שתף קטע נבחר

הצמח ששווה מיליארדים: אישור הקנאביס פותח עידן כלכלי חדש בישראל

אחרי שנה וחצי - הממשלה אישרה להפוך את הקנאביס לענף יצוא, והוא צפוי להפוך לאחד העיקריים ביצוא הישראלי. גורמים בענף: היצוא יתקרב תוך כמה שנים ל-10 מיליארד שקל בשנה. פרשנות

מה שאושר אתמול (א') בממשלה אינו סתם "עוד החלטה". מדובר בהחלטה שתפתח עידן כלכלי וחברתי חדש בישראל.

 

הממשלה אישרה יצוא קנאביס רפואי מישראל

ישראל מתחילה לייצא קנאביס - כל מה שצריך לדעת

ברק מוותר על הטובות של ביבי: אינטרקיור תייצר קנאביס בחו"ל

 

אף שבשנים האחרונות ההתייחסות לחומר הייתה במישור הפלילי - עם אלפי תיקים שנפתחו בגין גידול הצמח, מסחר בסם ושימוש בו, ועונשי מאסר, עבודות שירות וקנסות - מחקרים שבו והוכיחו שקנאביס אינו רק מקור לסם, שעלול להיות מסוכן, אלא שהוא מועיל מאוד למחלות שונות, בעיקר קשות וכואבות במיוחד. בתוך כמה שנים, התירו 40 מדינות שימוש בקנאביס למטרות רפואיות, ובחלקן הותר השימוש לכל, לא רק לחולים.

קנאביס בקזחסטן (צילום: david poche)
קנאביס. מהפכה בענף היצוא(צילום: david poche)
 

גם בישראל כבר הוקמו שמונה חוות לגידול קנאביס, ולאלפי אזרחים יש אישור לקנותו כדי להקל על מכאוביהם, אך רק כעת הגיעה המהפכה, עם האישור להפוך את הקנאביס לענף יצוא, הצפוי להניב למשק כארבעה מיליארד שקל בשנה. המשמעות: הענף הזה יעקוף עשרות ענפים אחרים, ויהפוך לאחד העיקריים ביצוא הישראלי. אלפי ישראלים יעבדו בחוות הקנאביס, יחתמו על הסכמי סחר בסם, ואולי אף יאיישו סניפים של חברות היצוא במדינות אחרות.

 

 

העיכוב של שנה וחצי במתן האישור, מאז המלצת הוועדה הממשלתית לאשר יצוא, סגר כמה שווקים בפניו, כי אחרים מיהרו לשווק להם. עם זאת, היו חברות ישראליות שהימרו על האישור הממשלתי, וכבר חתמו הסכמים ליצוא קנאביס עם מדינות כמו קנדה וגרמניה, שזכו כעת בחותמת.

 

בענף החדש חזו אתמול כי יצוא הקנאביס יתקרב תוך כמה שנים ל-10 מיליארד שקל בשנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים