שתף קטע נבחר

נוגע בהיסטוריה: החניך המצטיין בדרך להיות הטייס הדרוזי הראשון

ג' בחר בכוונה במגמת המסוקים בקורס הטיס של חיל האוויר, כי סבר שמדובר בתפקיד מאתגר יותר. נותרו לו ארבעה חודשים להשלמת הקורס. "אם הוא עושה משהו - זה עד הסוף"

ג' הטייס הדרוזי הראשון  ()
"ספורטאי מצטיין שמתעניין בעולם התעופה". החניך ג'

הצעיר הדרוזי שעשוי לעשות היסטוריה: בעוד כארבעה חודשים צפוי ג', חניך בקורס הטיס של חיל האוויר, להפוך לבן העדה הדרוזית הראשון שישרת כטייס בצה"ל.

 

עד היום סיימו שלושה דרוזים את הקורס, והם משרתים כנווטים בחיל. חניכים דרוזים אחרים שהוכשרו בקורס כטייסים - נשרו במהלכו. הנווט הדרוזי הראשון אגב, רס"ן א', קודם לפני כחודש על ידי מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, לכהן כמפקד בית הספר למטה מבצעי של החיל, ובכך צפוי להפוך לאיש צוות האוויר הראשון מהעדה הדרוזית בדרגת סגן-אלוף.

 

ג' הטייס הדרוזי הראשון  ()
האם הוא יהיה הטייס הדרוזי הראשון?

ג' בחר במכוון להשתלב במגמת המסוקים בקורס. הוא סבר כי מדובר בתפקיד מאתגר יותר מהטסת מטוס קרב בגובה רב, שם העליונות וההגנה האווירית משמעותיות יותר מאשר המורכבות שבהטסת המסוק האיטי והחשוף יותר לסכנות מהקרקע.

 

"הוא אף פעם לא מדבר על עצמו"

"כשהיה נער, וגם לאחר שהתגייס, ג' הוביל פרויקטים חברתיים בכפר שלנו בצפון והיה פעיל בתנועת נוער", סיפר ל-ynet אחד מחבריו. "הוא שקט ואינטליגנטי, בחור חכם שאף פעם לא מדבר על עצמו, אבל בתור מוביל חברתי שנערץ על ידי סביבתו - דעתו תמיד הייתה קובעת ונחרצת".

 

ג' למד במסלול לתלמידים מצטיינים כתלמיד בבית הספר, ולדברי מקורביו שאף מאז ומעולם לשירות משמעותי, מאתגר וקשה. "הוא תמיד לקח משהו ועשה אותו עד הסוף. הוא התעניין בעולם התעופה והיה ספורטאי מצטיין שאוהב פעילות אתגרית כמו טיפוס על צוקים וריצות", אמר חברו.

AH-64 אפאצ'י בטקס סיום קורס טיס בבסיס חצרים (צילום: AFP)
"בחר להטיס מסוקים כי זה מאתגר יותר"(צילום: AFP)

"הוא לא עדכן אף אחד גם אחרי שעבר שלב ועוד שלב בקורס", סיפר, "אפילו כשעבר את הגיבוש לקורס, זה היה ביום ההולדת שלו ונפגשנו כולם, הוא לא סיפר לאף אחד. גילינו את זה כמה חודשים לאחר מכן. במפגשים חברתיים בסופי שבוע, עם חברים שמשרתים ביחידות מובחרות, הוא לא מספר על ההישגים שלו בקורס, למרות שיש דברים שהוא כן יכול לשתף".

 

"הוא בלט גם בחו"ל, כאשר כנער ייצג את ישראל במחנה בינלאומי באירופה", סיפרו בכפרו של ג'. "אנחנו מאוד גאים בו. משפחתו תומכת ומלווה אותו לאורך כל הקורס. כל אחד היה רוצה משפחה ערכית וחמה שכזו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים