שתף קטע נבחר

5 שנות מאסר לדורס שוטר בנצרת: "זה לא צדק"

ג'ורג' גרייב, בן 21, הורשע בהריגתו ובהפקרתו של השוטר נתן יוסיפוב לאחר שניסה לחמוק מבדיקת רישיונות בפברואר 2016. אלמנת השוטר צעקה על השופט: "איזה מין יהודי אתה, אתה לא מתבייש?"

בית המשפט המחוזי בנצרת גזר הבוקר (שלישי) חמש שנות מאסר על ג'ורג גרייב, בן 21 מנצרת, שהורשע בדריסה והריגת השוטר השוטר רס"ב נתן יוסיפוב, שהורה לו לעצור לבדיקה - והימלטות מהמקום. הוא הורשע בעבירות של הריגה והפקרה בתאונה. בפרקליטות מחוז צפון, שם ביקשו לפחות שבע שנות מאסר לגרייב, אמרו כי ילמדו את גזר הדין ואז יוחלט אם לערער.

 

נתן יוסיפוב ז"ל ובנו אלירן ()
נתן יוסיפוב ז"ל ובנו אלירן

מלבד חמש שנות המאסר בפועל נגזרו על גרייב 15 שנות פסילת רישיון, קנס של 4,000 שקל ופיצוי למשפחה בסך 40 אלף שקל. אבישג, אלמנתו של יוסיפוב ז"ל, פרצה בצעקות כלפי השופט: "זה לא צדק. חיים של בן אדם שווים חמש שנים? אם זה היה יהודי שרוצח ערבי זה לא היה נגמר ככה".

 

אבישג זעקה עוד בכאב: "החיים שלי נגמרו וזה מה שאתה נותן, חמש שנים? זה הצדק שיש לך בלב? איזה מין יהודי אתה, אתה לא מתבייש? אתה צריך להתבייש. זה לא צדק מה שהיה פה, זה גועל נפש. אין צדק במדינת ישראל. מאחלת שיקרה לכם מה שקרה לבעלי".

 

בפברואר 2016 ניסה גרייב לחמוק מבדיקת רישיונות ופגע ביוספוב, בן 49. השוטר נפצע באורח קשה ונפטר שלושה חודשים לאחר מכן בבית החולים רמב"ם בחיפה. גרייב ברח מהמקום לאחר האירוע.

  

גרייב כפר במשפט בקשר בין הדריסה לפטירתו של השוטר, בעבירת ההפקרה וביסוד הנפשי הנדרש לעבירת ההריגה. השופט ג'ורג' אזולאי ציין כי המנוח אושפז מיד לאחר התאונה, וכי לאורך כל תקופת האשפוז לא נגמל מההנשמה וסבל מזיהומים חוזרים ונשנים עד פטירתו. "משכך, לא ברור כיצד ניתן היה לטעון להיעדר קשר סיבתי בין הפגיעות לבין מותו של המנוח", ציין השופט.

 

רס"ב יוסיפוב, בן 49 במותו, היה כאמור בזמן המקרה בפברואר 2016 במשימה שגרתית של בדיקת ניירות וכלי רכב סמוך לצומת המוסכים בנצרת. השוטר הורה לגרייב לעצור. הצעיר ניסה לחמוק מהבדיקה, דרס את יוסיפוב וברח מהמקום.

 

לאחר כמה שעות הדורס הסגיר את עצמו למשטרה. במרץ 2016 הוגש כתב אישום נגד גרייב בגין עבירות של חבלה בכוונה מחמירה, הפקרה לאחר פגיעה, מעשה פזיזות ורשלנות ונהיגה ברכב ללא ביטוח, אך לאחר מותו של השוטר הוחמר כתב האישום להריגה. יוסיפוב שירת ביחידת השיטור העירוני בתחנת נצרת ובנו משרת גם כן במשטרה, בתחנת מגדל העמק.

 

הנאשם טען כי השוטר "קפץ לכביש" אך השופט אזולאי קבע ששיקר. "הנאשם עשה עליי רושם גרוע, ניכר עליו כי הוא משקר וכי הוא בעצמו אינו מאמין לעדותו. איני מאמין לעדותו, ונראה כי דווקא עדותו רצופת השקרים רק מחזקת את ראיות התביעה.

 

"הנאשם הבחין בשוטר מסמן בפנס במשך כארבע שניות, לא האט את מהירות נסיעתו כי אם ההיפך - החל נסיעתו במהירות אפסית ביציאה מפנייה שמאלה, וכבר בשלב זה של מהירות אפסית יכול היה להבחין בשוטר, וחרף כל זאת הגביר מהירות ודרס אותו".

 

בשלב הטיעונים לעונש טענה הפרקליטות כי הענישה ההולמת צריכה לנוע בין 7 ל-12 שנות מאסר. הסניגור, לעומת זאת, טען כי הטווח נע בין עבודות שירות לבין שנתיים מאסר בלבד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים