טרקטורונים ממרכז הארץ בצימר בחוות בודדים ברמת הנגב. בלילה, באמצע סופת חול קשה, אלמונים גנבו מהם חמישה טרקטורונים ושלוש עגלות. חברי קבוצת המטיילים, שטיולי שטח אינם זרים להם, החליטו להתחקות אחר הגנבים. במשך שבועות, בכל סוף שבוע, הם יצאו לנגב באזור ביר הדג' וחיפשו אחרי הרכוש הגנוב שלהם, בניסיון למצוא את הטרקטורונים הגנובים.

   

  "עשינו חיפושים מעמיקים, העברנו מסר לתושבי האזור שלא נרפה", סיפר אורי רפפורט (63) תושב המרכז. "פעמיים הצטרפו אלינו גם שוטרים". את הטרקטורונים הם לא הצליחו לאתר אבל גילו משהו אחר. "מצאנו שם גידולי סמים, ארגזים מלאים במריחואנה, 20 קילו".

   

  נהגי טרקטורניסטים טרקטורן נגנב גנבים סמים משטרה (צילום: אורי רפפורו )
  שדה המריחואנה שמצאו נהגי הטרקטורונים(צילום: אורי רפפורו )

  נהגי טרקטורניסטים טרקטורן נגנב גנבים סמים משטרה (צילום: אורי רפפורו )
  (צילום: אורי רפפורו )

  נהגי טרקטורניסטים טרקטורן נגנב גנבים סמים משטרה (צילום: אורי רפפורו )
  קבוצת נהגי הטרקטורונים (צילום: אורי רפפורו )
  רפפורט וחבריו מספרים שנדהמו ממה שראו במהלך חיפושיהם. "אני אומר בעצב - גדלתי בארץ ישראל אחרת", אמר רפפורט. "עצוב לנו מאוד לגלות את זה. גילינו חממות ושדות מכוסים ברשתות הסוואה תקניות של צה"ל".

   

  לאחר שהוגשה תלונה על גניבת הטרקטורונים, הוקם צוות חקירה מיוחד בתחנת דימונה במרחב הנגב, שביצע מיקוד מאמץ חקירתי, אכיפתי ומודיעיני. בשבוע האחרון התקשרו שוטרי תחנת דימונה לנהגי הטרקטורונים והודיעו להם כי הצליחו לאתר ארבעה מתוך חמשת הכלים שנגנבו. ביום חמישי הגיעו הנהגים לתחנה וקיבלו בחזרה את הרכוש שלהם. "מפקד התחנה שמר איתנו על קשר והתאמץ", אומר רפפורט. "הם עשו עבודת מודיעין נהדרת. הם היו דבקים במטרה ולא הרפו".

   

  "המאבק בעבירות רכוש הוא מתמשך ולא ניתן לאזור המדברי לשמש לביצוע עבירות כנגד האזרח הנורמטיבי", נמסר מהמשטרה.

   

  המריחואנה שמצאו נהגי הטרקטורון היא רק כמות קטנה ממה שהמשטרה איתרה בשנה האחרונה. לאחר הקמת המכשול הגדול בגבול מצרים, החלו תושבים בפזורה הבדואית לגדל סמים בשטח ישראל במקום לייבא אותם מחצי האי סיני. במקרים רבים הם מנצלים שטחים פתוחים, כולל שטחי אש ואימונים של הצבא. השיטה פשוטה: זורעים ומפזרים מיכלי השקיה, מסווים את החממות וקוצרים את הרווחים.

   

  המשטרה פועלת נגד מגדלי הסמים במישור המודיעיני ובפעילויות סיור שהיא עושה. במהלך סופי השבוע היחידה האווירית של המשטרה מבצעת טיסות במטרה לאתר חממות, ובמהלך השנה האחרונה אותרו כ-150 חממות עם יותר משישה טון מריחואנה.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים