שתף קטע נבחר

השביתה בשירות התעסוקה: 20 אלף מובטלים לא יקבלו את דמי האבטלה לחודש ינואר

לפי ועד העובדים, בשל השביתה נמנע רישומם במערכת של אותם מובטלים, כמו גם העברת דיווח עליהם לביטוח לאומי. בנוסף, 20 אלף איש שהיו אמורים להפסיק לקבל תשלום לאחר שמצאו עבודה, ימשיכו לקבלו

כ-20 אלף עובדים שפוטרו בחצי השני של חודש ינואר ולא נרשמו בלשכות התעסוקה - לא יקבלו את דמי האבטלה המגיעים להם ב-1 בפברואר. זאת בשל השביתה בשירות התעסוקה הנמשכת כבר שבועיים, שמנעה רישום שלהם בשירות התעסוקה והעברת הדיווח הנוגע להם לביטוח הלאומי. כך מסר ועד עובדי שירות התעסוקה.

 

החל מיום שלישי: שביתה בשירות התעסוקה, הסניפים יהיו סגורים

שירות התעסוקה: מספר המפוטרים עלה בכ-4% ב-2018

למ"ס: השכר הממוצע ירד באוקטובר ל-10,303 שקל

 

לטענת הועד, 20 אלף איש, שהיו אמורים להפסיק לקבל תשלום כיוון שמצאו עבודה - ימשיכו לקבלו, שכן הביטוח הלאומי ימשיך להחשיב אותם כזכאים.

לשכת התעסוקה (צילום: ירון ברנר ) (צילום: ירון ברנר )
לשכת התעסוקה(צילום: ירון ברנר )

עובדי שירות התעסוקה שובתים בטענה שהמדינה הפרה התחייבות לקלוט לעבודה ישירה את מאה עובדי הקבלן המועסקים בתוכנית "מעגלי תעסוקה". "נוצר כאן מצב אבסורדי", אומר יו"ר ועד עובדי שירות התעסוקה עופר לוי, "ישנם מובטלים אמיתיים שזקוקים לדמי האבטלה ואינם מקבלים לעומת כאלה שכבר חזרו לעבודה ויקבלו כספים לחינם".

 

לוי מאשים את משרד האוצר, שלדבריו "גורר רגליים ופוגע למעשה פעמיים באוכלוסיות המוחלשות. הוא מסרב לדרישה הצודקת שלנו לקלוט להעסקה ישירה את עובדי הקבלן ואז כשאין לנו ברירה ואנחנו שובתים מי שנפגע אלה המובטלים". לטענתו, "נראה שמשרד האוצר רוצה להמשיך בשיטה הנפסדת של העסקה קבלנית נצלנית ומזיקה". עוד שאל: "איפה שר האוצר משלטי החוצות שאומר שרק הוא דואג לנו? הוא נעלם לגמרי".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים